Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Макрадули: Зазеленувањето е дел од имплементацијата на Планот за воздух и дава резултати

Повеќе

(ВИДЕО) Заев, Царовска и Филипче на средба со пензионерите: Пензиите растат, ќе продолжи зголемувањето и следната година, преземените реформи даваат резултати и економски ефекти за сите граѓани

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Три милиони денари главна награда на „Мој ДДВ“

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Обезбедени пари за реконструкција на 7 студентски домови и изградба на систем за наводнување

Со кредит во висина од 100 милиони евра и грант во износ од 7,5 милиони евра обезбедени преку германската КФВ банка во наредниот период ќе се реализ...

Повеќе

(ФОТО) Грандиозен концерт на Танец: Публиката воодушевена

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВОГОДИШНА ЕЛКА ОД ЛУЃЕ ЗА ГИНИСОВ РЕКОРД

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: МИЦКОВСКИ ИМАЛ НАМЕРА ДА ГО СТАВИ АНТОЊО МИЛОШОСКИ ЗА НОСИТЕЛ НА ПРАТЕНИЧКА ЛИСТА?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРЕ БРЕ, ВМРОВЦИТЕ РЕШИЛЕ ДА ГИ МЕНУВААТ И ЗАЕВ И БОЈКО ВО ПАКЕТ: Николовски на тв ги повика Бугарите да гласаат против Бојко Борисов затоа што го снимал Мицковски со телефон?!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН КИКС НА НОВИНАРОТ ВАСКО ПОПЕТРЕСКИ: Му дозволи на Александар Николовски да раскажува приказни за мали деца за РЕКЕТ, не го праша ништо за снимките на Орце Камчев со кои целата теза на Николовски паѓа во вода!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Не се исти по начинот на владеење СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, да бидеме реални!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ЗНМ ги осуди навредите на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ кон новинарот Фуркан Салиу

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИ УЧЕТЕ БЕ КАКО СЕ САКА ТАТКОВИНАТА НА ДЕЛО: Заев на увид во отпочнувањето на санацијата на колекторскиот систем за Охридското езеро

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

Пратеничките од ДОМ поднесоа закон за забрана на увоз на отпад како енергенс

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Манчевски од трибината АГЕНДА ИНОВАТИВА 20-24 : Најголем предизвик се луѓето односно да знаат да ги користат новите дигитализирани системи

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Од понеделник стартува „Утрински брифинг“, секој работен ден од 7:30 на Слободен печат и на Слободна.тв

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе