Одберете локација на пристап

Во исто време избран за доцент на два универзитета, нешто што е забрането со закон.
Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. Треба едни со други да се почитуваме. И едните и другите и мислат добро на земјава, само што едните
Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО ДПМНЕ да успее нешто да ќари!
В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќе ги одбројува последните часови пред стапувањето на Брегзитот во сила, после период од три години д
Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во предметот „Рекет“, како сведок на Обвинителството, кое го докажува перењето на дел од тие м
Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, сведочењето денеска во „Рекет“ го почна со
Значи речиси се што прави Мицковски овие денови и месеци е погрешно. Ако фатам да набројувам, прстите ќе ми опаднат од мавање по тастатурата, па подобро е да кажам ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ПРАВИ отколку да го критикувам за тоа ШТО ВЕЌЕ ГО ПРАВИ... Значи шт
Рената Дескоскаis withBojan MaricikatСобрание На Република Северна Македонија. Закон на повидок☺️...
Заедно со градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и членовите на Советот, денес остваривме средби со граѓаните на населбите Ќерамидница и Кирил Петрушевски. Разговаравме за потребите кои ги имаат граѓаните во овие населби. Буџетот на општина
KOUZON WORK & TRAVEL USA 2020🌟PREMIUM JOB OFFER🌟STUDENT SUMMER JOB IN AMERICASwissotel Chicago is Hiring NOW❗❗❗10 Available positions in downtown Chicago❗❗❗Housekeeper -💲21.12/per hour🔝ℹ️For more info:http://bit.do/[email protected]
ATTENTION JOB SEEKERS!CRUISES JOB FAIR – MUNICH 14 FEBRUARY 2020!DIRECT EMPLOYMENT – for Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises and many, many more are now much closer to you!Come visit us a
Не за џабе рекле старите: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами. Прво го бараше Јовески на расправа. Oткога му дојде, не дебатира, туку брљави со транспаренти, мемиња, спружувања на мрежи. Сè, за да не лежи. Во едно е
После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се истакне како професионалец, прочита партиски текст, напишан од советниците во сенка.Поистоветувањет

КОМУЊАРИВЕ СЕ РАЗРАБОТИЈА: Браната на Слатинско Езеро целосно санирана и зајакната, проект вреден 1,2 милиони евра, полнењето ќе започне штом се исчисти густата вегетација

Санцијата на браната на Слатинско Езеро успешно е завршена благодарение на проектот финансиран од Европската унија, а имплементиран преку програмата...

Повеќе

Изворска НАГРАДНА ИГРА! Ова лето биди Еко!

Од 15-ти јули до 25-ти септемвриКупи Изворска вода во еко амбалажа и освој:*Електричен тротинет*Ранец*Кацига Во игра се сите PET амбалажи.*Внеси ги...

Повеќе

ИНФОРМИРАЈ СЕ – КАКО ДО РАБОТА И ПАТУВАЊЕ ШИРУМ СВЕТОТ КОУЗОН ОРГАНИЗИРА - ПРЕЗЕНТАЦИИ ЗА РАБОТА НА БРОД БЕСПЛАТНО - секој вторник во 11.00 часот

Секој вторник во салата за презентации на Коузон во канцеларијата на Бул. Св. Климент Охридски бр. 58 се врши професионална презентација за вработув...

Повеќе

Вработувања во Тексас, Вирџинија, Јута, САД во хотели со 5* висока категорија од рангот на Marriott, Four Seasons, Ritz Carlton и многу други

INTERNSHIPS IN THE UNITED STATESKouzon објавува ексклузивни професионални дообуки во областа на кулинарството, хотелиерството и маркетинг во Америка...

Повеќе

РАБОТЕТЕ НА CRUISES БРОДОВИТЕ ЗАРАБОТКА ОД 850 до 4.500 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ НА МЕСЕЦ

РАБОТАТА НА БРОДСКИТЕ CRUISES КОМПАНИИ НОСИ МНОГУ БЕНЕФИТИНајважно е тоа што НЕМАТЕ трошоци за храна и сместување. ГАРАНТИРАНО напредување во хиера...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНИ РАБОТНИ ПОНУДИ ВО ГРЦИЈА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ

Ресторан во Лефкада има потреба од 2 девојки со добар Англиски.Опис на работа: келнерки/садоперкиПлата: 800EUR месечно8-9 работни часаПредности: хра...

Повеќе

ПОЗДРАВ ОД МАРТИНА ТРИФУНОСКА – КОУЗОН СТУДЕНТ НА РАЗМЕНА ВО ЗАБАВНИОТ ПАРК SPLISH SPLASH, NY

Навистина сме среќни кога ќедобиеме порака од нашите студенти кои во моментот повеќе од еден месец работат на места ширум Америка. Мартина ни пиш...

Повеќе

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП ДЕНЕСКА СИ ЗАМИНА ОД МАКЕДОНИЈА: ЌЕ ДОЈДАМ ПАК ВО ОВАА ПРЕКРАСНА ЗЕМЈА, НО КАКО ТУРИСТ

Wouter Plomp‏Verified [email protected] hours ago After 4 years of hard work & great travels in beautiful #NorthMacedonia , I’...

Повеќе

ДАЛИ НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ НАСКОРО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ СО ОФИЦИЈАЛНА ИНФОРМАЦИЈА ПОВРЗАНА СО КРИМИНАЛOT СО ТЕНДЕРИТЕ ЗА НАБАВКА НА АВИО БИЛЕТИ И ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ!?

Организираниот криминал и корупција веќе 10 години владее во туризмамот во Македонија тврдат од стопанската комора за Туризам на Македонија. Тие дос...

Повеќе

БОРЈАН СЕ ЗАФРКАВА СО ГЕРО: АКО ЗАЕВ НЕ ТЕ ЗЕМЕ ЗА СОВЕТНИК, НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ОД ЗЕМЈАВА!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Завршена е првата фаза од реконструкцијата на одделенијата во Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО КОСОВО: Рамуш Харадинај поднесе оставка на премиерската функција откако добил покана од Специјалниот суд за воени злосторства во Хаг

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Ос...

Повеќе

ГЕНИЈАЛНА ИДЕЈА НА ФИЛИПЧЕ: Го решаваме деценискиот проблем со Центарот за зависности во Кисела Вода. Во тек се подготовки за дисперзија на дел од пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција од зависности во овој центар

Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според лока...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛА ЦАРОВСКА Е ЅВЕЗДА ВО ОВАА ВЛАДА: Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош!

Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци...

Повеќе

УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ИЗБРУКА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС: ГО ПРАША ПРЕМИЕРОТ ШТО БАРА НА ВОДНО ВО 1 ЧАСОТ НОЌЕ?!

- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - ...

Повеќе