Одберете локација на пристап

23.01.2020, Скопје – Ми-Да Гранд Моторс е новиот единствен овластен импортер на возила и резервни делови на Hyundai Motor Company за Македонија. Со денешното отворање на новиот продажно-сервисен HYUNDAI центар, Ми-Да Гранд Моторс прераснува в
Денеска е прифатена мојата номинација за член на Венецијанската комисија. Тоа е и потврда дека се исполнети критериумите за членство во комисијата. Благодарам за довербата, објави министерката за правда Рената Дескоска.
Советот за етика во медиумите ја прифати жалбата поднесена од поранешниот директор на Агенцијата за разузнавање, Зоран Иванов поднесена против текстот на Нова ТВ –„Разузнавачот Иванов тајно избега во Турција“. Во жалбата е наведен
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Ерусалим присуствуваше на форумот „Сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот“. На форумот, како што соопшти Кабинетот на претседателот, присуствувале и претседателот и премиерот на
Стојанче Ангелов од „Достоинство“ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 ја покани професорката Мирјана Најчевска во неговата партија, доколку не успее да формира своја партија. -Професорке повелете, доколку не формирате своја
Честитки од Мактел.мк, да си жив и здрав до 100 и јаче!
Billionaire George Soros said he will commit$1 billionto start a global university to fight authoritarian governments and climate change, calling them twin challenges that threaten the survival of our civilization. The Open Society University Netw
Во следниот период ќе се засади висока вегетација и на други локации (Фото: СДК.МК) На повеќе локации во Велес се засадени 250 садници на листопадни и зимзелени дрвја. Садници од туја, јасен, платан и други видови растенија се засадени во
Геро е безмилосен суров, нема кај него жал, фер плеј, емоции. Тој е безмилосен! Но, кога е фатен во стапица, тогаш моли и глуми како маченце. Branko Geroski 5 hrs· ЈОЦИ НА НОРМА Јоци пишува по три по
Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ направи увид во градежните активности за подобрување на инфраструктурата во населбата Пинтија. Во моментов, во Пинтија се одвива
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот, оствари средби со неколку шефови на држави учесници на форумот. На средбата со прет
Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со корисници на правата од законите за социјална и детска заштита и социјална сигурност на стари лица во Општина Василево. Шкријељ истакна дека со соци
аменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, пред одржувањето на редовната 4-та седница на Владата во Штип, а во рамки на теренските настани, ја посети компанијата за текстилна индустрија „Семак Фешн“. Оваа фирма е о
Собранието вечерва го донесе Законот за младински додаток по скратена постапка, кој предвидува на млади до 23 години по завршување на средно образование да им се доделуваат по 3.000 денари за работа во производството. Целта е да се стимулира

БОМБА НА ЛУПЕВСКА: Орце Камчев го снимил Боки како и се јавува на Катица Јанева додека разговарале за рекетот, но ОЈО се уште не е убедена дека Катица била свесна за целата операција за рекетирање

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките пре...

Повеќе

СДСМ: ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски

Повеќе

ЧОМ СЕ СОГЛАСУВА СО САШЕ ПОЛИТИКО: Камчев свесно му дал мито на Боки 13-ка за да го сруши СЈО и владата на Заев за да се спаси!!!

- Камчев не може туку така да се исплаши од еден Боки, туку свесно му дал пари за да ги срушат СЈО и СДСМ за да си ја спасат кожата. Јас се повеќе р...

Повеќе

Кирацовски: Штом „жртвите“ најпрво го пријавиле злоделото лично кај Заев, значи му веруваат единствено нему!

Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на...

Повеќе

ГРАЃАНИТЕ ШОКИРАНИ: МВР дели вода на граѓаните заглавени на граница, за влез во Грција се чека и до четири часа

Три до четири часа се чека за влез во Грција поради бавно обавување на граничните формалности на грчка страна, а меѓуграничнот простор речиси е спое...

Повеќе

ЧОМОВСКИ РАСПАЛИ ПО ГЕРОВСКИ: Еден ден тој ќе се срами од ова што го прави, тоа не е новинарство, тој користи проверени методи познати во ерата на Милошевиќ, ПАВЛЕ И САВЛЕ за оцрнување на политичари и новинари

- Тоа што го прави Геровски еден ден ќе се срами, тоа не е новинарство, тоа е оцрнување на колеги, бизнисмени и политичари на рекла казала без доказ...

Повеќе

ДОМ ОТКАКО ГИ УНИШТИ НОВИТЕ РУДНИЦИ, СЕГА ОТВОРИ ВОЈНА СО КАМЕНОЛОМИТЕ, НА КРАЈ ЌЕ ПОБАРААТ СИТЕ ДА ЈАДЕМЕ ДИВИ ПЕЧУРКИ И КОРЕЊА ПО ПЛАНИНИТЕ

Почитувани, ДОМ го поддржува протестот на жителите од Лабуништа против големиот број каменоломисо кои е опкружено нивното место, а што им го ...

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Анѓушев, министерот Димковски и директорот Бабовски во посета на откупен центар Ником во Градско

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЛМА И ЧОМ СЕ СКАРАА ЗА БОКИ 13-КА: БОКИ СЕКАД СЕ ОБЛЕКУВАЛ СКАПО ТВРДИ ЧОМ, АБЕ ДАЈ НЕ ЗАФРКАВАЈ БЕШЕ ДУЖЕН У ЦЕЛ ГРАД, МУ ВРАТИ ВИЛМА!

Повеќе

КРАЛОТ НА ДРОГАТА, ЕЛ ЧАПО, ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР, ЌЕ ЈА ЛЕЖИ КАЗНАТА ВО НАЈБЕЗБЕДНИОТ ЗАТВОР ВО СВЕТОТ КАДЕ ЛЕЖАТ ТЕРОРИСТИТЕ ОСУДЕНИ ЗА НАПАДОТ НАД СВЕТСКИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЊУЈОРК!

23 часа ќе биде во самица, само 1 саат ќе може да излезе на воздух. Во ќелијата ќе биде сам, со телевизор и книги. Осуден е на доживотен затвор, п...

Повеќе

Премиерот ја зголемува безбедноста во комуникациите, сменети уредите за комуникација и броевите, дел од неговите соработници ќе бидат отпуштени

Претседателот на Владата Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентн...

Повеќе

Демант за медиуми - Супертрејд и Галф Оил: Компанијата е 100% сопственост на фамилијата Стајиќ, возилата ги купивме од извршител на аукција, еве документи како доказ

Демант по објавата во електронските медиуми за поврзаност на Супертрејд и Владимир Стајиќ со случајот “Рекет” Почитувани медиуми, По...

Повеќе

ТЕПАЧКА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА: Се степале Мицковски, Милошоски, Влатче Ѓорчев и портпаролот за тоа кој да излезе со следна лажна вест!

Мицковски инсистирал он да излезе со нова измислица за Катица Јанева, смислил да ја обвини дека била врзана дома за парното со синџир, така слушнал ...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Gracias España! Ратификацијата на нашиот прием во НАТО во итна процедура! Советот на министри на Шпанија сака да ја види нашата земја што поскоро во НАТО. Лондон, се гледаме на 3-4 декември!

Повеќе

ОРЦЕ КАМЧЕВ ГИ ДЕМАНТИРА ВМРО ДПМНЕ И МИЛЕНКО: Колите ги продадов на друг човек, не сум давал коли на човек од фамилијата Заеви

„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компаниј...

Повеќе