Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

(ВИДЕО) АМАЗОН Е ГИГАНТ ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ: 200 ГИГАНТСКИ МАГАЦИНИ, 350 000 ВРАБОТЕНИ, 100 000 РОБОТИ, 20 КАРГО АВИОНИ, 3 БРОДОВИ, 250 КАМИОНИ

Повеќе

Манчевски: Отворени се 50 илјади работни места, платите растат

Граѓаните можат директно да ги почувствуваат реалните и развојни економски реформи со кои од една страна ги намалуваме трошоците, а од друга с...

Повеќе

Костадинов: Заради скапите задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ до 2021 треба да вратиме 2,3 милијарди евра

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за б...

Повеќе

МИЛЕНКО КРЕВА ПАНИКА: ГРУЕВСКИ И ЕФТОВ ЌЕ ПРОБААТ ДА ГО СРУШАТ МИЦКОВСКИ И ПАК ДА ЈА ЗЕМАТ ВМРО ДПМНЕ ЦЕЛОСНО ПОД СВОЈА КОНТРОЛА!

Миленко Неделковски пред 23 мин.· Тоа што поодамна го имам напишано, во август го откри и Ефтов, па напиша: &ld...

Повеќе

ЗАРЕМ Е МОЖНО МАФИЈАТА ДА ГО КУПИ И ЗОРАН ВЕРУШЕВСКИ?!?! МУ ЗАБИВА ЛИ ВЕРУШ НОЖ ВО ГРБОТ НА ЗАЕВ?!?!ПА ДОБРО ИМАМЕ ЛИ НИЕ УОПШТЕ ШАНСА ПРОТИВ МАФИЈАТА?!?!

Што му требаше тоа денеска на Верушевски?! Снимките биле модифицирани и контаминирани?!?! Хероите Лазаревски и Костовски ги плука, се дистанцира од ...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОК ВМРО ДПМНЕ ОД КАВАДАРЦИ ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА: 10 ГОДИНИ КРАДЕЛ ВОДА ЗА НАВОДНУВАЊЕ НА СВОЕТО ЛОЗЈЕ!!!

Против претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадарци, Зоранчо Јованчеве покрената кривична пријава за крадење на вода одизворот Лукар, дознава24 Ин...

Повеќе

ВЕРУШЕВСКИ ДЕНЕСКА РОКНА БОМБА ВО СУДНИЦА: Бранко ги имаше бомбите уште во 2010-та, но Заев реши да ги објави во 2015-та!

Во СДСМ се слевале информации од прислушкуваните разговори речиси пет години пред да започненивното објавувањеод страна на лидерот Зоран Зае...

Повеќе

(ВИДЕО) Манчевски на Канал 5: Правда мора да има, денес секој што се огрешил пред Законот одговара, ВМРО-ДПМНЕ свесно се обидува да ја кочи правдата

Системот и правната држава не смеат да бидат жртви на политиката, граѓаните гледаат дека ВМРО-ДПМНЕ свесно го кочи донесувањето на Законот за ЈО, ре...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗАЕВ И ДИМИТРОВ: Македонски песни се пееја на грчката државна телевизија. Нешто незамисливо во времето на Груевски!!!

Повеќе

Советникот од ДУИ, Нефи Хусеини пробува да направи етнички тензии во Охрид во обид да ги спаси своите дивоградби: СТАНЕТЕ БРАЌА ДА ГИ БРАНИМЕ НАШИТЕ КУЌИ!

Советникот Нефи Усеини преку Фејсбук статус повика на протест против акцијата за уривање на дивоградбите во Охрид. „Во овој период сите ч...

Повеќе

Делчев: Ако нема зголемување на платите на полицајците за 25 отсто ќе протестираме и ќе блокираме седум крстосници

Итно донесување на колективни договори и покачување на плата за 25 отсто на секој вработен во полицијата бара Независниот синдикат на полиција (НСП)...

Повеќе

Државен инспекторат: Арцелор Митал предизвикувач на екоинцидентот во Вардар

Државниот инспекторат за животна средина денеска изврши вонреден инспекциски надзор во комплексот на поранешна Железарница кај три правни субјекти М...

Повеќе

Се чудам, зошто ВМРО ДПМНЕ не беше жестоко осудено и јавно масакрирано за обидот да протнат масовна амнестија 10 пати поголема од таа на Хорхе?!?!

Повеќе

ЛУКАРЕВСКА: Од институција за репресија и пресметки, УЈП денес е партнер со фирмите и носител на концептот Парите кај граѓаните

Интегрално ја пренесуваме Прес конференцијата на Сања Лукаревска, членка на Централниот Одбор на СДСМ: СДСМ како одговорна партија, пре...

Повеќе

Шилегов меѓу учесниците на велосипедското дефиле низ Скопје

Стотици граѓани со своите велосипеди и електрични тротинети денеска учествуваа во велосипедско – пешачко дефиле по улиците на Скопје што...

Повеќе