Одберете локација на пристап

Денеска заедно со техничкиот премиер Оливер Спасовски и заменик министерот за образование Елизабета Наумовска, го посетивме ОСТУ “Наце Буѓони”- Куманово, каде е завршена изградбата на надворешниот објект на спортската сала и се работи
Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска појасни дека неговата вчерашна изјава за војна доколку нема албански партнер во новата власт е ставена во лош контекст, истакнувајќи дека зборува
Директорот на српската полиција Владимир Ребиќ истакн дека во синоќешните нереди повредени се 43 полицајци, а уапсени се 23 лица. Запалени се пет полициски возила, а повредени се три коњи на полицијата. -Имавме 43 п
Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната културно-сценска манифестација „Галичка свадба“, што традиционално се одржува кон средината на јули, за
Со личен пример, повторно, сакаме да потсетиме дека Македонија може да ги врати младите дома, иако сметаме дека вистинскиот предизвик е потоа да ги задржиме тука, вели претседателот на Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) Петар Колев, кој и самиот е
- Ако сакав да влезам во парламент по секоја цена ќе си останев во ВМРО ДПМНЕ, таму не ми бегаше добитна позиција на листите, ама ќе требаше да клатам глава и да седам мирно додека партијата тера без компас. Затоа не направивме коалиција со Солза,
ЦИВИЛја поведе иницијативата„Гласај / Voto“на социјалните мрежи, за да им даде поттик на граѓанките и граѓаните да го искористат своето право на глас и да излезат на гласање на 15 јули. Изборите нѐ затекнаа во време на пандемија кога за
Министерството за здравство информира дека неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати, а зголемување на бројот на оздравени лица
- Во 2001-ва, Љубчо и Трајковски во еден момент решија воено да се решава конфликтот, американецот Џемс Пердју почна да им се заканува, јас им реков дека се ненормални и двајцата, и да не беше Бранко Црвенковски во тој момент, со својата трезвеност
- Не се заканував со војна, тие работи се завршени со влезот на земјава во НАТО, туку му праќав порака на Ахмети дека игра многу очајна и опасна игра со тие уцени кои ги прави затоа што конечно оди во пензија и не може да се соочи со тоа! Мендух Т
- Во шеската ќе победи СДСМ и БЕСА, ние со ДУИ и со Алијанса се тепаме за второ место. Мендух Тачи во Утрински Брифинг на Слободна ТВ.
- Очекував многу пострашни бомби за Заев а ич не очекував бомби за Мицковски. Многу сум разочаран со каков пробисвет седат на маса нашите политички лидери! Геро плаче на Алфа, очекувал Заев да погине а Мицко да се спаси, ама излезе обратно!

(ВИДЕО) ХАОС ВО СТУДИОТО НА ТВ 24: ВИСТИНСКА ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ СУГАРЕ И ЛИЛЕ ЗАТУРОСКА ЗА ТОА КОЈ КОЛКУ ИЗГРАДИЛ ОД АВТОПАТИТЕ И ГАСОВОДОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Сеизмолозите од регионот предупредуваат: Ова нема да биде единствен земјотрес, ќе се тресе наредните два месеци

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шилегов: Скопје ќе испрати специјална екипа со термални дронови во Албанија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

НАЈМАЛКУ 4 МРТВИ И 150 ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО ВТОРПАТ СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Помош за Албанија после земјотресите ќе пристигне од Европа и САД

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА: Колегите од @360stepeni бркаа дрвокрадци на Китка и истражуваа кој нелегално ги сече шумите!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Димитров: Длабоко жалиме за загубата на животите во земјотресот во Албанија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев по земјотресот во Албанија : Најискрено сочувствуваме со најблиските на жртвите, и се надеваме на брзо закрепнување од последиците. Од утрово сме во комуникација со институциите на Албанија и сме подготвени да ја пружиме сета неопходна помош и поддршка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Рама: Од силниот земјотрес има сериозни последици и, за жал, загубивме животи

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ТРЕСЕШЕ ТЛОТО И ВО СКОПЈЕ: СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НОЌЕСКА ГО ПОГОДИ ДРАЧ, АЛБАНИЈА, ИМА ДЕСЕТИЦИ ЖРТВИ И СТОТИЦИ ПОВРЕДЕНИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗНАЕТЕ ЛИ ПО ШТО СЕ ПОЗНАВА ДЕКА СДСМ СЕ ПРАВИ ЛЕВИЧАРИ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска: Со буџет од 48,6 милијарди денари за 2020 година вложуваме во поквалитетен живот на децата, младите и повозрасните

Повеќе

МИХОВ (ГДУ): НАШАТА ПАРТИЈА УСПЕА ДА ЈА РАЗБУДИ СВЕСТА НА ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ ВО ШТИП ЗА ГОЛЕМ БРОЈ ПРОБЛЕМИ ВО ГРАДОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Клуб Калипсо, Илинден: Ново урбано место за љубителите на ноќниот живот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Ковачевски: Очекувам за недела до две да почне аплицирањето за субвенции за инвертер клима

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе