Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

(ВИДЕО) ДРАГИ РАШКОВСКИ ОСВОИ НАГРАДА НА МЕЃУНАРОДНИОТ САЕМ ЗА ИНОВАЦИИ ВО МОСКВА ЗА СВОЈАТА ИНОВАЦИЈА - АВТОМАТИЗИРАНА КОНТРОЛА НА БРЗИНА НА СООБРАЌАЈ ВО НАСЕЛЕНО МЕСТО!

Во вонредни услови заради Ковид-19 пандемијата, во Москва е одржан меѓународниот саем на пронајдоци Архимед (XXIII Moscow International Salon of Inv...

Повеќе

ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ЖЕСТОКО: Мицкоски треба да се засрами неговото однесување е ниско и неодговорно. Ниту еден политичар од самостојноста досега не се однесувал вака во време на криза!

Мицкоски да престане да ги истура своте фрустрации врз граѓаните и врз здравствениот систем, ниту еден политичар се нема однесувано така срамно во в...

Повеќе

НЕШТО СТРАШНО СЕ СЛУЧИ НА ВЧЕРАШНИОТ ПРЕС НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ

Просто ми требаа 24 часа за да се соземам од вчерашниот прес на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски. Замислете, човекот едно пола саат ја убедуваше јавн...

Повеќе

НАЈНОВА СОСТОЈБА: Во текот на прес-конференцијата на министерот Филипче, потврдени уште 2 лица позитивни на коронавирус - денеска, регистрирани 18 нови случаи - вкупната бројка изнесува 259 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. Во те...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД: АКО ФАТАМ ДА РУШАМ, ЌЕ МЕ УБИЈАТ, ВЕЌЕ ДОБИВ ЗАКАНИ!

Тема на денешната емисија „Стадион – Парадокс“ беше „Охрид со бизнисите на Нефи Усеини влезе во извештајот на ЕК во делот на...

Повеќе

КОРОНАТА СЕЕ СМРТ ВО ЗЕМЈАВА: ДВАЈЦА НОВИ ПОЧИНАТИ, ОД КОИ ЕДНИОТ НА САМО 31 ГОДИНА, 16 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВКУПНО СЕГА СЕ 257!!!

Двајца нови починати од Корона вирусот од кои едниот на само 31 годишна возраст, објави Венко Филипче. Нови 16 заразени, вкупно сега се 257 заразени...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: НАЈНОВ ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

Повеќе

(ВИДЕО) Е ТЕК СЕГА ЌЕ ВИ ГО ЗАФРКНЕМЕ ДЕНОТ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ПРАВАТ МЕДИЦИНСКИ ЗАШТИТНИ МАСКИ

Линк до видео, овде.

Повеќе

РАШКОВСКИ НЕ Е ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО МУ ОДГОВОРИЛ НА МИЦКОВСКИ КОЈ ГО НАВРЕДУВАЛ

Повеќе

РЕКОРД ДОСЕГА: Изминатите 24 часа, вкупно 263 лица не ја почитувале мерката за забрана на движењето, при што полициските службеници привеле 102 лица, 46 лица биле опоменати, a за останатите се изготвени соодветни записници и доставени до надлежното ОЈО!

Како што соопшти МВР во текот на вчерашниот ден на 180 лица им се издадени решенија за изолација, додека 98 лица потпишале изјави за самоизолација. ...

Повеќе

ШОКАНТНО - ВЛАДАТА БЕСНО РЕАГИРАШЕ: ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ СИНОЌА ГО НАВРЕДУВАЛ И МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА, РАШКОВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да престане да врши притисок врз институциите и да престане помошта за граѓани...

Повеќе

САМО ПОЛОШО ОД ВМРОВСКИ ХУМОР Е КОРОНА КАРАНТИН

Повеќе

КОГА ЌЕ ГИ ВИДИШ НАШИТЕ СТАРИ, ВЕДНАШ Е ЈАСНО ЗОШТО ПОСЛЕДНИ СМЕ НАПРАВИЛЕ ДРЖАВА

Повеќе

(ВИДЕО) СНИМКА ОД ДРОН: СКОПЈЕ КАКО ВО НЕКОЈ ХОРОР ФИЛМ, ПРАЗНИ УЛИЦИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ЧОВЕК НИТУ ЕДНА КОЛА ДА СЕ МРДА

Линк до видеото, овде.

Повеќе

А ЌЕ РЕЧЕШ ДОКТОР, УЧЕН ЧОВЕК, А ТОЈ РАЗМИСЛУВА КАКО НЕКОЈ ОВЧАР БЕЗ ЗАБ ВО УСТА

Повеќе