Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

НИКОЛОВСКИ СЕ НАМЕТНУВА КАКО НОВА ПОЛИТИЧКА ЅВЕЗДА ВО ЗЕМЈАВА: Многу од вас до пред две и пол години земаа срамни 9.000 денари. Успеавме за само две и пол години да ја покачиме минималната плата на 14.500 денари, а до крајот на следниот мандат предвидуваме раст до 20.000 денари!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Со Насер Зибери, и ДУИ сит, и гласачите на број?

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Села: ДУИ заминува во опозиција, демократијата ќе се врати кај Албанцитe

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев во Прилеп: Ние сме за обнова на патишта а не обнова на режим!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Нашиот македонски 🇲🇰 мед стана надалеку познат, а со пчеларите од Македонска Каменица разговравме за производството мед која е многу важна стопанско-прехрамбена гранка

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Мисовски: Мицкоски е загрижен единствено за спас на остатоците од режимот на неговиот ментор од Будимпешта

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Фолк пејачот Спасен Силјаноски сепак ги загрозил колегите, наместо во изолација по земен брис, тој се социјализирал!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА БАРА НАЧИН ОД УТРЕ СИТЕ ДА БИДАТ ПУШТЕНИ ОД ДРЖАВЕН КАРАНТИН И ЗА НИВ ДА НЕ ВАЖИ МЕРКАТА ЗА ИЗОЛАЦИЈА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Грција засега останува на планот за отворање на границите на 1 јули

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ГО ДОТЕПА ЗИБЕРИ: Вашата изјава е неточна, штетна и пред сѐ неколегијална, што исклучително ме загрижува

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Ги покачивме пензиите најмногу во последните 12 години, следува нова повисока минимална пензија, можеме и повеќе и подобро

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСПЕРОТ НА СЗО КОЈ Е ВО ПОСЕТА НА ЗЕМЈАВА НА ПОКАНА НА ФИЛИПЧЕ, НАПРАВИ ШОУ ПРЕД НОВИНАРИТЕ: ПРЕСТАНЕТЕ ДА БРОИТЕ МРТВИ И ДА ЈА ОБВИНУВАТЕ ВЛАДАТА, ТУКУ КАКО ДА СЕ НАТЕРА НАРОДОТ ДА ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ, МНОГУ СУМ ЗАГРИЖЕН!

„Она што го гледаме сега во Македонија е загрижувачко. Поуката која треба да ја извлечеме е дека се додека не се пронајде вакцина за Ковид-19 ...

Повеќе

ОВА Е БАСТИОНОТ НА ВМРО ДПМНЕ: СЕ ТЕПАЛЕ СО ДРВЕНИ СТАПОВИ СРЕДЕ УЛИЦА ПОРАДИ ПАРКИНГ ВО ОБЛЕШЕВО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СО ФИЛИПЧЕ НЕМА ИГРАЧКА: ЌЕ ГО РАЗРЕШАМ ЗИБЕРИ УШТЕ ДЕНЕСКА, НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ОТВАРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е НЕДОЛИЧНА ЗА ДОКТОР И ЗА ДИРЕКТОР, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

РАДА ВО СТРУГА ПРЕЧЕКАНА КАКО ЈОВАНКА БРОЗ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе