Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Спасовски за Фокус: Ако формираме ние влада, до крајот на мандатот раст на просечната плата до 30 отсто и инвестиции од милијарда евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Нема да се зголеми бројот на заразени со отворањето на границите и аеродромите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВО: ЕСМА, ЖИВКО ПОПОВСКИ, СЛАВКО ЈАНЕВСКИ, БЛАЖЕ КОНЕСКИ, ЃОРЃИ КОЛОЗОВ И БУШТУР ЌЕ ДОБИЈАТ УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Мијалков: Не сум го пријавувал Палевски во полиција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Жито Лукс: За потребите во правниот промет со странство го унифициравме името во Zito Luks AD Skopje

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКОНОМСКИ АНАЛИТИЧАРИ: ПРАВИЛНА ОДЛУКА НА ВЛАДАТА ДА СЕ ОТВОРИ ПАК ЕКОНОМИЈАТА ЗАТОА ШТО НИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ БАНКРОТ И ДРЖАВЕН И НА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА БАЛКАНСКИТЕ ЕГИПЈАНИ, СПАСОВСКИ ПРИМИ ДЕЛЕГАЦИЈА ИСТАКНАТИ ЛИЧНОСТИ КОИ СЕ ЕГИПЈАНИ

По повод 24 јуни, Денот на Балканските Египќани делегација на истакнати активисти на каузата на движењето на Египќаните во Македонија беше примена о...

Повеќе

Димитров: Целта е дома да имаме европски живот, а не да се иселуваме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Офицерскиот дом во Битола го враќа автентичниот изглед

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГО РАСКИНАА МИЦЕТА ОД ЗАФРКАВАЊЕ НА ТВИТЕР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Ако секој ден одиме во маркет и на пазар, можеме и да гласаме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: Потпишан меморандум за соработка помеѓу Асоцијација за Е-трговија на Македонија и Македонската Банкарска Асоцијација, со цел развој на е-трговијата во нашата земја

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА БАБОВСКИ: ОТКАКО ДОЈДОВМЕ НА ВЛАСТ, ЗА 3 ГОДИНИ НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ ДАДОВМЕ НАД 400 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ И ПАРИ ОД ИПАРД ПРОГРАМАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ДЕЛНИЦАТА КУМАНОВО - СТРАЦИН: Се рехабилитира комплетната коловозна конструкција долга 16,6 километри, со асфалтирање во два слоја и се изведува санација на 3 моста и 10 плочести пропусти. Се гради заштита на косини со армирано бетонски и габионски ѕидови и се поставува заштитна мрежа заради безбедност. Долж делницата се реновираат и градат 7 паркиралишта и 8 автобуски станици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БАБОВСКИ: СУБВЕНЦИИТЕ СЕ ИСПЛАЌААТ РЕДОВНО, ГИ ПРОДОЛЖИВМЕ РОКОВИТЕ ЗА ИПАРД ПРОГРАМАТА ЗА 40 ДЕНОВИ ПОРАДИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе