Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Адеми од Врапчиште: Од материјалот со кој другите кренаа ѕидови ние изградивме мостови

Докажавме дека не се исти сите политичари. Ја напраивме јасна, разликата меѓу политиката и антиполитиката. Ние, со материјалот со кој другите кренаа...

Повеќе

ЗЛАТО ОД ЧОВЕК КОЈ ГО ПОЗНАВА - Поранешен градоначалник на Арачиново е кандидат за пратеник од БЕСА: Убеден сум во победа!

Бизнисменот Бастри Бајрами, кој е поранешен градоначалник на Арачиново од редовите на веќе непостоечката партија на Имер Селмами – Нова ...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Денеска во Владата им доделивме благодарници за историскиот подвиг на сите оние кои учествуваа во првата трансплантација на срце во нашата земја. На средбата присуствуваше и синот на донорот Емилија Динева, Влатко Динев

Донорот Емилија и нејзиното семејство се најдобриот пример за хуманост, грижа, добрина и човечност. Од срце се заблагодарувам на целото семејство ...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Почитувани, Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за зараз...

Повеќе

Отстранета кафеана од Канео која со бетонски ѕид беше навлезена во Охридското Езеро

Од Канео е отстранета нелегална кафеана која со бетонски ѕид беше навлезена во Охридското Езеро, објави советникот во Владата, Христијан Ѓор...

Повеќе

АЦО НА ЕКСКУРЗИЈА, ГО ВИДЕЛ КОНЧЕ!

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...

Повеќе

ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ПОХРАБАР ПОЛИТИЧАР ОД ЗОРАН ЗАЕВ!

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците ...

Повеќе

НАРОДОТ ВЕЌЕ НЕ ИМ ВЕРУВА НА ВМРО ДПМНЕ, ДАЈТЕ НОВИ ДЕЦА!

Повеќе

ГОТОВО Е ГОТОВО, И ЅИНГОВАТА СИТЕЛ ВИКА ДЕКА СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ!

Повеќе

МИСОВСКИ: ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е ВО СИГУРНИ РАЦЕ

Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од пре...

Повеќе

Министерство за здравство: Бараме итна, брза и независна истрага од страна на надлежните институции за да се утврди точната состојба со маските со евентуално лажните сертификати

Повеќе

Заев од Ново Село: Градиме три откупно-дистрибутивни центри за земјоделски производи, грижата за земјоделците продолжува уште повеќе

Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село ...

Повеќе

НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ НА НАРОДОТ: Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19, 15 починати!

Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6-...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА НИКАКО ДА СЕ СПАСИ: НОВ ДУЕЛ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО СИЉАНОВСКА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА ПРАШУВА: ОВА ЛИ Е ДИВОГРАДБАТА НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО ВО СВЕТИ СТЕФАН?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе