Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА РЕДОВНИОТ ДНЕВЕН ПРЕС: СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА КАЈ ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА ОД ДЕБАР СТАВЕНА Е НА АПАРАТИ ЗА ДИШЕЊЕ, ВКУПНО ЗАБОЛЕНИ СЕ 13, СЕ ТЕСТИРААТ 7 НОВИ ЛИЦА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ НА АЛСАТ М: ЧУЛЕВ ГИ ВРАТИ СИТЕ БИТАНГИ И БАРАБИ НА МИЈАЛКОВ И ГОЦА ВО МВР, ВО КАБИНЕТ МУ СЕДАТ ЛИЦА БЕЗ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ!

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ОСУДИ ИЗЈАВАТА НА ЛЕКАРКАТА КОЈА Е ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО ВМРО ДПМНЕ КОЈА ВЧЕРА ИЗЈАВИ ДЕКА КОРОНА ВИРУСОТ Е ИЗМАМА ЗА ДА СЕ НАСЕЛАТ МИГРАНТИ ВО ЗЕМЈАВА

Саше Политико го праша денеска на пресот лидерот на ВМРО ДПМНЕ дали ќе ја осуди изјавата на високата функционерка на партијата, матичната лекарка ...

Повеќе

КОИ СЕ НОВИТЕ ИМИЊА НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ: НЕУМОРНИОТ ХОТЕЛИЕР ОД ОХРИД, ЛАЗЕ ТАНЕСКИ

Вредниот и харизматичен хотелиер од Охрид, Лазе Танески кој беше во тесен избор и за градоначалник на Охрид е новото име на листите на СДСМ и коалиц...

Повеќе

ГОРАН СДК: ГРУЕВЦИ ТОЛКУ ЈА СПУШТИЈА ЛЕТВИЦАТА ШТО СМЕ ОДУШЕВЕНИ ОД ФИЛИПЧЕ ЗАТОА ШТО ГО РАБОТИ ТОА ЗА ШТО Е ПЛАТЕН, ДА БЕА СЕГА ГРУЕВЦИ НА ВЛАСТ, ЦЕЛОТО ШОУ ОКОЛУ КОРОНА ЌЕ ГО ВОДЕШЕ ГРУЈО, ЌЕ БЕШЕ ТОА НЕВИДЕНА МЕДИСКА ПАТЕТИКА!

Па и тоа што сега дел од јавноста го фали министерот Филипче и начинот како се однесува во време на криза, е одраз на едно генерално изместување на ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Пендаровски предупредува дека има организирано ширење на лажни вести за корона вирусот

Службите во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски детектирале неколку обиди за организирано и планско ширење лажни вести за предизвикување па...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СДК: Aко ЕУ ни даде датум, изборите нека бидат редовни. Оти датумот беше причина за вонредноста. До есен белким и короната ќе се смири.

Како брзаа СДСМ со конгресот и ВМРО-ДПМНЕ со конвенцијата, како се гушкаа, се ракуваа, се бацуваа во затворени сали, чиниш, ако треба и ќе се умира,...

Повеќе

Пендаровски ја активира Армијата за поддршка на кризното подрачје во Дебар и Центар Жупа

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе одлука за ангажирање на Армијата на Република Северна Македонија за поддршка на локалната самоуправа ...

Повеќе

СО ВАКВА МЛАДИНА ГАДНО СМЕ НАЕБАЛЕ: ПОЛИЦИЈАТА ВЕЧЕРВА БРКАШЕ МЛАДИ НА ВОДНО КОИ ПРАВЕА ЖУРКИ ПОРАДИ ЗАТВОРЕНИТЕ КАФИЧИ И ДИСКОТЕКИ

Со ваква младина, црно ни се пишува. Цела држава е покрената, војска, полиција, сите гледаат главажива да спасат они се собрале на Водно да се пијан...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА ЕВН: Нема да искучува за неплатени сметки во овој период додека трае епидемијата со КОРОНА

Повеќе

МАФИЈАТА ДОЖИВЕА УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ: Рахилка Стојковска која со Јово ослободуваше големи мафијашки ѕверки, правосилно разрешена од врховна судијка!!!

Укинувањето на притворот на сега веќе осудениот бизнисмен Сеад Кочан во 2017 година, додека тој беше во бегство, ја „зеде“ својата втора...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: ВО ПРИЛЕПСКО СЕ ИНВЕСТИРАНИ ОКОЛУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

ВЛАДАТА ВОВЕДЕ НЕФОРМАЛЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ЗЕМЈАВА: Полицијата ќе им укажува на поголеми и помали групи на луѓе да се разидат дома!

Полицијата од денеска има задолжение доколку забележи поголема група луѓе на едно место, да им укаже дека не треба тоа да го прават. Ова го соопшти ...

Повеќе

КАКОВ МОНСТРУМ СЕ КРИЕ ВО ДУШАТА НА ОВОЈ ЧОВЕК - ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА НОСИТЕЛОТ НА ПАРТИСКА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ, ДУРЛОВСКИ: ВЛЕГОВМЕ ВО СОБРАНИЕ ДА ТЕПАМЕ И УБИВАМЕ ЗАТОА ШТО ЈА САКАМЕ ДРЖАВАТА, ПАК БИ ГО НАПРАВИЛЕ ТОА АКО ЗАТРЕБА!

Шокантни изјави на екс водачот на Заедничка Македонија и носител на партиска листа на ВМРО ДПМНЕ, Дурловски. Ниту тронка каење, ниту тронка жал за т...

Повеќе

ВЕРНИЦИ, ГОСПОД ВИ ГИ ПРАТИ ЛЕКАРИТЕ ДА ВИ ПОМОГНАТ И ДА ВЕ СПАСАТ, ПОМОГНЕТЕ МУ НА ГОСПОД ДА ВИ ПОМОГНЕ, СЛУШАЈТЕ ГИ ЛЕКАРИТЕ, ПАУЗИРАЈТЕ ОД ОДЕЊЕ ВО ЏАМИЈА И ЦРКВА ДОДЕКА ДА ПОМИНЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА

И покрај забраната за јавни и приватни собири џамиите и црквите сепак засега остануваат отворени, а верниците од муслиманска вероисповед денеска не ...

Повеќе