Одберете локација на пристап

Со оглед на овие околности, зошто опозицијата треба да ѝ помогне на власта таа да ќари уште некој предизборен поен со изгласување нов Закон за обвинителство (со кој би си продолжиле гонењата на целата криминално осомничена партиска елита за познати
Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО ОСТВАРИ ТОА ШТО ГО ВЕТИ А ШТО ИЗГЛЕДАШЕ НЕЗАМИСЛИВО: Откако ја зема Дрисла од Италијанците и ја врати на градот, сега го зема и парното од БЕГ и го врати на Град Скопје, сега градот ќе продава топлинска енергија преку ново јавно претпријатие Градски Енергетиски Системи!

На денешната владина седница се донесе одлука на Град Скопје да му се даде на трајно користење, топловодната мрежа, со која ќе управува новоформиран...

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА: Мијалков останува без пасош. Кочан да се јави во затвор!!!

Kривичниот суд го одби барањето на еск директорот на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Од судот денеска соопштија дека е одбиено барање...

Повеќе

ЗАПРАШАН ЗА ДИВОГРАДБАТА НА СОВЕТНИКОТ НЕФИ ХУСЕИНИ, ЗАЕВ: ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТАМЕ СО ДИВОГРАДБИТЕ ПО ЦЕНА И ДА ГО ИЗГУБИМЕ МНОЗИНСТВОТО ВО СОВЕТОТ ВО ОХРИД!

- Ќе се пресметаме со дивоградбите во Охрид па и по цена да го изгубиме мнозинството во советот. Не е тоа крајот на светот! Изјава на премиерот Зае...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на Ургентниот центар во Куманово: Пациентите од североисточниот регион на земјата на едно место ќе ги добиваат сите неопходни здравствени услуги

Повеќе

ТРЕНДО, ВМРОВЧЕ МАСКИРАНО, ЗОШТО БЕ НЕ БЕШЕ ВАКА ГЛАСЕН ЗА МАК ПОЛИТИКА ВО 12-ТЕ ГОДИНИ РЕЖИМ НА ГРУЕВСКИ?!

12 години на Офф Нет и на другите портали кои ги уредуваше Трендо немаше ништо за мак политика. Трендо во своите изјави и коментари, фураше една те...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Над 12 пати е поголем приливот во буџетот од зголемена наплата на ДДВ од трошокот кој што треба да го вратиме на апликантите за МОЈ ДДВ!

Повеќе

КОЕ Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ИНСПЕКТОРОТ ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ, ХЕРОЈ ИЛИ МАТЕН ВМРОВСКИ ЛИК ОД СТРУГА?!

Со особено внимание ги следам деновиве настаните околу ДУТ во Тетово, прзентирани од страна на Ѓорѓи Илиески и згрозен сум што овој човек ве обвинув...

Повеќе

ШОКАНТНО: ПОРТАЛОТ 360 СТЕПЕНИ ПРОДОЛЖУВА СО ХАЈКАТА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА И СЈО, СЕ ШТО ПРАВИ КАТИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ Е СОМНИТЕЛНО И ПРОБЛЕМАТИЧНО!

Се што прави Катица Јанева овие денови е проблематично и сомнително, по логиката на порталот 360 степени, во СЈО не смее да се пушта вода во тоалети...

Повеќе

Шилегов до Груевски: Со смарт сити нема да има темни улички во Скопје, пливај мали, ама Маџарска нема море

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, му одговори на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, кој во фејсбук статусот што го објав...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА НА ПРИЛЕПСКИОТ ГИГАНТ: „Витаминка“ се стекна со право на користење на ликовите "Minions" за производство на продукти од сопствената производна програма

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА: Во рок од 30 години уништил десетици бракови и украл 70 милиони долари!

Повеќе

ТРИЧКО: Крушевската република е глуапантропска ѓурултија против народот, не симбол на слободата, туку симбол на краткотрајноста и крвта и страдалништвата во кои умира македонската реализација!

Branko Trickovski Довикување на злото Пред да се крене востанието, Крушево бил слободен град, откупен од Портата со 40...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК: Наместо да се дистанцира од Груевски, Мицковски денеска ќе оди на средба со него и Орбан во Будимпешта!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре ќе биде би Виена, Австрија, и во Будимпешта, Унгарија, соопштија од партијата. ...

Повеќе

Скопјанец ќе се соочи со крвична затоа што му се заканил на премиерот преку ФБ

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против В.З. (67) од Скопје, за сторено кривично дело „з...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ДЕМАНТИРАНА: Камчев не барал заштита од Бугарија, вели официјална Софија

Бугарските власти тврдат дека не биле информирани од македонските колеги за случајот со бизнисменот Јордан Камчев, ниту тој барал помош од нив. ...

Повеќе