Одберете локација на пристап

Заменичката министерка за финансии илзезе на прес и почна да кризира како енономијата тонела со раст од 3.4%?!?!?! Само затоа што ММФ го намалил проекцијата на растот за 2020-та од 3,8% на 3,4% и тоа значело пропаст?! Еј, имаат ли бе грам мозок в
Стотина стечајци во Велес излегоа на улиците на протест организиран од невладини организации. Но протестот го узурпираа неколку лидери на мали партии меѓу кои и Солза Грчева, почнаа да држат говори со ветувања до работниците дека ако гласаат за ни
- Народот очекува правда, тие што украле пари да одговараат, партиите да се охрабрат и да го донесат законот за ЈО! Американската амбасадорка упати жестока порака до ВМРО ДПМНЕ кои го кочат носењето на законот за ЈО!
Денеска ја одбележуваме неделата за подигнување на свеста за ракот на матката. Оваа година не оставивме да биде на одбележување затоа што 2019 година навистина интензивно работевме на унапредување на Програмата во рамки на Министерството за здравст
Обвинетите пратеници Фросина Ременски и Илија Димовски и осомничениот Антонијо Милошоски на денешната јавна расправа за состојбите во правосудството во Собранието. (Фото: К. Попов) На јавната расправа во Собранието за состојбите од правосу
SKOPJE, MACEDONIA - MARCH 15: One of the organizers of protest Petrit Saracini delivers a speech during a demonstration, supported by Macedonia Social Democratic Union </div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/162618вторник,28јануари2020origjanski-720x406 (1).jpg&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/162618вторник,28јануари2020origjanski-720x406 (1).jpg&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128721'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >Ориѓански: Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа</a></div><div class='caption elemHover fromLeft' style='padding-top:5px;color: #8B8B8B; font-family: open sans, sans-serif; width:743px !important;'>Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа, илјадници млади луѓе заглавени во ацевите апостолки и наводниот страшен патриотизам (нешто слично како Србија во време на Милошевиќ), немаат реална</div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/115202вторник,28јануари2020goshev.png&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/115202вторник,28јануари2020goshev.png&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128720'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >(ВИДЕО) ГОШЕВ ЗА РТС: Комунизмот пропадна затоа што беше економски промашен проект, веќе во 1970-та се гледаше крахот!</a></div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/080224вторник,28јануари2020вестикорона.png&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/080224вторник,28јануари2020вестикорона.png&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128719'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА ВИРУС ВО КИНА: 110 починати, прв починат во Пекинг, научници френетично работат на вакцина, странците се евакуираат од Кина, прв регистриран случај во Германија</a></div><div class='caption elemHover fromLeft' style='padding-top:5px;color: #8B8B8B; font-family: open sans, sans-serif;width:743px !important;'>
Latest developments of the #CoronavirusOutbreak: 
- Death toll passes 100
 - WHO chief heads to Beijing 
- Foreign nationals to be evacuated from China 
- Scientists search for #coronavirus vaccine 
- Germany reports first confirmed case</div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/000226вторник,28јануари2020zaevgazibaba.jpg&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/000226вторник,28јануари2020zaevgazibaba.jpg&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128718'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >ЗАЕВ ВО ГАЗИ БАБА: Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април</a></div><div class='caption elemHover fromLeft' style='padding-top:5px;color: #8B8B8B; font-family: open sans, sans-serif;width:743px !important;'>
Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската организација во #СДСМ Гази Баба. #НаПравПат,соопшти лидерот на СДСМ Зоран Заев.
</div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/233027понеделник,27јануари2020MACHETO-NA-LILE-STEFANOVA-LEO.jpg&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/233027понеделник,27јануари2020MACHETO-NA-LILE-STEFANOVA-LEO.jpg&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128717'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >ПОРТАЛОТ СДК ЈА ОТКРИ МИСТЕРИЈАТА: МАЧЕТО НА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ШТО ГО СПОМЕНА КАТИЦА ЈАНЕВА ГО ВОЗЕЛЕ ЗА РАДОВИШ ЗА ДА НЕ УМРЕ ОД ГЛАД САМО ВО СКОПЈЕ</a></div><div class='caption elemHover fromLeft' style='padding-top:5px;color: #8B8B8B; font-family: open sans, sans-serif; width:743px !important;'>

Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК)Мачето што денеска стана топ тема на социјалните мрежи откако обвинетата Катица Јанева ја нападна нејзината поранешна колешка обвини</div></div><div data-thumb='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/231829понеделник,27јануари2020заевнеслусханас.png&w=66&h=66''> <img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/231829понеделник,27јануари2020заевнеслусханас.png&w=783&h=355''/><div class='caption elemHover fromRight' style='bottom:80px; padding-bottom:5px; color:#ff0; text-transform:uppercase; width:743px !important;padding-top: 10px;padding-top: 6px;'><a href='News.aspx?id=128716'style='color: #B8C713; text-decoration: none; font-family: open sans, sans-serif; font-size: 15px; font-weight: bold;' >БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Не сме ние провладините новинари слуги на Заев, Заев е наш слуга, ако престане да ни служи, ќе бидеме против него!</a></div><div class='caption elemHover fromLeft' style='padding-top:5px;color: #8B8B8B; font-family: open sans, sans-serif; width:743px !important;'>
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите очекувања и либерални политики и визии, и во моментов кога ќе престане да го прави тоа сите ние ќе ст</div></div>
    </div>
  </div>
</section>

