Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Новогодишна честитка на градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски

Почитувани сограѓани, Сега кога заедно ја испраќаме 2019 година, да ги земеме со себе позитивните искуства и успесите. На прагот на Новата Година,...

Повеќе

ЧИТАТЕЛИТЕ НА ПОРТАЛОТ ФАКТОР ОДЛУЧИЈА: Газдата на Хилтон, Капитол и Стоун Бриџ, Ајдован Адемоски е бизнисмен на годината

Ајдован Адемоски е бизнисмен на годината. Според анкетата која Фактор ја спроведе во изминатите четири дена, Адемоски е најуспешниот во 2019 годин...

Повеќе

ВЛЕГУВАМЕ ВО НАТО ПРЕД ИЗБОРИТЕ: Санчез успеа, Шпанија добива влада по Нова година

Сосема е извесна спогодбата меѓу шпанската Социјалистичка партија (ПСОЕ) и Каталонската републиканска левица (ЕРЦ), што го отвора патот службениот п...

Повеќе

Честитка од гувернерката Ангеловска-Бежоска: И во 2020 година, Народната банка ќе го дава својот максимален влог за просперитетот на македонската економија

Почитувани, Во име на тимот на Народната банка и во мое име ви ја честитам Новата 2020 година. Нека ни биде година на успеси, совладани предизвици ...

Повеќе

(ВИДЕО) Новогодишно обраќање на премиерот Заев: Во новата 2020 година да го направиме најдоброто за нашата земја

Повеќе

Граѓанско помирување втемелено врз правда и вистина, посака Пендаровски за 2020 година

Претседателот Стево Пендаровски во денешната новогодишната видео порака посакаграѓанско помирување втемелено врз правда и вистина во новата 2020 год...

Повеќе

ЦАРОВСКА ЈА ЗАВРШУВА ГОДИНАТА МАЕСТРАЛНО - Потпиша уште четири договори за градинки- Арачиново, Карпош, Валандово и Пробиштип добиваат простор за 315 деца

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска потпиша договори со уште четири општини за изградба на нови и проширување на капацит...

Повеќе

(ВИДЕО) Новогодишна порака од министерката Шекеринска: 2020 ќе биде безбедна, сојузничка, посилна година

Повеќе

Павле Трајанов, претседател на Демократски сојуз: Среќна Нова Година На сите граѓани на Македонија им ја честитам Новата Година и Божиќните празници. Во 2020 година посакувам среќа и успеси на сите граѓани, помалку грижи и повеќе убави моменти

Павле Трајанов, претседател на Демократски сојуз: Среќна Нова ГодинаНа сите граѓани на Македонија им ја честитам Новата Година и Божиќните празници....

Повеќе

ЕВЕ КОЈ ДЕЛИ ПРАВДА ВО ЗЕМЈАВА, ОВА СЕ КАДРИТЕ НА ВМРО: ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ БАРА ПРИТВОР ЗА СУДИЈАТА ТЕОФИЛОВСКИ, ЧЛЕН НА СУДСКИОТ СОВЕТ, ДРЖАВАТА ЈА ОШТЕТИЛ ЗА 860.000 ЕВРА

Судијата Зоран Теофиловски и седуммина службени лица од Општина Тетово и од други институции, со лажни податоци за наводен изграден објект на пора...

Повеќе

ПОЛИТИЧКИТЕ ЕКСПЕРТИ ШОКИРАНИ: СО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ЌЕ РАКОВОДАТ ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ, СИТЕ ПРЕДЛОЗИ ЗА ТЕХНИЧКИ МИНИСТРИ СЕ НИВНИ ЛУЃЕ!

Познавачите на политичките случувања во земјава се шокирани од предлозите на Мицковски за технички министри. Еве што успеавме да дознаеме од нив: 1...

Повеќе

НОВА БРУКА ЗА ВМРО ДПМНЕ: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за министерка за труд е ветеринарка со специјалност импотенција кај бикови и прчови

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за министерка за труд и социјална политика во техничката влада,Рашела Мизрахи, е ветеринарка – докторка по ветеринарна...

Повеќе

Вработените во културата конечно по 15 години добија колективен договор

Вработените во културата конечно по 15 години добија колективен договор со кој ќе имаат регулирани работнички права, а од 1 јули следната годи...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СЕ ИЗБЛАМИРА ДО НЕВИДЕНИ ГРАНИЦИ: НЕ Е СПОСОБЕН ДА НАЈДЕ 4 ДУШИ ЗА ТЕХНИЧКИ МИНИСТРИ А КАМО ЛИ ПАК ВЛАДА ДА СОСТАВИ И ДРЖАВА ДА ВОДИ?!?!

Откако ја изненади јавноста и за шеф на МВР предложи воено лице, значи од толку безбедносни експерти и екс полицајци и правници кои ја разбираат кри...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КОВАЧКИ Е ОШТЕТЕН, УСТАВОТ ТРЕБА ДА СЕ ПРОМЕНИ, И ВОЕНИ ЛИЦА БИ ТРЕБАЛО ДА МОЖАТ ДА ВОДАТ ИНСТИТУЦИИ!

ПОЛКОВНИКОТ КОВАЧКИ ЗА МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ДА ИЛИ НЕ? Неспорно е дека полковникот Драган Ковачки има одлично воено образование. Неспорно ...

Повеќе