Одберете локација на пристап

Со оглед на овие околности, зошто опозицијата треба да ѝ помогне на власта таа да ќари уште некој предизборен поен со изгласување нов Закон за обвинителство (со кој би си продолжиле гонењата на целата криминално осомничена партиска елита за познати
Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

Средба на премиерот Заев со претставници од Сојузот на стопански комори и од Комората на сметководители: Ова е време на прогрес, посветени сме на применливи европски и светски практики во сите области, вклучително и во сметководствената дејност

Повеќе

(ВИДЕО) Јовески: Засега не дојдовме до цврсти сознанија дека навистина се бришат податоци во СЈО

Јавното обвинителството викендов соопшти дека ги следи информациите за бришење на податоци во компјутерите во СЈО, но досега не презеде конкретна ак...

Повеќе

Јанакиески глумел дека го боли срцето – вратен е во Шутка

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески не правел операција на срцето. Иако пред неколку дена дел од медиумите пишуваа дека Јанак...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ МУ ПОКАЖАА СРЕДЕН ПРСТ НА ФИЛИП РИКЕР - Николоски: Или предвремени избори или нема гласови од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Услов без кој не може да се оди на лидерска средба е определување на датум за предвремени избори, категоричен е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алек...

Повеќе

ЕТЕ ТИ БЕЉА, НАМЕСТО МИЛИОНИ ЕВРА ВО БУЏЕТОТ, СЕГА ЌЕ ДАВАМЕ МИЛИОНИ ПО СУДОВИ: „Сардич“ бара 350 милиони евра отштета од Македонија за одземањето на концесијата за рудникот КАЗАНДОЛ!

Украинската компанија „Сардич“, на која Влдата на РСМ и ја одзеде концесијата за експлоатација на рудникот Казандол во Валандово поради ...

Повеќе

Заев: Нема одложување на пописот, сите отселени на повеќе од една година нема да се бројат

Според стандардите на Евростат домаќинство кое влегува во попис е секое кое живее тука, се отселило од државата не повеќе од една година, изја...

Повеќе

По лекарските прегледи на Клинички Центар Боки 13 е вратен во Шутка во добра здравствена состојба

Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка и е во добра здравствена состојба, информира за МИА,...

Повеќе

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Нови четири авиодестинации се достапни за граѓаните од земјава од аеродромите во Скопје и Охрид, а кои ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: МВР ги презема сите мерки прославата на Илинден да помине во најдобар ред

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Крушево ја посети полициската станица, а потоа имаше средба со градоначалникот Томе Христ...

Повеќе

Предвремени избори во моментов кога економијата зема замав се анти-патриотски и анти-државнички чин против земјата!

Донесувањето на законот за Јавното обвинителство не треба да се условува со предвремени избори, изјави денеска премиерот Зоран Заев. – Ние не...

Повеќе

Лекарска комора по објавата за боледувањето за Јанева: Никој не смее јавно да мавта со дијагнози на пациенти

Никој не смее да објавува дијагнози во јавноста на пациенти, вели претседателката на Лекарската комора, Калина Гривчева-Старделова, во изјава за &bd...

Повеќе

Косана Мазнева: И после 10 години од смртта на мојот сопруг, корумпираното здравство и корумпираното судство се уште молчат

Kосана Мазнева, поранешна пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и поранешна претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, а сегашна советничка на претседателот...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: БЕСА И ВМРО ДПМНЕ СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА СЕ УКИНЕ ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ И ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ ДА БИДЕ ИДЕН ВИЦЕ ПРЕМИЕР ЗА РАМКОВЕН ДОГОВОР!

Законот за двојазичност да се укине веднаш штом ВМРО ДПМНЕ и БЕСА формираат влада и Јохан Тарчуловски да биде вице премиер за Рамковен Договор, ова ...

Повеќе

МИЦКО И КАСАМИ ПОЧНАА ДА ДЕЛУВААТ КАКО КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ: ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА ги надгласаа СДСМ и ДУИ во комисијата за избори и именувања

Веќе речиси два часа не може да почне расправа по точките од дневниот ред на денешната седница на собраниската Комисија за избори и именувања, објав...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН КАДАР НА МИЦКО ОТИДЕ ВО ЗАТВОР - Апелација одлучи: Судот во Велес ќе му суди на Панчевски во предметот за местење на предмети кај судии

Случајот во кој беше поднесено обвинение за Владимир Панчевски нема да го води скопскиот Кривичен суд, туку судот во Велес, одлучи Апелација. ...

Повеќе