Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

САМО ПОЛИЦИСКИ ЧАС Е СПАС ЗА ОВОЈ НАРОД!

Повеќе

(ВИДЕО) КРЕТЕН НА ДЕНОТ: Откако се шегуваше за мерките, Гобер „закачи“ корона, НБА е прекината

НБА лигата и официјално ја прекина сезоната 2019/20, откако играчот на Јута, Руди Гобер беше позитивен на коронавирусот. Натпреварот Оклахома...

Повеќе

Актерот Том Хенкс и сопругата објавија дека имаат корона вирус

Прославениот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон објавија дека имаат коронавирус. Тие велат дека побарале медицинска помош откако почувст...

Повеќе

Филипче: Хронично болните за продолжување на терапијата да одат кај матичен лекар

Хронично болните пациенти за продолжување на нивната терапија ќе можат наместо кај лекар специјалист да одат кај матичниот лекар. Оваа е дополнителн...

Повеќе

КОРОНА ВИРУСОТ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА ЕКОНОМСКА КРИЗА - Берзите во провалија: Паѓаат индексите, акциите, нафтата, златото и доларот

Фото: investors.com Цените на акциите на азиските берзи денеска забележаа голем пад, како и индексите на Волстрит, додека индекси...

Повеќе

Трамп ги забрани сите патувања од Европа кон САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани патувањата од Европа во САД во обид да го спречи натамошното ширење на коронавирусот, кој вчера бе...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРИТЕ ПО СРЕДБАТА ВО ВЛАДА: НЕ СТАНА ЗБОР ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, КОРЕКТНА ИНФОРМАТИВНА СРЕДБА БЕЗ МНОГУ ПОЛИТИКА ВО НЕА

Повеќе

ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА СИТЕ ПРАВОСЛАВЦИ, ВАРТОЛОМЕЈ: СО МОЛИТВА НО И СО ДЕЛУВАЊЕ ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ, НАУЧНИЦИТЕ И ЛЕКАРИТЕ ДА ГО ПОБЕДАТ КОРОНА ВИРУСОТ!

Фото: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU Вселенската патријаршија испратисоопштениедо верниците преку кое ги советува да се придржуваат до препораките на Св...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО ВЛАДА ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЛИДЕРИТЕ СЕ РАКУВАЛЕ ИЛИ СЕ ЧУКАЛЕ СО ЛАКТИ

Повеќе

ПОДЗЕМЈЕТО НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕПОРАКИТЕ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДА НЕ СЕ ГРУПИРА: Опожарени три возила во подземни гаражи во Скопје, две деца хоспитализирани

Две деца завршиле на скопските клиники откако вдишиле чад од опожарени возила во подземна гаража, пренесуваат од МВР. „Утринава околу 3:34 ча...

Повеќе

ДОБРО Е ИМАЛО КУРТУЛ: За неколку седмици ќе се тестира вакцината за корона вирус

Вакцината против корона вирусот на којашто работат израелски научници, ќе биде спремна за тестирање за неколку седмици, но нема да биде достапна за ...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА КИСЕЛА ЈАБУКА ВО ЃОРЧЕ СЕ ЖАЛАТ ЗА УЛИЦА КОЈА ЧЕКА АСФАЛТ 30 ГОДИНИ!

Pocituvan Ivanovski Redovno ve sledam na vasiot portal, mi se dopagja koga kritikuate i falite, no moram kako zagrizen gragjanin koj zivee vo 20v...

Повеќе

ВО ОХРИД НЕ ГО САКААТ ЗАТОА ШТО ДОБРО ГО ЗНААТ ШТО МУСТРА Е

Што мајка бара Охриѓанецот Николоски да трча во Струмица, Гевгелија, Кавадарци, Прилеп, Дојран? И тој ли ќе ја запознава Македонија како што ја запо...

Повеќе

БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: РЕКОНСТРУИРАН МОСТОТ КАЈ УДОВО!

Мостов е вистински убавец, браво што е целосно реконструиран!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОИ СЕ НОВИТЕ ЛИЦА ВО ВМРО ДПМНЕ, СЕ ПОРАНЕШНИ ЗАГАРИ НА ГРУЈО!

ВМРО-ДПМНЕ со понуда на проверени кадри на Груевски си обезбеди сигурен пораз на 12 април! Линк до видеото овде.

Повеќе