Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

ЗАЕВ МОЌНО: 100 000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, ПРОСЕЧНИ ПЛАТИ ОД 600е, МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 300е, БЕСПЛАТНА ЗЕЛЕНА НАФТА ЗА СИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ, 250 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ, 300 КИЛОМЕТРИ ЕКСПРЕСНИ ПАТИШТА, 1000 КИЛОМЕТРИ ЛОКАЛНИ ПАТИШТА, 500 КИЛОМЕТРИ ВОДОВОДИ И КАНАЛИЗАЦИИ...

Правна држава конечно, работа за сите, нови 100 000 работни места, просечни плати од 600е, минимална плата од 300е, многу капитални проекти, многу п...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ВАКА ЛИ БЕ ВМРОВЦИ МИСЛИТЕ ДА ПОБЕДИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ?!?!

Ова е фотомонтажа, но не дека средбата не се случила туку забрането било да се слика, демек на народот нема да му текне зошто баш вечерва Мицко одле...

Повеќе

ВО ЖИВО: ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС ЗАПОЧНУВА 24-ТИ ПОБЕДНИЧКИ КОНГРЕС НА СДСМ НА КОЈ ЌЕ СЕ УТВРДУВААТ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ ЗА ИЗБОРИТЕ НА 12-ТИ АПРИЛ!!!

Повеќе

СЕММ: Внимателно и одговорно известување околу корона вирусот

Соопштение на СЕММ: Внимателно и одговорно известување околу корона вирусот Во врска со појавата на случај на корона вирус во државата, Советот за ...

Повеќе

РЕАКЦИЈА ОД ФИРМАТА КОЈА ЈА ПОСЕДУВА ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО: Градоначалникот тера изборна кампања на наша штета!

На денешната пресс конференција на Град Скопје беа искажани невистини и затоа во интерес на вистината сакаме да појасниме: 1. Во 2016 година заради...

Повеќе

ШАРМ БУЛДОЖЕРОТ ЗАСЛУЖИ: Никола Димитров – носител на листата на СДСМ во Скопје

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, ќе биде носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во изборната единица број еден на претстој...

Повеќе

Филипче: По случајот со директорката, во домашна изолација се 188 лица, клиниката за дерматологија ќе биде затворена, директорката ќе биде разрешена!

– 61 пациент, 11 пациенти кои се лекувале во болницата и уште 13 пациенти – се во домашна излолација по средбите со директорката директо...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКОВСКИ: НА ДЕНОТ КОГА ТРЕБА ДА СЕ ДЕФИНИРААТ ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ТОЈ НЕНАЈАВЕНО ОТИДЕ ВО БУДИМПЕШТА?!?! ЗА СО ГРУЈО ДА ПРЕСЕЧАТ КОЈ ТРЕБА ДА БИДЕ НА ЛИСТИТЕ?!?!

Мицкоски отиде кај менторот Груевски да му ги одобри листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ Извршителот Мицкоски отиде на нови консултации кај свој...

Повеќе

(ВИДЕО) Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни: Од две до две и пол години затвор за професорите од Економски факултет кои зеле поткуп и барале секс од студенти!

Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни, одлучи судот во случајот „Еразмус“. Пр...

Повеќе

д-р Драгана Д. Чифлиганец, извршната директорка на Адора инженеринг, синоќа ја доби интернационалната награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето и за филантропија, како единствена наградена од Македонија на свеченоста во Белекспо центарот во Белград

Д-р Драгана Д. Чифлиганец синоќа во Белград ја доби престижната интернационална награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ЗАРАЗЕНАТА ДОКТОРКА ПРЕД ДВА ДЕНА ДРЖЕЛА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СКОПЈЕ ПРИ ШТО Е МОЖНО ДА ЗАРАЗИЛА СТОТИНА ДОКТОРИ ДЕРМАТОЛОЗИ?!?!

Вистинска паника владее во земјава откако порталот А1он открива дека заразената докторка и директорка на клиниката за дерматологија пред два дена од...

Повеќе

ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА СКОПЈЕ 2014-ТА: ПРВА ЌЕ ГО ