Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Шефицата на МНТ, Угриновска: Го осудуваме инцидентот што се случи со навивачите

–Директорката на Македонски народен театар (МНТ) Симона Угриновска денеска за МИА изјави дека остро го осудува инцидентот што се случи во пето...

Повеќе

(ВИДЕО) Peugeot 308 – Вози се со STYLE!

„Кога сте зад управувачот на Peugeot 308, допирот со патот претставува задоволство како никогаш порано. Дозволете смелиот и елегантен дизајн д...

Повеќе

Владата распали по Артан Груби: Не бевме организатор на настанот во МНТ на кој имало недолично однесување, организаторот да преземе одговорност и да ја надомести штетата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО) Јане од болница со долгоочекуваниот лек: Мисијата е завршена!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПРИЗМА: ГРУЈО ГИ ПОЧАСТИЛ ЅИНГО И СТОЈМЕНОВ 25 МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ ЗА ДА ГО ФАЛАТ 10 ГОДИНИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: НЕМА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА УБИЕНИОТ НАВИВАЧ НА КОМИРИ, САЗДО, ЈЕТОН ЉУЖА УАПСЕН ВО ХАМБУРГ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОСАНЕЦ 13 ГОДИНИ ЧУВА ДОМА ДВЕ ГОЛЕМИ МЕЧКИ КОИ ГИ ФАТИЛ ВО ШУМА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Улицата Босна и Херцеговина во Бутел станува булевар со три коловозни ленти и зелен појас

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев на конференција во Нови Сад: Да обезбедиме услови младите да го предводат бранот на промени во регионот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Мицотакис напразно пукаше со „Macedonia the GReat“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Тестирање во Младинскиот центар на ХЕРА по повод Европска недела на тестирање за ХИВ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ ГИ ИЗРАДУВА СКОПЈАНИ: Петре Шилегов ќе гради 4 големи кружни текови и два подземни тунела на јужен булевар и кај влада со што гужвите во Скопје ќе се решат!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗА ДВЕ ГОДИНИ ВО ГАЗИ БАБА КАПАЦИТЕТОТ ЗА ДЕЦА ВО ГРАДИНКИТЕ ЗГОЛЕМЕН ЗА 220 ДЕЦА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Советниците на ВМРО – ДПМНЕ во општина Гази Баба спречуваат влез на нова инвестиција од 20 милиони евра за изградба на нов Кванташки Пазар!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе