Одберете локација на пристап

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот. – Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.
Коузон – МакедонијаОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕKOUZON Corp.-Head Office , MacedoniaКоузон има потреба од кандидат-ка за позицијата регрутер за вршење пре-селекција на кандидати за бродски компании.Соодветниот кандидат-ка треба да има одлично познавањ
1) Дека е лош родител, кој не бил на ниедна родителска. 2) Дека Хидро Мицко (Аквамен) многу лошо се смее на своја сметка. 3) Дека планот му бил „прво да победиме, после ќе му ја мислиме“. Е, „мало сутра“ ќе победиш со так
Со оглед на овие околности, зошто опозицијата треба да ѝ помогне на власта таа да ќари уште некој предизборен поен со изгласување нов Закон за обвинителство (со кој би си продолжиле гонењата на целата криминално осомничена партиска елита за познати
Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по

(ВИДЕО) Вицепремиерот Анѓушев, министерот Димковски и директорот Бабовски во посета на откупен центар Ником во Градско

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЛМА И ЧОМ СЕ СКАРАА ЗА БОКИ 13-КА: БОКИ СЕКАД СЕ ОБЛЕКУВАЛ СКАПО ТВРДИ ЧОМ, АБЕ ДАЈ НЕ ЗАФРКАВАЈ БЕШЕ ДУЖЕН У ЦЕЛ ГРАД, МУ ВРАТИ ВИЛМА!

Повеќе

КРАЛОТ НА ДРОГАТА, ЕЛ ЧАПО, ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР, ЌЕ ЈА ЛЕЖИ КАЗНАТА ВО НАЈБЕЗБЕДНИОТ ЗАТВОР ВО СВЕТОТ КАДЕ ЛЕЖАТ ТЕРОРИСТИТЕ ОСУДЕНИ ЗА НАПАДОТ НАД СВЕТСКИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЊУЈОРК!

23 часа ќе биде во самица, само 1 саат ќе може да излезе на воздух. Во ќелијата ќе биде сам, со телевизор и книги. Осуден е на доживотен затвор, п...

Повеќе

Премиерот ја зголемува безбедноста во комуникациите, сменети уредите за комуникација и броевите, дел од неговите соработници ќе бидат отпуштени

Претседателот на Владата Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентн...

Повеќе

Демант за медиуми - Супертрејд и Галф Оил: Компанијата е 100% сопственост на фамилијата Стајиќ, возилата ги купивме од извршител на аукција, еве документи како доказ

Демант по објавата во електронските медиуми за поврзаност на Супертрејд и Владимир Стајиќ со случајот “Рекет” Почитувани медиуми, По...

Повеќе

ТЕПАЧКА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА: Се степале Мицковски, Милошоски, Влатче Ѓорчев и портпаролот за тоа кој да излезе со следна лажна вест!

Мицковски инсистирал он да излезе со нова измислица за Катица Јанева, смислил да ја обвини дека била врзана дома за парното со синџир, така слушнал ...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Gracias España! Ратификацијата на нашиот прием во НАТО во итна процедура! Советот на министри на Шпанија сака да ја види нашата земја што поскоро во НАТО. Лондон, се гледаме на 3-4 декември!

Повеќе

ОРЦЕ КАМЧЕВ ГИ ДЕМАНТИРА ВМРО ДПМНЕ И МИЛЕНКО: Колите ги продадов на друг човек, не сум давал коли на човек од фамилијата Заеви

„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компаниј...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ: За нас Вилма Русковска е неприфатлива, Зврле си го бараме, он ептен ни се погоди кога бевме 10 години на власт, ни слуша ни гледа како паднат од марс!

ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот на Премиерот Заев Вилма Рускоска да го води новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција. За п...

Повеќе

ПА ДОБРО БЕ ДАЛИ СТЕ ВИЕ НОРМАЛНИ БРЕ ЛУДАЦИ: ВМРО ДПМНЕ ЈА УБЕДУВА ЈАВНОСТА ДЕКА ЗАЕВИ НЕМАЛЕ ПАРИ ДА СИ КУПАТ ЛУКСУЗНА КОЛА ПА МОРАЛЕ ДА КРАДАТ КОЛИ ОД ПЛАЦОТ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ?!

Случајот „Рекет“ е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни ...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕМАНТИРАНА: РУСКОВСКА ГО ДЕМАНТИРА МИЦКОВСКИ, ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ЗАБРАНА ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАВА ЗА КАТИЦА!!!

За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од др...

Повеќе

РУСКОВСКА ЈА ОТЕПА МАФИЈАТА: ОРЦЕ КАМЧЕВ НЕМА ДА СЕ СПАСИ ОД ПРЕДМЕТОТ ИМПЕРИЈА, ПРЕДМЕТИТЕ И ИСТРАГИТЕ НА СЈО НЕМА ДА ПРОПАДНАТ, НЕМА ПИ МЕРКИ ЗА КАТИЦА!

И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ о...

Повеќе

Чомовски: Не си одам од 1 ТВ, ќе пробам да ја спасам телевизијата од пропаст, јас сум капетанот што последен ќе го напушти бродот

Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и де...

Повеќе

Голема посетеност на втората фестивалска вечер од Пиво фест

Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на наш...

Повеќе

Нефи Усеини: Ме чуди хајката кон мене, 11 години плаќам закуп за летна тераса

Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во ...

Повеќе