Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ФИЛАНТРОПОТ ЏОРЏ СОРОС ЌЕ ДОНИРА 1 МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА ГЛОБАЛЕН УНИВЕРЗИТЕТ КАДЕ ЌЕ СЕ УЧИ ЗА ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ И КАКО ДА СЕ ВОДИ БИТКА СО НАЦИОНАЛИСТИТЕ

Billionaire George Soros said he will commit$1 billionto start a global university to fight authoritarian governments and climate change, calling th...

Повеќе

НАД 250 ДРВЈА ЗАСАДЕНИ НИЗ ВЕЛЕС

Во следниот период ќе се засади висока вегетација и на други локации (Фото: СДК.МК) На повеќе локации во Велес се засадени 250 садници на л...

Повеќе

ГЕРО СЕ ПЛАШИ ОД ЈОЦИ, ЈА МОЛИ ДА СЕ СМИРАТ, ЗАТОА ШТО ТАА ИМА НЕГОВИ КОМПРОМИТИРАЧКИ ПОРАКИ!

Геро е безмилосен суров, нема кај него жал, фер плеј, емоции. Тој е безмилосен! Но, кога е фатен во стапица, тогаш моли и глуми како...

Повеќе

(ВИДЕО) Човекот што беше година и пол технички премиер вели дека не ни треба техничка влада? Па, ако не ви треба „Пржинска влада“, што мајка барате во неа?

Повеќе

Во Пинтија се асфалтираат улици и се гради атмосферска канализација

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ направи увид во градежните ак...

Повеќе

Средби на претседателот Пендаровски со повеќе светски лидери за време на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање ...

Повеќе

Шкријељ во Василево: Над 27.000 семејства земаат социјална помош повисока во просек за 300%

Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со корисници на правата од законите за социјална и д...

Повеќе

БОМБА НА ЖЕРНОВСКИ: За две години во земјава се инвестираа 741 милиони евра директни странски инвестиции

аменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, пред одржувањето на редовната 4-та седница на Владата во Штип, а во рамки на теренск...

Повеќе

БРАВО: Младите до 23 години кои работат во производство ќе добиваат дополнитeлни 3.000 денари месечно субвенција од државата

Собранието вечерва го донесе Законот за младински додаток по скратена постапка, кој предвидува на млади до 23 години по завршување на средно о...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА ОВА ЌЕ ГО ДОЧЕКАМЕ - МИЦОТАКИС: ИМАМЕ ЕДНА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОЈА ИМА МАКЕДОНЦИ ПРИЗНАЕНИ ВО ДОГОВОРОТ КОИ ГОВОРАТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК!

Повеќе

УБЕДЛИВО КОМПАНИЈА КОЈА Е ПРИМЕР ЗА СИТЕ ОСТАНАТИ ВО СЕКОЈ МОЖЕН АСПЕКТ: Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност во наредните седум ...

Повеќе

Општина Кисела Вода постави нов автоматски систем за наводнување на зеленилото во паркот „Шопен“

Со работните активности беше извршена целосна замена на дотраените прскалки, црева и цевки. Покрај ова, на дел од паркот заседена е и нова трева. ...

Повеќе

Заев: Законот е направен политичарите да не местат обвинители

Предлог законот за јавно обвинителство е направен политичарите да не местат обвинители, туку да биде структурно и системско решение далеку од рацете...

Повеќе

ГАЗИ БАБА СЕ ГРИЖИ ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Многу граѓани имаат потреба од финансиска поддршка за справување со одредени тешки здравствени или социјални потреби.Токму затоа имаме одвоено средс...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Го решаваме проблемот со недостатокот на паркинг места во населбата Автокоманда. Преку проектот за изградба на монтажна катна гаража токму на оваа локација зад мене со која обезбедуваме нови 100 паркинг места

Повеќе