Одберете локација на пристап

Денеска ја одбележуваме неделата за подигнување на свеста за ракот на матката. Оваа година не оставивме да биде на одбележување затоа што 2019 година навистина интензивно работевме на унапредување на Програмата во рамки на Министерството за здравст
Обвинетите пратеници Фросина Ременски и Илија Димовски и осомничениот Антонијо Милошоски на денешната јавна расправа за состојбите во правосудството во Собранието. (Фото: К. Попов) На јавната расправа во Собранието за состојбите од правосу

АНТОЊО ГО ДОПРЕ ДНОТО: ДОЧЕКА ЕДНА БЕЛОРУСИЈА ДА ГО НАРЕЧЕ КРЕАТОР НА ЛАЖНИ ВЕСТИ!

Вестите на Антонио Милошоски се лажни, објави во протесната нота Белоруската амбасада во Белград која беше испратена до министерството за надв...

Повеќе

ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Мицкоски да му се извини на Бошкоски за се што стори ВМРО ДПМНЕ против него, па да зборува за „политичка хајка против неистомислениците“

Денес имавте храброст од името на ДПМНЕ да кажете дека е време да сефатиме за работа и за борба против политичката хајка нанеистомислениците.Кога зб...

Повеќе

ОВА ФОТО НЕ Е МОНТАЖА: Израелскиот амбасадор застана на една рака пред претседателот Пендаровски за да се пофали дека е во добра физичка кондиција

Инаку во Израле сите амбасадори се екс специјалци на израелската тајна служба МОСАД кои пак се специјално регрутирани и одбрани од војската каде пак...

Повеќе

СДСМ: Милошоски повторно фатен во лага, ги срами земјата и граѓаните, не е достоен да ја извршува функцијата пратеник

Милошоски повторно фатен во лага, ги срами земјата и граѓаните, не е достоен да ја извршува функцијата пратеник Антонио Милошоски симболот на лажни...

Повеќе

Освежителното изненадување од Витаминка и Кожувчанка – подарок од два природни напитоци - Цевитана и природна Изворска вода за оние кои денес и утре ќе го поминат граничниот премин Богородица

Цевитана ги освежува патниците на граничниот премин Богородица Витаминка и Кожувчанка за оние кои денеска го поминаа граничниот премин Богородица, ...

Повеќе

СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ: ПОЧИСТО СКОПЈЕ – ИМПЕРАТИВ И ДОЛЖНОСТ ЗА ГРАДОТ СКОПЈЕ И ЗА ГРАЃАНИТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ИМА НАМЕРА ДА ЈА НАПРАВИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ИЗВОЗНИК НА СТРУЈА ПРОИЗВЕДЕНА ОД СОНЦЕ, ВЕТАР И ВОДА!

Повеќе

ДЕМАНТ И ИЗВИНУВАЊЕ ДО ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗА СТОРИЈА НА МАКТЕЛ.МК

Бизнисменот Орце Камчев преку својот адвокат Александар Михајловски побара од Мактел.мк да се извиниме и да повлечеме сторија во која пренесуваме тв...

Повеќе

ДРАМА ВО ПАРЛАМЕНТОТ - ЗАЕВ РАСПАЛИ ПО МИЛОШОСКИ: Лажете безобразно, но се криете зад вашиот имунитет! Ми замерувате за советник кој го плаќаме 1.200 евра. Па на Влатко Ѓорчев сопругата за 1.800 евра ја ангажиравте!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на собраниската седница за пратенички прашања рече дека не добил одговор од премиерот Зоран Заев за тоа ...

Повеќе

СЕРИЈАЛОТ КОЛУМНИ НА ГЕРО ЗА КИКИ И ФРИКИ БЕШЕ НОВИНАРСКИ ТЕРОРИЗАМ!

Ако некој лекар од икс причини, нарушено ментално здравје или пак некаква материјална корист одмазда или слично, наполни шприц со смртоносен вирус за ...

Повеќе

СДСМ: 11 години ВМРО-ДППМНЕ вршеше притисоци врз новинари и медиуми, а денес е во паника бидејќи општеството се организира против нивните дезинформации!

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ 11 години ВМРО-ДППМНЕ вршеше притисоци врз новинари и медиуми, а денес е во па...

Повеќе

ФИНА ДЕБАТА НА ТВИТЕР НА ТЕМА ЛАЖНИ ВЕСТИ

Повеќе

КОЈ ПЕРВЕРЗЕН ЛИК: ОТКАКО ГЕРО ЈА НАКЛЕВЕТИ ПОЛА ДРЖАВА СО НАДИМАЦИ КИКИ ФРИКИ И МИКИ, ГО ТУЖИ САШЕ ПОЛИТИКО ЗА КЛЕВЕТА?!?!

Почитувани, Во име на Советот за етика во медиумите (СЕММ), би сакале да Ве известиме дека Комисијата за жалби при СЕММ прими жалба од Бранко Гер...

Повеќе

Од 147-та седница на Владата на РСМ: Во Собрание одат предлог законите за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и предлог законите за Академијата за судии и јавни обвинители и за медијација

На денешната седница Владата на Република Северна Македонија го утврди Предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците, и донесе од...

Повеќе

СОВЕТ ЗА ЕТИКА ВО МЕДИУМИТЕ: Го поздравуваме потегот на новинарот Саше Политико како уредник на Мактел.мк да му се извини на адвокатот Давидовиќ, случајот го сметаме за затворен

Повеќе