Одберете локација на пристап

Во исто време избран за доцент на два универзитета, нешто што е забрането со закон.
Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. Треба едни со други да се почитуваме. И едните и другите и мислат добро на земјава, само што едните
Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО ДПМНЕ да успее нешто да ќари!
В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќе ги одбројува последните часови пред стапувањето на Брегзитот во сила, после период од три години д
Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во предметот „Рекет“, како сведок на Обвинителството, кое го докажува перењето на дел од тие м
Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, сведочењето денеска во „Рекет“ го почна со
Значи речиси се што прави Мицковски овие денови и месеци е погрешно. Ако фатам да набројувам, прстите ќе ми опаднат од мавање по тастатурата, па подобро е да кажам ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ПРАВИ отколку да го критикувам за тоа ШТО ВЕЌЕ ГО ПРАВИ... Значи шт
Рената Дескоскаis withBojan MaricikatСобрание На Република Северна Македонија. Закон на повидок☺️...
Заедно со градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и членовите на Советот, денес остваривме средби со граѓаните на населбите Ќерамидница и Кирил Петрушевски. Разговаравме за потребите кои ги имаат граѓаните во овие населби. Буџетот на општина
KOUZON WORK & TRAVEL USA 2020🌟PREMIUM JOB OFFER🌟STUDENT SUMMER JOB IN AMERICASwissotel Chicago is Hiring NOW❗❗❗10 Available positions in downtown Chicago❗❗❗Housekeeper -💲21.12/per hour🔝ℹ️For more info:http://bit.do/[email protected]
ATTENTION JOB SEEKERS!CRUISES JOB FAIR – MUNICH 14 FEBRUARY 2020!DIRECT EMPLOYMENT – for Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises and many, many more are now much closer to you!Come visit us a
Не за џабе рекле старите: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами. Прво го бараше Јовески на расправа. Oткога му дојде, не дебатира, туку брљави со транспаренти, мемиња, спружувања на мрежи. Сè, за да не лежи. Во едно е
После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се истакне како професионалец, прочита партиски текст, напишан од советниците во сенка.Поистоветувањет

ВЛАДАТА ЈА СПУШТА ТОПКАТА СО РУСИЈА - Премиерот Заев на средбата со амбасадорот на Руската Федерација Бездникин: Измамата на руските граѓани нема никакво влијание на односите меѓу двете земји

Повеќе

(ВИДЕО) Целиот државен врв на почеток со работа на новата фабрика на АТС Груп: Членството во НАТО отвора нови пазари и можности за зголемување на извозот и инвестициите за оваа компанија и за други

Повеќе

МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ ФРЛЕНИ НА БУНИШТЕ: Книгите од проектот „Превод на 1050 стручни и научни наслови“ и натаму скапуваат во магацините

Помина една година откако„Порталб.мк“ откри дека илјадници книги од проектот „Превод на 1050 стручни...

Повеќе

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари

Околу 16,5 тони цигари и 13 тони тутун запленила Царинската управа. Тутунот е фатен на граничниот премин Табановце додека цигарите на Богородица, ...

Повеќе

МОБЕЛИКС ПРЕМИУМ МОБИЛАРА: Се што е најново од мобилната технологија, на едно место во градот

Целата серија А и S од Samsung, серија P од Huawei и најновите модели и бои нa iPhone------------------------Повелете во нашиот салон и уверете се з...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДИНА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРЕДВОДЕНА ОД СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН КОЈ БЕШЕ ПОГОДЕН ОД ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Повеќе

(ВИДЕО) СКУПА Е ВМРОВСКАТА ЉУБОВ ЗА ТАТКОВИНАТА: Екс директорот на Прилепски Комуналец инаку прв братучед на екс градоначалникот, Златко Ристески незаконски подигнал 90.000 евра од прилепски “Комуналец!

Повеќе

ШИМПАНЗОТО КОКО СЕ ВРАТИ ДОМА ВО СКОПСКАТА ЗОО, ПО 10 ГОДИНИ ЛЕЧЕЊЕ ОД ДЕПРЕСИЈА ВО ХОЛАНДИЈА, СО СЕБЕ СИ ДОНЕСЕ ТРИ ДРУГАРЧИЊА

Коко се врати дома! Познатото шимпанзо Коко кое 10 години се ресоцијализираше во Холандија повторно е во својот дом, во скопската...

Повеќе

Северна Македонија дел од Глобалната заложба за слобода на медиумите на Меѓународната конференција за слобода на медиумите во Лондон

Повеќе

ГОРАН СУГАРЕВСКИ: ИНВЕСТИРАМЕ ОКОЛУ 6 МИЛИОНА ЕВРА ВО ИНФРАСТРУКТУРА ВО БЕРОВО!

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ВО ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ НА МВР: Од 660 кандидати, само 600 ќе бидат примени, немој после некој да се жали и да каже дека не знаел!

Повеќе

БОМБА НА ПОРАНЕШНИОТ УКРАИНСКИ АМБАСАДОР: Не се работи за комичари туку за агенти на руската тајна служба, ние ја предупредивме владата уште пред две години дека тоа ќе се случи!

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАТЧЕ, ЕВЕ УШТЕ ЕДНА ШАЈКА ЗАКОВАНА - Премиерот Заев на свеченост по повод комплетирање на изградбата на основното училиште „Вера Јоциќ“: Вложуваме во човечкиот капитал, во децата како наш врвен приоритет за квалитетно образование и можности за сите

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ГИ СУБВЕНЦИОНИРА И ИТ КОМПАНИИТЕ КОИ СЕ НАЈГОЛЕМИ ИЗВОЗНИЦИ И ДЕЛАТ НАЈГОЛЕМИ ПЛАТИ ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ Е ГОЛЕМ ЗАЕВ: РУСИТЕ ГО НАМЕСТИЈА И ИЗБЛАМИРАА, ТОЈ СО НИВ ДЕНЕСКА ОТВОРАШЕ БЕНЗИСКА ПУМПА

Повеќе