Одберете локација на пристап

Во исто време избран за доцент на два универзитета, нешто што е забрането со закон.
Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. Треба едни со други да се почитуваме. И едните и другите и мислат добро на земјава, само што едните
Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО ДПМНЕ да успее нешто да ќари!
В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќе ги одбројува последните часови пред стапувањето на Брегзитот во сила, после период од три години д
Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во предметот „Рекет“, како сведок на Обвинителството, кое го докажува перењето на дел од тие м
Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, сведочењето денеска во „Рекет“ го почна со
Значи речиси се што прави Мицковски овие денови и месеци е погрешно. Ако фатам да набројувам, прстите ќе ми опаднат од мавање по тастатурата, па подобро е да кажам ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ПРАВИ отколку да го критикувам за тоа ШТО ВЕЌЕ ГО ПРАВИ... Значи шт
Рената Дескоскаis withBojan MaricikatСобрание На Република Северна Македонија. Закон на повидок☺️...
Заедно со градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и членовите на Советот, денес остваривме средби со граѓаните на населбите Ќерамидница и Кирил Петрушевски. Разговаравме за потребите кои ги имаат граѓаните во овие населби. Буџетот на општина
KOUZON WORK & TRAVEL USA 2020🌟PREMIUM JOB OFFER🌟STUDENT SUMMER JOB IN AMERICASwissotel Chicago is Hiring NOW❗❗❗10 Available positions in downtown Chicago❗❗❗Housekeeper -💲21.12/per hour🔝ℹ️For more info:http://bit.do/[email protected]
ATTENTION JOB SEEKERS!CRUISES JOB FAIR – MUNICH 14 FEBRUARY 2020!DIRECT EMPLOYMENT – for Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises and many, many more are now much closer to you!Come visit us a
Не за џабе рекле старите: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами. Прво го бараше Јовески на расправа. Oткога му дојде, не дебатира, туку брљави со транспаренти, мемиња, спружувања на мрежи. Сè, за да не лежи. Во едно е
После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се истакне како професионалец, прочита партиски текст, напишан од советниците во сенка.Поистоветувањет

БРАВО ПЕТРЕ: За намалување на гужвите Град Скопје ноќе ги асфалтира улиците

Реконструкцијата на скопските улици и булевари , која изминатите месеци се одвива во најголем ек, предизвика и метеж и нервоза . Но, голем дел од с...

Повеќе

АЈДЕЕ, ВМРО ДПМНЕ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ДОГОДИНА ВО ОКТОМВРИ?!?!

Повеќе

Борјан Јовановски: Државата да биде хумана во врска со пасошот на Мијалков

Новинарот Борјан Јовановски се залага државата да биде хумана во врска со барањето за враќањето на пасошот на Сашо Мијалков заради лекување во стран...

Повеќе

ЗАВРШИ ШТИПСКО КУЛТУРНО ЛЕТО, ГОЛЕМАТА ПОСЕТА НА НАСТАНИТЕ ПОКАЖА ДЕКА ШТИПЈАНИ СЕ ЖЕДНИ ЗА УМЕТНОСТ

Повеќе

ОСМАНИ: БЕСА СЕ ПОКАЖА КАКО ДВОЛИЧНА ПАРТИЈА, ДОБИЈА ГЛАСОВИ СО ОБВИНУВАЊЕ ДЕКА ДУИ Е ВО КОАЛИЦИЈА СО ВМРО ДПМНЕ А СЕГА ТИЕ ТОА ГО ПРАВАТ!

Симболички е фактот што ВМРО-ДПМНЕ и малите албански политички партии некако ја официјализираа соработката, со што излезе на виделина дволичноста на...

Повеќе

Прославата на Илинден со богата музичка програма, концерти на гитарските виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, електро-акустичен настап на Џијан Емин со Филхармонија и џез уметници, како и учество на Ансамблот „Танец“, КУД „Емин Дураку“ и мешан хор „Крушево“

Прославата на големиот национален празник „Илинден“, кој годинава се одбележува под мотото „Сите сме деца на Илинден“, во Кр...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛИ: Народна Банка да стави вето на одлуката на Еуростандард Банка да го постави за директор Горан Трајковски кој додека беше директор на УЈП вршеше терор врз македонската економија!

Prethodniot direktor na UJP I doskoresen direktor na direkcija za zastita na licni podatoci koristi apanaza a vo isto vreme odi na rabota vo Eurosta...

Повеќе

КОСТАДИНОВ: Законот за попис е во согласност со стандардите на ЕУРОСТАТ, ВМРО-ДПМНЕ намерно се обидува да го политизира процесот

Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДС П1:Дали од забелешките кои што ги презентираше Илија Димовски им...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО ОСТВАРИ ТОА ШТО ГО ВЕТИ А ШТО ИЗГЛЕДАШЕ НЕЗАМИСЛИВО: Откако ја зема Дрисла од Италијанците и ја врати на градот, сега го зема и парното од БЕГ и го врати на Град Скопје, сега градот ќе продава топлинска енергија преку ново јавно претпријатие Градски Енергетиски Системи!

На денешната владина седница се донесе одлука на Град Скопје да му се даде на трајно користење, топловодната мрежа, со која ќе управува новоформиран...

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА: Мијалков останува без пасош. Кочан да се јави во затвор!!!

Kривичниот суд го одби барањето на еск директорот на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Од судот денеска соопштија дека е одбиено барање...

Повеќе

ЗАПРАШАН ЗА ДИВОГРАДБАТА НА СОВЕТНИКОТ НЕФИ ХУСЕИНИ, ЗАЕВ: ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТАМЕ СО ДИВОГРАДБИТЕ ПО ЦЕНА И ДА ГО ИЗГУБИМЕ МНОЗИНСТВОТО ВО СОВЕТОТ ВО ОХРИД!

- Ќе се пресметаме со дивоградбите во Охрид па и по цена да го изгубиме мнозинството во советот. Не е тоа крајот на светот! Изјава на премиерот Зае...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на Ургентниот центар во Куманово: Пациентите од североисточниот регион на земјата на едно место ќе ги добиваат сите неопходни здравствени услуги

Повеќе

ТРЕНДО, ВМРОВЧЕ МАСКИРАНО, ЗОШТО БЕ НЕ БЕШЕ ВАКА ГЛАСЕН ЗА МАК ПОЛИТИКА ВО 12-ТЕ ГОДИНИ РЕЖИМ НА ГРУЕВСКИ?!

12 години на Офф Нет и на другите портали кои ги уредуваше Трендо немаше ништо за мак политика. Трендо во своите изјави и коментари, фураше една те...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Над 12 пати е поголем приливот во буџетот од зголемена наплата на ДДВ од трошокот кој што треба да го вратиме на апликантите за МОЈ ДДВ!

Повеќе

КОЕ Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ИНСПЕКТОРОТ ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ, ХЕРОЈ ИЛИ МАТЕН ВМРОВСКИ ЛИК ОД СТРУГА?!

Со особено внимание ги следам деновиве настаните околу ДУТ во Тетово, прзентирани од страна на Ѓорѓи Илиески и згрозен сум што овој човек ве обвинув...

Повеќе