Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата

КОШМАР ЗА МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ: Аферата РЕКЕТ наместо да го политички убие Заев, ќе го прочисти и засили?!

Политичарите владеат и паѓаат поради митови. Митови кои се градат со текот на времето, слој по слој се лепат за еден политичар во зависност од тоа к...

Повеќе

МИЛЕНКО ПОЛЕКА ГИ ПРИЗЕМЈУВА ВМРОНИТЕ: Дури и ВМРО ДПМНЕ да се врати на власт, името е завршена работа!

Нема веќе илузии и восклици, да се врати ВМРО ДПМНЕ на власт за да си го вратиме името. На Миленко му е дадена задачата да го спреми членството за т...

Повеќе

Се огласи Фросина Ременски: Со име и презиме стојам зад сите мои постапки кои се позитивни, одговорни и законити, до степен што многу често (до ден денес) пречеле на многумина

Статус на Фросина Ременски: ,,Да не ги оставам во грижи оние од ВМРО-ДПМНЕ кои здушно ме прозиваат на пресови деновиве, пред утрешната скара, продо...

Повеќе

ВИДЕО Рафално пукање во трговски центар во Тексас, убиени 18 луѓе

Повеќе луѓе се убиени во пукање во трговскиот центар Волмарт во Ел Пасо, Тексас, соопштија локалните власти. Осомничените за пукањето се упасени и ...

Повеќе

ГДУ: Во Охрид се наплаќаат лежалки поставени без никакво одобрение

Граѓанско Демократската Унија преку соопштение упати низа критики до охридскиот градоначалник кој велат дека одработува само за партијата и партиски...

Повеќе

ЌЕ БИДЕ ЛИ ЗАЕВ ХЕРОЈ ЗА РАБОТНИЧКАТА КЛАСА: Течат преговорите за пораст на минималната плата, синдикатите за, бизнисот резервиран!

Продолжуваат разговорите на власта, бизнис секторот и синдикатите за ново зголемување на минималната плата. Решението, велат од Владата, треба да би...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРЕДГРАДИЕ ВО КОПЕНХАГЕН, ДАНСКА

Повеќе

Судот ги одби Османи и Нухиу, немаат право да го посетат командантот на УЧК Морина кој чека естрадиција за Србија во притвор

Кривичниот суд ги одби барањата на вицепремиерот, Бујар Османи, и заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, да го посетат поранешниот прип...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУТИН ВОВЕДЕ ТОТАЛНА СТАЛИНИСТИЧКА ДИКТАТУРА ВО РУСИЈА: Повеќе од 600 луѓе уапсени на денешните протести во Москва, новинари и уметници меѓу нив

Стотици луѓе се уапсени за време на денешните протести во Москва, а меѓу уапсените е и Љубов Собаљ, кој се смета за главен противник на Владимир Пут...

Повеќе

Историчарот Ѓорѓиев: Ако инсистираме дека Гоце Делчев бил Македонец или Бугарин, тешко ќе најдеме решение!

Барањето да се реши прашањето за Гоце Делчев веднаш и инстант со цел да се задоволи некоја, во овој случај политичка потреба, може негативно да влиј...

Повеќе

Работниците задоволни од предлог-законот на Владата за „Еурокомпозит“

Работниците од прилепски „Еурокомпозит“ и синдикатот се задоволни што Владата го реши најважното прашање – донесе предлог-закон за...

Повеќе

ТРИЧКО РАСПАЛИ ЖЕСТОКО КОН ГЕРО И МИЛЧИН: Aнтидржавните елементи во ликот на бандата од плоштадот вмро и нејзините уметнички подржувачи од страната на затвореното општество на разочараните песови на слободата модерноста и нормалноста, добија неверојатен аперкат од кој тешко ќе се опорават!

Branko Trickovski Ова е како Питу да го победил Бахтијар! Пишува: Бранко Тричковски Во специјалната војна на вмронската...

Повеќе

Најчевска со критика до медиумите: И сега нешто многу е важно што кажува криминалчето и кецарошче од кое едвај се ослободивме?

Добро бре, во државава има медиуми и новинари или папагали кои пренесуваат изјави. Па уште напишале: “Поранешниот премиер на Македони...

Повеќе

ОСОМНИЧЕНИОТ ОД СЈО, РЕЖИМСКИ ХОШТАПЛЕР МИЛОШОСКИ ЈАВНО МУ ДЕЛИ ПОЛИТИЧКИ ЛЕКЦИИ НА МЛАДИОТ СТЕФАН БОГОЕВ?!?!

Драг Стефан, ти си пример за тоа што може да му се случи на добро момче во лошо друштво – напиша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на...

Повеќе

СРАМОТА - КАФАНЏИИ ОД ОХРИД ОДРАЛЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ, ИМ НАПЛАТИЛЕ 1000 ЕВРА ЗА ВЕЧЕРА!

Странски туристи се жалат дека кафанџии од Пештани им донеле премногу пастрмка која потоа им ја наплатиле речиси 1000е! Кога се пожалиле за висинат...

Повеќе