Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

ФИЛИПЧЕ: Во ЦЈЗ Битола ја ставивме во функција и лабораторијата која сега прави анализи и за ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НА ОВА ДОДАЈТЕ УШТЕ 5% ЗАТОА ШТО НАРОДОТ СЕ УШТЕ СЕ ПЛАШИ ОД ВМРО ДПМНЕ ЗА ДА ПРИЗНАЕ ДЕКА ЌЕ ГЛАСА ПРОТИВ НИВ: Анкета на Телма покажува предност од 1,6 проценти на СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Набавен нов стерилизатор за обработка на медицински отпад во Дрисла

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГДУ ШТИП: ЈА ПОЗДРАВУВАМЕ БРЗАТА РЕАКЦИЈА НА ИНСТИТУЦИИТЕ ОКОЛУ ЗАГАДУВАЊЕТО НА РЕКА БРЕГАЛНИЦА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ СЛУЧИ ЧУДО НА КАНАЛ 5: Се најде некој маж да го масакрира искусното режимското расипано куче Пандов, браво Ненад Јовановиќ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

„Хендикеп плус“: Предизборниот спот на ВМРО-ДПМНЕ е понижувачки за лицата со попреченост

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НЕ СЕ НИ СРАМАТ ДЕКА ГО ВРАЌААТ ГРУЕВИЗМОТ - ПАНДОВ: ДРЖАВАТА ТРЕБА ДА ЈА ВРАТИМЕ ВО ЗЛАТНИТЕ ВРЕМИЊА НА ГРУЕВСКИ КОГА ВО ЗЕМЈАВА ТЕЧЕШЕ МЕД И МЛЕКО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СТРАШНО - ВМРО ДПМНЕ СПРЕМА ГОЛЕМА ИЗМАМА ЗА НАРОДОТ: ВО СПОТОВИ ПЛУКААТ ПО ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА, НО ВО ПРОГРАМАТА ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДА ГИ ПОНИШТАТ ТУКУ ЌЕ ПРАВЕЛЕ НАУЧЕН ИНСТИТУТ КОЈ ЌЕ ГИ АНАЛИЗИРАЛ И ПРОУЧУВАЛ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КАДЕ ЛИ САМО ЈА НАЈДОА ВМРОВЦИТЕ ОВАА ЖЕНА: МИЗРАХИ СЕ ИЗБРУКА НА ТВ АЛФА, ВЕЛИ ВО ИЗРАЕЛ ИМА 2 МИЛИОНА МАТИЧНИ ЛЕКАРИ НА 7 МИЛИОНА ЖИТЕЛИ, НА ИНТЕРНЕТ БРОЈКАТА ВЕЛИ ДЕКА СЕ 25 000!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Петар Колев: Време е да изградиме целосно нов систем!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Угледниот екс политичар а сега нотар, Насер Зибери ја прифати улогата да биде сламка за спас на кариерата на Али Ахмети

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ОВАА ПОДОБРО ДА НЕ ЈА ПУШТААТ ПАК ПРЕД КАМЕРА ДОДЕКА ТРАЕ КАМПАЊАТА - ВЕТЕРИНАРКАТА МИЗРАХИ: НЕМА ДА СЕ ВАКЦИНИРАМ ОД КОРОНА, НЕ ВЕРУВАМ ВО КВАЛИТЕТОТ НА ВАКЦИНАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПАК НАД СТОТКА И ДЕНЕСКА: Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИЗРАХИ ГИ НАЛУТИ СКОПЈАНИ - ИМ ПОРАЧА НА ГРАЃАНИТЕ: Бидете стари битолчани, стари штипјани а немојте да бидете стари скопјани

Nikola Panov 3 hrs ТРАГОТЕКА ПАНОВ Во синоќешната емисија “Заспиј ако можеш“, гостинката Мизрахи искажа видно негодување ко...

Повеќе

ЗЛОТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОТЦЕНИ, ВАКА СМЕШНИ ИЗГЛЕДАА И ВО 2006-ТА, ПА МАЈКАТА НИ ЈА РАСПЛАКАА 12 ГОДИНИ: До сега убедливо најслаба вмро екипа што некогаш излегла на избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе