Одберете локација на пристап

Универзитетските професори ќе добијат покачување на платата од 10 отсто само во еден случај. Како што порачаа од Независниот академски синдикат, од Министерството за образование и наука ги советувале да формираат Синдикат на вработените на УКИМ. З
Мактел дознава дека претседателот Пендаровски е меѓу поканетите и ќе учествува на 5-от по ред ХОЛОКАУСТ ФОРУМ кој се смета за светски ден на холокаустот кој ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Оваа година тоа ќе се погоди на 75 години од ослободување
Синоќа на Алфа ТВ, куртон Латас даде широка анализа за политичката сосотојба во земјата и што ќе се случува на изборите на 12-ти април. - ВМРО ќе победи, па кај сте виделе во Европа социјалдемократска партија каде на прес ќе се појави забулена жен
Синоќа на Алфа ТВ, куртон Латас даде широка анализа за политичката сосотојба во земјата и што ќе се случува на изборите на 12-ти април. - ВМРО ќе победи, па кај сте виделе во Европа социјалдемократска партија каде на прес ќе се појави забулена жен
Boyko Borissov С министъра на външните работи на Република Северна Македония Никола Димитров обсъдихме съвместното ни председателство на Берлинския процес. Разговаряхме и за положителното развитие на двустранните ни отн
Благодарна до мојот ментор Мирко Трипуноски кој се согласи да ја истражувам оваа тема. Благодарна до моето семејство за поддршката и разбирањето, изминативе две години додека се посветив на истражувањето на трудот. Благодарна на сите кои вчера
Македонската влада побарала од Хеленик Петролеум да ја намали за девет милиони долари сумата која грчката фирма ја бара од земјава поради непочитување на купопродажниот договор за ОКТА. Со камати и останати трошоци висината на тужбата која Хеленик
- Кога беше битката со Заев, ние во Сител се обидовме заедно со другите медиуми да го поставиме Гордан Георгиев за лидер на СДСМ, не ни успеа. За жал ниту Игор Шема не успеавме да го поставиме, Заев не победи. Латас се исповедаше дека ВМРО имало о
- Мои луѓе во СДСМ беа Игор Шема и Миле Зечевиќ, со нив имав нон стоп комуникација додека беа на видни позиции во СДСМ. Латас ги откри картите на ТВ Алфа.
Министерството за труд и социјална политика ги повика општините кои претходно на јавен повик изразија подготвеност да развиваат социјални услуги на локално ниво да се пријават на јавниот повик за финасирање на проектот за развој на услугите, за ш

ТОРТЕВСКИ: СЕ ПРЕТЕРА СО АТАЦИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА, ШТО СЕ ЗАМИСЛУВА ГЕРОВСКИ, ДЕКА Е ОБВИНИТЕЛ И СУДИЈА ПА ЌЕ КАЖУВА КОЈ Е ЗА ВО ПРИТВОР?!?!

Повеќе

Филипче: Гинеколозите од болниците ќе можат да ординираат како матични таму каде има голем недостиг

Во тек се разговори за да се овозможи гинеколозите кои работат во болниците да ординираат како матични гинеколози и на други места каде што има голе...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ДОБРА ВЕСТ - Претседателот на грчката историска комисија: Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина

Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина се пофали за грчки Етнос Претседателот на Грчката Комисија за учебници Сп...

Повеќе

ЗАЕВ ЈА ИЗРАДУВА ЈАВНОСТА СО ЕДНА МНОГУ ДОБРА ВЕСТ - НА ДОБАР ПАТ СМЕ!!!

Повеќе

Затоа ли Геро бараше средба со премиерот Заев, за да му признае дека се било лага и да му се извини за тоа дека цел еден месец ја лажеше целата јавност?!

Затоа ли Геро бараше итна средба со премиерот Заев на почетокот на август?! За да му признае дека се било лага во неговите текстови за КИКИ и ФРИКИ и ...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ НОВИНАР СЕ ИЗБРУКА - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ ПЛУКАШЕ ПО КИКИ И ФРИКИ: Геро призна дека Кирацовски е невин во РЕКЕТ, а Фросина била само наместена и злоупотребена!!!

Во најновата колумна од денеска, Геро во Плусинфо признава дека Кирацовски бил само обичен контакт меѓу Боки и Меѓународен Сојуз со оштетените во аф...

Повеќе

СИТЕ МУ СЕ СМЕАТ - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ НАЈАВУВАШЕ ГОЛЕМА АФЕРА КОЈА ЌЕ ЈА СРУШИ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: Геро призна дека аферата РЕКЕТ нема материјал за голема афера, но поради атрактивноста на Боки 13-ка аферата дигна голема галама!

Откако цел месец најавуваше дека ќе открие афера која ќе ја сруши владата, Геро сега ретерира и во најновата колумна вели дека аферата РЕКЕТ нема ма...

Повеќе

СДСМ: Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за правда, седнати во криминалото здание бранејќи ги криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавност – реакција на прес конференцијата наИгор Јанушевод ВМРО-ДПМНЕ Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за пра...

Повеќе

БОМБА НА ЛАТАС: ГРУЈО И ЗАЕВ ЗАЕДНО РАБОТАТ ПРОТИВ МИЦКОВСКИ!

Во својата најнова колумна во порталот Вечер, Латас ја убедува јавноста дека Заев и Грујо се во пакт против Мицковски: Исчезнуваат пола милијарда г...

Повеќе

ЈП Охридски Комуналец ги раскина договорите со фирмата на советникот Усеини

На барање на директорот на ЈП Охридски комуналец Љупчо Грданоски, заседаваа управниот и надзорниот одбор на ЈП. Вкупно 8 лица, 5 од управниот ...

Повеќе

МАФИЈАШКИТЕ МЕДИСКИ КУЧИЊА СЕ ПРЕТЕРАА: Топ листа на дезинфромации за случајот Рекет

Многу дезинформации протекоа низ медиумите за случајот „Рекет“. Тимот наF2N2регистрираше дел од нив. Би сакале да истакнеме дека освен б...

Повеќе

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА ИСТОРИСКАТА КОМИСИЈА СО БУГАРИЈА: Ве молам бидете со отворен ум, бидете прагматични, инвентивни, помогнете да се најде решение, се работи за судбината на 2 милиона народ кој се мачи со најниски плати во Европа!

Почитувани професори, ве молам да бидете со отворен ум и со воља да се најде решение. Ако се сака решение ќе се најде, ако се сака само да се бие би...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: 91 ГОДИШЕН СТАРЕЦ ФАТЕН НА РАДАР КАКО ВОЗИ БРЗО ЗА ДА ГО ОДНЕСЕ 63-ГОДИШНИОТ СИН НА ДИЈАЛИЗА

LOVE this.. what a great judge. 👍 https://t.co/LsizqD9Hmn — Piers Morgan (@piersmorgan) August 5, 2019

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: ОХРАБРЕНИ ОД РАСТОТ НА НАПЛАТА НА ДАНОЦИ И ПОЛНЕЊЕТО НА БУЏЕТОТ, ОВАА ВЛАДА ЌЕ ГО НАПРАВИ ОНА ШТО БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО СО ДЕЦЕНИИ - ДА НЕМА КВОТИ ВО АПТЕКИТЕ ЗА ЛЕКОВИ НА ТЕРЕТ НА ФОНДОТ!!!

Венко Филипче Од утре ги укинуваме квотите во аптеките во регионите на Охрид, Ресен, Струга, Дојран и околината на Гевгел...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Од први август почна со работа патронажната медицинска служба во Лазарополе, која секој четврток, до крајот на летната сезона ќе ротира во овој регион

Од први август почна со работа патронажната медицинска служба во Лазарополе, која секој четврток, до крајот на летната сезона ќе ротира во овој реги...

Повеќе