Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

Скопје Сити Мол е прв трговски центар награден со меѓународен сертификат за исполнување на условите за превенција на Ковид 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Сугарески: Експресен пат Штип – Кочани, капиталните проекти се реализираат со одлична динамика

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: Берлин нуди лекување на македонски пациенти во Германија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВУЧИЌ: Решението за Косово ќе биде горчливо апче за голтање, уверен сум дека наскоро просечната плата во Србија ќе биде 900 евра!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НОВИНАР НА ТВ СОНЦЕ СО ЛАЖНА ФОТКА ШИРИ ЦРНА ПРОПАГАНТА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПРОТИВ БУГАРИЈА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Селективниот пристап на делови од Владата кон верските заедници придонесе вирусот дополнително да се шири

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ: Директорот на АВМУ сите минути за рекламирање и ги додели на ВМРО-ДПМНЕ, наместо да ги подели на двете најголеми опозициски партии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЛЕПА СЕЛА, ЛЕПО ГОРЕ: ЛАЗАРОПОЛЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПОВЕЌЕ ПОГРЕБИ, ПОВЕЌЕ ПАРИЧКИ ЗА ПОПОВИТЕ: ПОПОТ ОД ИНТЕГРА ПОВИКА ДА СМЕ ОБЈАВЕЛЕ ВОЈНА НА ГРЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ИМЕТО И ЗНАМЕТО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ СО ТЕРОРИЗАМ ЌЕ ПРОБА ДА СЕ СПАСИ ОД ТЕЖОК ПОРАЗ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОЧАЈОТ НА ВМРО ДПМНЕ НЕМА КРАЈ: ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СКАНДАЛОТ НА МИЦКО СО МАЈКА МУ, ПОЧНАА САМИ ДА СИ ФРЛААТ БОМБИ ВО БУРЕКЏИЛНИЦИ ЗА ДА ГЛУМАТ ЖРТВИ НА ЗАМИСЛЕН РЕЖИМ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВИ СЕ ВЕРУВА ЛИ ДЕКА ЕДНО ВРЕМЕ ВО НЕГОТИНО ИМАЛО РЕСТОРАН ВО ПАРКИРАН АВИОН ДЦ - 10

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МАФИЈАТА И РЕЖИМСКИТЕ КУЧИЊА СО ГОЛЕМА ГОЗБА ЈА СЛАВАТ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА КАТИЦА И БОКИ, МИСЛАТ ДЕКА СЕ СПАСИЛЕ ОД ЗАТВОР, АМА МНОГУ СЕ ВО ГРЕШКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВНИМАВАЈТЕ, ОВИЕ ДЕНОВИ ВМРОНИТЕ ЌЕ ВЕ БОМБАРДИРААТ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО СЕ СПРЕМА ЗА ЦРНО СЦЕНАРИО: ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ СЕ СПРЕМА ЗА ВТОР КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ ОСЛОБОДУВААТ 75 ЛЕГЛА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе