Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

СЕ РЕКОНСТРУИРААТ УЛИЦИ ВО ПРИЛЕП, ВО МЕСНОСТА ГОРНО КОЊАРИ

Повеќе

СЕ РЕКОНСТРУИРА ПАТОТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ВО УТРИНСКИ БРИФИНГ: Политиканството да го оставиме на страна кога се работи за животот на нашите деца

Повеќе

Затоа што јавното здравје е заедничка одговорност, Diners Club ве советува во врска со Корона Вирусот

Во согласност со препораките на Министерство за здравство и Владата на Република Северна Македонија, Diners Club се приклучи со дополнителни препора...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА УВЕРУВА: ГРАЃАНИТЕ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ, НАШИТЕ БАНКИ СЕ СИЛНИ И ЌЕ УСПЕАТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ШОКОВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови Билансите на банкарскиот систем упатуваат на здрави фундаменти. Во 2008 г...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Се спремаме за црно сценарио, набавуваме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона!

- Владата наложи да набавиме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона, според тоа се спремаме и за најцрното сценарио ако до тоа дојде. ...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ако продолжат граѓаните да ги полнат кафичите и кафаните ќе воведеме полициски час и никој нема да смее да излезе од дома без оправдание!

- Во Италија де факто има полициски час и таму во тие региони каде ја има таа мерка ширењето на вирусот е сопрено, па така и ние ќе ја следиме ситуа...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПРЕДЛАГА ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ ЗА БОРБА СО КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ НАРОДОТ СО ПОФАЛБИ ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Браво за Венко Филипче. Професионалец на ниво!

Поцков Венко Филипче е најспособниот министер за здравство до сега. Во вакви критични ситуации се гледа способноста...

Повеќе

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА: КАЈ ТРОЈЦА ОД 9-ТЕ ЗАБОЛЕНИ СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА ОТЕЖНАТО ДИШАТ, СИТЕ ТРОЈЦА СЕ ПОСТАРИ ОД 65 ГОДИНИ!

Повеќе

ОХРИЃАНЕЦОТ ЈА ПРЕТЕРА СО АРОГАНЦИЈАТА: Николовски во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче кое нема излезено од Муртино а себе си се престави како човек кој безмалку раководел со ЕУ!

Која невидена ароганција на Александар Николовски. Во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче од Муртино кое нема излезено од сел...

Повеќе

И ГРАД СКОПЈЕ СЕ БОРИ СО КОРОНА ВИРУСОТ: ДЕЗИНФЕКЦИJА НА ТАКСИ ВОЗИЛАТА И JАВНИОТ ПРЕВОЗ И РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Град Скопје испрати препорака до сите такси превозници на подрачјето на градот Скопје да ги дезинфицираат такси возилата на дневна основа пред да се...

Повеќе

ИАКО Е ИКОНА НА ВМРО И НЕМА НИТУ ДАМКА ВО СВОЈАТА КАРИЕРА, ВМРОВЦИТЕ НЕ МУ ПРОСТИЈА ШТО ГО СПАСИ ЗАЕВ ОД УБИСТВО: КРИМОСОТ АНТОЊО НА ЛИСТА, СКРОМНИОТ И ЧИСТ ВЛАТЧЕ ВО АУТ!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ги објави целосните листи со кои ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на престојните избори. Јавноста ведна...

Повеќе

Партиските лидери на лидерска средба во 13 часот кај Спасовски за корона вирусот

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата, ќе имаат...

Повеќе

АНТИ НАТО СИЛИТЕ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО КОАЛИЦИЈА КОЈА ЌЕ СЕ ВИКА НИКОГАШ СЕВЕРНА - Eдинствена Македонија, ФРОДЕМ и Тврдокорните во коалиција за „лавовска борба за Македонија“

„Ова го правиме поради манипулативното и нечесно владеење на политичката гарнитура на власт, п...

Повеќе