Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ТРАМП ГО ОТКАЖА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ИРАН, АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЕНИ АВИОНИ ПОЛЕТАА ОД ЕМИРАТИТЕ НО НЕ ИЗВРШИЈА НАПАД

Ова е одговор на нападот на Иран врз воените бази на САД во Ирак: Кај се заебанциите за WWIII? https://t.co/yuYKkNZLlo — Шишарка (@Shish...

Повеќе

ПОЧНА ВОЈНАТА МЕЃУ ИРАН И АМЕРИКА: Со ракети нападната воена база на САД во Ирак, се очекува одговорот од Америка, Трамп се закани дека ќе бидат гаѓани цивилни цели во Иран!

Иран ја нападна со 9 ракети воената база на САД во Ирак. Сега секој момент се очекува одговор од САД, Трамп се закани дека ќе гаѓа цивилни цели во И...

Повеќе

Тачи со два услова за коалиција со СДСМ: Да бидам единствен вицепремиер и ДУИ надвор од Влада

Мендух Тачи како единствен вицепремиер и ДУИ да биде надвор од кабинетот. Ова се двата услова на лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА)...

Повеќе

(ВИДЕО) МИШКО ИВАНОВ И ФЕРУС МУСТАФОВ БИЛЕ КОМШИИ ВО ШТИП

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА НА АМЕРИКА ПРОТИВ РУСИЈА: Гваидо преку барикадите влезе во венецуелскиот парламент и положи заклетва

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

АМЕРИКА СЕ СПРЕМА ЗА НОВА ВОЈНА, НЕКОЈ ГАДНО ЌЕ ГО ИЗЕДЕ СТАПОТ: 3500 МАРИНЦИ ОД БАЗИТЕ ВО САД УПАТЕНИ ЗА КУВАЈТ!

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: КОМИЧНИ СЕ ИЗЈАВИТЕ НА АДВОКАТОТ НА БОКИ 13-КА!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

Забрчанец: Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе

Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе! Ќе се дистрибуираат илјадници еко инвертери во домаќинствата со што ќе се зголеми бројот на дено...

Повеќе

Паричката кај техничкиот премиер, Спасовски и Мицкоски на литургија во Соборниот храм

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Пропагандата на ВМРО ДПМНЕ преку преувеличување на грешките на СДСМ има намера да не убеди дека режимот на Грујо и не бил така лош!

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

Заев му честита на Санчез за мнозинството за формирање Влада

– Претседателот на СДСМ Зоран Заев му упати честитки на шпанскиот премиер Педро Санчез, кој денеска во вториот обид успеа да добие мнози...

Повеќе

Заев: Остро осудуваме секаков вид говор на омраза, расизам и ксенофобија

Деновиве за жал видовме засилена употреба на навредлива содржина на социјалните мрежи, што не смее да биде прифатливо за кое било демократско општес...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ЗА РАЗЛИКА ОД ВМРО КАДЕ УШТЕ ДРМААТ КАДРИТЕ НА ГРУЈО МАФИЈАШОТ, Е ПАРТИЈА СО СТРАШЕН МЛАД ПОТЕНЦИЈАЛ, СО ЛУЃЕ КАКО ЉУПЧЕ, БОЧВАРСКИ, БОГАЦ, СРПЧЕ, КИРАЦ, НАУМОВСКИ, ТЕМЕЛ, МАКСО...

Повеќе

НИКОЛА НАУМЕ: Стихо Политико бил во право цело време, откако пред 6-7 години намириса кретен во телото на бардот

* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Тие новинари и јавни личности што 11 години седеа во скутот на Груевски и го величаа небаре е император, светски првак по реформи, денес немаат ни морално, ни професионално право повторно да пакуваат истражувачки подвизи подготвени во партиски штабови!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе