Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Заев во Собранието: Имаме видливи економски резултати, ги активираме сите перформанси, ќе се носат храбри одлуки, 2020 година ќе биде година на економијата

Повеќе

НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ПУСТОШ ВО ПРИЛЕП: Посета на градоначалникот Илија Јованоски на земјоделските површини со уништени насади од вчерашното невреме

Невремето кое вчера зафати повеќе населени места од Прилепско, зад себе оставикатастрофални последици. Штети на земјоделските површини се направени ...

Повеќе

ПО БУРНИТЕ РЕАКЦИИ ВО ЈАВНОСТА, ЗАЕВ СЕ ОТКАЖА ОД ИДЕЈАТА ДА РАКОВОДИ СО МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ, ОСТАНУВА ПРЕМИЕР, ЌЕ СЕ БАРА НОВ МИНИСТЕР КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ ТЕВДОВСКИ!

Премиерот Зоран Заев, на почетокот на денешната седница во Собранието објави дека го повлекува предлогот тој да биде назначен и за министер за финан...

Повеќе

Шекеринска на дводневен министерски состанок на НАТО, повторно ќе седи на маса и ќе носи одлуки со шефовите за одбрана на најмоќните земји во светот!

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, овие два дена ќе учествува на редовниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО во...

Повеќе

УШТЕ СЕ ЧИСТАТ ВМРОВСКИТЕ ХАВАРИИ: 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ДОЛГОТ ЗА РЕЖИСКИ ТРОШОЦИ ЗА СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ

Повеќе

Отворен на Центарот за Аутизам Пурпура во Тетово

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ШЕФОТ НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА: Тутунот во Љуботен освен што е шверцуван, освен што се продава илегално па дури е и отровен!

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Анѓушев и претседателот на РКЕ Бислимоски на конференција во Охрид - Состојбите во енергетскиот сектор стабилни, реформите продолжуваат

Вицепремиерот Анѓушев и претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Бислимоски на работилница за енергетика – Состојбите во енергетс...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Медицинските сестри кои сакаат да работат во службите за патронажна дејност до 30 јуни да достават писмо за интерес до МЗ

Министерството за здравство соопшти дека сите заинтересирани медицински сестри, кои имаат интерес да бидат ангажирани и да работат во службите за па...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, БРАВО СДСМ И ДУИ: Отворена нова трпезариjа во прифатилиштето за бездомници во Момин поток

Повеќе

ТАКА БЕ МОМЧЕ, АПСИ ГИ ЛОПОВЕТО - Муареми: Испитуваме како Иванов дошол до становите!

Арафат Муареми, директорот на Управата за финансиска полиција, во вечерашното гостување во 24 Отворено изјави дека се испитува потеклото на имотот и...

Повеќе

КУМОТ ГЛАВЕН СВЕДОК ПРОТИВ ГРУЕВЦИ - Муареми: Ставрески беше во Финансиска полиција за исказ во предистрага

Поранешниот министер за финансии, Зоран Ставревски, пред неколку дена беше забележан пред седиштето на Финансискаа полиција во Скопје, а директорот ...

Повеќе

(ВИДЕО) Тепачка во Струга – Го нападнаа, па со шипки му ја искршија колата

На паркинг во Струга се случила тепачка за банални причини, во која учествувале неколку млади лица, кои со метални шипки искршија и еден автомобил. ...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: ЗАЕВ ФРЛА СЕ НА ЕДНА КАРТА, СЕ ОТКАЖУВА ОД ПОЛИТИКА!!!

Eдна читателка на овие мои секојдневни коментари некни проникливо ми порачува дека, и покрај мојата оценка за „трчимочај“ квалитетот на ...

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) 360˚ Вака ќе изгледа вечното почивалиште на Тоше Проески

Oпштина Крушево избра идејно решение за уредување на гробот на Тоше Проески. Со тоа е откочена процедурата за изградба на достојно почивалиште на му...

Повеќе