Одберете локација на пристап

Кога ќе го прашате Мицковски дали ќе се дистанцира и огради од Груевски, тој вели дека ова е ново ВМРО ДПМНЕ кое нема ништо со тие што изгубиле власт пред 3 години. Но Мицковски беше генерален секретар на тоа ВМРО ДПМНЕ и речиси 99% од сегашното
Мицковски повика на пресметка со политичарите од транзицијата, а токму такви му се коалициските партнери Ѕинго и Стевчо Муња кои дрмаа во 90-тите и беа министри, но најинтересно е што најблиската негова соработничка, Гордана Сиљановска беше министе
Во моментов, се работи на санација на патот во должина од 660 метри, а со оваа реконструкција на два краци кои водат до куќите на жителите кои живеат во овој дел од населбата поставени се павер елементи во должина од 220 метри. На патот ќе се поста
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, се сретна со градоначалникот на Пустец, Република Албанија, Јани Колевски и со претставници на Македонската алијанса за европски интеграции, партијата на Македонците во А
Писателот Венко Андоновски се прости од своите фанови во Нова Македонија, но во последната колумна во весникот, тој ги нарече сите оние кои бојкотираа на референдумот за името, СМАЧКАНО ПЛЕМЕ за кое пишувал Блаже Конески. Линк до колумната во Нова
Договор за изградба на првите два километра од автопатската делница Скопје – Блаце денеска во Владата потпишаа директорот на ЈП за државни патишта (ЈПДП) Зоран Китанов и генералниот директор на изведувачот на работите А.Д. „Гранит
За да биде појасно. 2015-та и 2016-та се годините кога најмасовно се увезувал опасен отпад.Јасно се гледа кој не труел, а истите тие денешни гласноговорници и “загрижени аларматори” молчеле кога се случувал геноцид.Колку гнасно,
Од 2012 до 2014 година во земјава биле увезени над 8 милиони и 200 илјади тони отпад, од кои 7 милиони и 400 илјади тони од Бугарија.Да прашам: Во чии раце беше централната власт во тоа време? А локалната? А претседателот на државата?Знам дек
Наместо изјави од типот абе грешевме, крадевме, народот не казни, Заев не фати живи и затоа заслужено си победи, ама сега ние ќе победиме затоа што ќе понудиме подобра програма и подобри луѓе, членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски ка
- Чиста лага е дека ако го поништиме договорот од Преспа дека ќе не исфрлат од НАТО, тоа е најголема лага што ја шири Зоран Заев овие денови. Актерот Тони Михајловски, поранешен комичар а сега трагичар т.е член на ИК на ВМРО ДПМНЕ.
“Не дај боже ова ВМРО-ДПМНЕ повторно да дојде на власт, бидејќи Македонија дури тогаш ќе заглави во некоја жива кал од која излез ќе нема. Во опозициската партија, колку и да ги тргаат сликите од нивните кабинети во партиското седиште,
“Немаат ниту програма, старите структури кои се последните 20 години им се сеуште таму, половина партија им се терети со кривични пријави, со незавршени судски спорови, сите се длабоко криминални. Ако дојдат на власт, повторно тоа ќе би
Од прес-конференција на Независната пратеничка група и коалицијата (архивска фотографија) Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски,наемисија на &
Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Владата на премиерот Педро Санчез побара од Парламентот протоколот да биде ратификуван по итна постапка имајќи

ШОКАНТНО: ПОРТАЛОТ 360 СТЕПЕНИ ПРОДОЛЖУВА СО ХАЈКАТА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА И СЈО, СЕ ШТО ПРАВИ КАТИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ Е СОМНИТЕЛНО И ПРОБЛЕМАТИЧНО!

Се што прави Катица Јанева овие денови е проблематично и сомнително, по логиката на порталот 360 степени, во СЈО не смее да се пушта вода во тоалети...

Повеќе

Шилегов до Груевски: Со смарт сити нема да има темни улички во Скопје, пливај мали, ама Маџарска нема море

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, му одговори на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, кој во фејсбук статусот што го објав...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА НА ПРИЛЕПСКИОТ ГИГАНТ: „Витаминка“ се стекна со право на користење на ликовите "Minions" за производство на продукти од сопствената производна програма

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА: Во рок од 30 години уништил десетици бракови и украл 70 милиони долари!

Повеќе

ТРИЧКО: Крушевската република е глуапантропска ѓурултија против народот, не симбол на слободата, туку симбол на краткотрајноста и крвта и страдалништвата во кои умира македонската реализација!

Branko Trickovski Довикување на злото Пред да се крене востанието, Крушево бил слободен град, откупен од Портата со 40...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК: Наместо да се дистанцира од Груевски, Мицковски денеска ќе оди на средба со него и Орбан во Будимпешта!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре ќе биде би Виена, Австрија, и во Будимпешта, Унгарија, соопштија од партијата. ...

Повеќе

Скопјанец ќе се соочи со крвична затоа што му се заканил на премиерот преку ФБ

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против В.З. (67) од Скопје, за сторено кривично дело „з...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ДЕМАНТИРАНА: Камчев не барал заштита од Бугарија, вели официјална Софија

Бугарските власти тврдат дека не биле информирани од македонските колеги за случајот со бизнисменот Јордан Камчев, ниту тој барал помош од нив. ...

Повеќе

СПРЕМА ЛИ ВМРО ДПМНЕ ГРАЃАНСКА ВОЈНА ВО КРУШЕВО НА 2-РИ АВГУСТ?!

Само 3 дена пред прославата на Илинден во Крушево, Груевски излегува со долг фб пост во кој повикува на физичка ликвидација на Заев и Шилегов?! Год...

Повеќе

ЌЕ ГО ОСУДИ ЛИ ВМРО ДПМНЕ ПОВИКОТ ЗА НАСИЛИЕ НА СВОЈОТ ПОЧЕСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ?!?!

Ќе има ли доволно доблест, храброст, принципиелност во белата палата за да го осудат повикот на насилие кон Заев и Шилегов од страна на нивниот поче...

Повеќе

Копилето е склоно на крв и за насилие, веќе не се ни крие дека тој е нарачател на сите претепувања на новинари и кланицата на 27-ми април!!!

Копилето веќе не се ни крие, не ни глуми некаков државник и голем политичар како што правеше 12 години додека наредуваше тепање и апсење и црна пропаг...

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ УПАТИ ПРОТЕСТНА НОТА ДО УНГАРИЈА ЗА ПОВИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ!

Мактел неофицијално дознава дека македонското МНР ќе испрати протестна нота до Унгарското МНР за заканите за физичка ликвидација на Заев и Шилегов о...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЈАЛКОВ САМ СИ ДАЛ ДИЈАГНОЗА ОД ШТО Е БОЛЕН, НЕ БИЛ ПРЕГЛЕДАН НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЗА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ВООПШТО Е БОЛЕН ЗА ДА МУ БИДЕ ВРАТЕН ПАСОШОТ!!!

Кривичниот совет треба да донесе одлука и за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков дали ќе му го врати пасошот или не, кој Мијалков го побарал ...

Повеќе

ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА КОН БУДИМПЕШТА: Граѓаните расчистија со темните улички на Груевски, во затвор ќе има уште повеќе време за статуси, смајлиња и срценца!

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Никола Груевски Граѓаните расчистија со темните улички на Груевски, во затвор ќе ...

Повеќе

ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ!

Повеќе пријатели деновиве ми пишуваат зошто не коментирам нешто за скандалите што се случуваат кај нас. Секој втор ден нова афера, нов скандал. Ако ...

Повеќе