        <!-- begin recent posts -->
        <div class=

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на Ургентниот центар во Куманово: Пациентите од североисточниот регион на земјата на едно место ќе ги добиваат сите неопходни здравствени услуги

Повеќе

ТРЕНДО, ВМРОВЧЕ МАСКИРАНО, ЗОШТО БЕ НЕ БЕШЕ ВАКА ГЛАСЕН ЗА МАК ПОЛИТИКА ВО 12-ТЕ ГОДИНИ РЕЖИМ НА ГРУЕВСКИ?!

12 години на Офф Нет и на другите портали кои ги уредуваше Трендо немаше ништо за мак политика. Трендо во своите изјави и коментари, фураше една те...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Над 12 пати е поголем приливот во буџетот од зголемена наплата на ДДВ од трошокот кој што треба да го вратиме на апликантите за МОЈ ДДВ!

Повеќе

КОЕ Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ИНСПЕКТОРОТ ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ, ХЕРОЈ ИЛИ МАТЕН ВМРОВСКИ ЛИК ОД СТРУГА?!

Со особено внимание ги следам деновиве настаните околу ДУТ во Тетово, прзентирани од страна на Ѓорѓи Илиески и згрозен сум што овој човек ве обвинув...

Повеќе

ШОКАНТНО: ПОРТАЛОТ 360 СТЕПЕНИ ПРОДОЛЖУВА СО ХАЈКАТА ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА И СЈО, СЕ ШТО ПРАВИ КАТИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ Е СОМНИТЕЛНО И ПРОБЛЕМАТИЧНО!

Се што прави Катица Јанева овие денови е проблематично и сомнително, по логиката на порталот 360 степени, во СЈО не смее да се пушта вода во тоалети...

Повеќе

Шилегов до Груевски: Со смарт сити нема да има темни улички во Скопје, пливај мали, ама Маџарска нема море

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, му одговори на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, кој во фејсбук статусот што го објав...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА НА ПРИЛЕПСКИОТ ГИГАНТ: „Витаминка“ се стекна со право на користење на ликовите "Minions" за производство на продукти од сопствената производна програма

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ИСТОРИЈАТА НА АВСТРАЛИЈА: Во рок од 30 години уништил десетици бракови и украл 70 милиони долари!

Повеќе

ТРИЧКО: Крушевската република е глуапантропска ѓурултија против народот, не симбол на слободата, туку симбол на краткотрајноста и крвта и страдалништвата во кои умира македонската реализација!

Branko Trickovski Довикување на злото Пред да се крене востанието, Крушево бил слободен град, откупен од Портата со 40...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК: Наместо да се дистанцира од Груевски, Мицковски денеска ќе оди на средба со него и Орбан во Будимпешта!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре ќе биде би Виена, Австрија, и во Будимпешта, Унгарија, соопштија од партијата. ...

Повеќе

Скопјанец ќе се соочи со крвична затоа што му се заканил на премиерот преку ФБ

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против В.З. (67) од Скопје, за сторено кривично дело „з...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ДЕМАНТИРАНА: Камчев не барал заштита од Бугарија, вели официјална Софија

Бугарските власти тврдат дека не биле информирани од македонските колеги за случајот со бизнисменот Јордан Камчев, ниту тој барал помош од нив. ...

Повеќе

СПРЕМА ЛИ ВМРО ДПМНЕ ГРАЃАНСКА ВОЈНА ВО КРУШЕВО НА 2-РИ АВГУСТ?!

Само 3 дена пред прославата на Илинден во Крушево, Груевски излегува со долг фб пост во кој повикува на физичка ликвидација на Заев и Шилегов?! Год...

Повеќе

ЌЕ ГО ОСУДИ ЛИ ВМРО ДПМНЕ ПОВИКОТ ЗА НАСИЛИЕ НА СВОЈОТ ПОЧЕСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ?!?!

Ќе има ли доволно доблест, храброст, принципиелност во белата палата за да го осудат повикот на насилие кон Заев и Шилегов од страна на нивниот поче...

Повеќе

Копилето е склоно на крв и за насилие, веќе не се ни крие дека тој е нарачател на сите претепувања на новинари и кланицата на 27-ми април!!!

Копилето веќе не се ни крие, не ни глуми некаков државник и голем политичар како што правеше 12 години додека наредуваше тепање и апсење и црна пропаг...

Повеќе