Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

ХЕРОИТЕ СЕ ИСТАКНУВААТ КОГА Е ТЕШКО, ВЕНКО ПЛЕНИ СО СВОЈАТА СМИРЕНОСТ И СПОСОБНОСТ: Пофалби за Филипче на социјалните мрежи

Начинот на кој министерот за здравство Венко Филипче се справува со ситуацијата со корона вирусот наиде на пофалби во јавноста. Поранешниот колега ...

Повеќе

Јанески: Не го фалам министерот затоа што е политичар, туку затоа што навистина организациски одлично се носи со ситуацијата

Кога се критикува, треба и да се пофали. Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со сите околу него од медицината – лекарите, сп...

Повеќе

СРБИТЕ И ДАДОА ТИТУЛА НА ЕКС ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ДЕРМАТОЛОГИЈА: БАЛКАНСКО Г... НА ГОДИНАТА!

Повеќе

Брифинг во Владата со главните уредници на медиумите за најновите мерки за спречување на ширењето на корона вирусот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменичката претседателка во Владата задолжена за економските ресори, Ми...

Повеќе

НИКОЈ НЕ САКА ДРУШТВО НА ЛУЗЕРИ: ПОЗНАТИОТ КАРДИОЛОГ САШКО КЕДЕВ ОДБИЛ ДА БИДЕ НА ЛИСТИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ!

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечер на партиските органи треба да ги утврди кандидатите за пратеници за априлските парламентарни избори. Како што велат ви...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ СО КОРОНА ВИРУСОТ ВО ЗЕМЈАВА: Негативни се резултатите за 16-годишната девојка и првата заболена, состојбата со 6-те заболени е стабилна!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека резултатите на првозаболената пациентка со корона вирус се негативни на овој вирус. Таа ...

Повеќе

ДИКТАТОРЧЕ БЕСРАМНО: Променет уставот на Русија, избришан лимитот за претседателски мандати на едно лице, шефот на Кремљ изминатата недела изјави дека претседателската функција претставува Путинова судбина

На денешната седница на руската Дума во Москва, во второто читање, 382 пратеници гласале „за“, 44 се воздржале, а ниеден пратеник не...

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА Е НАЈГОЛЕМА НОЌНА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ - Брнз: Грешка е да се каже дека би немало негативни последици ако не се почитува Преспанскиот договор

Американската амбасадорка во интервју за„360 Степени“беше запрашана да ги коментира изјавите дека членството на земјава во НАТО е ...

Повеќе

Хаос во Италија: Цела ноќ чекаат на ред за влез во супермаркетите (ВИДЕО)

Откако премиерот на Италија, Џузепе Конте вчера ја прогласи Италија за „црвена зона“, ограничувајќи го движењето и забраната за собирање...

Повеќе

И вработените на Рагуза 360 во ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА поради коронавирусот!

Се огласи и менаџментот на Рагуза 360 , каде во саботата пред 100 -тина лекари дерматолози се одржа семинар на кој беше заболената со корона...

Повеќе

ПОЗНАТИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИТЕ НА ГДУ

Од извори блиски до високото раководство на Граѓанско Демократска Унија, нашиот портал ги доби имињата на носителите на листите за сите 6 изборни ...

Повеќе

ЗА СИТЕ СТУДЕНТИ ОД МАКЕДОНИЈА – со БИЗНИС КЛАСА ДО АМЕРИКА KOUZON SUMMER WORK & TRAVEL IN AMERICA 2020 PRIZE - FLY TICKET TO USA – TURKISH AIRLINES НАГРАДАТА – БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА ДО АМЕРИКА СОНОТ може да стане ВИСТИНА

За прв пат од постоењето на W&T Америка , КОУЗОН во соработка со TURKISH AIRILINES доделува БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА од BUSINESS CLASS.Во оваа к...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: 14 ДЕНОВИ НЕМА ДА РАБОТАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ, ВЛАДАТА ЌЕ ПЛАТИ РАБОТНО ОТСУСТВО НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА ДА ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА!

Повеќе

НЕБАЊАТО ЃУБРЕ НА ДЕНОТ!

Повеќе

Шилегов: Автобусите постојано се дезинфицираат

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот Пет...

Повеќе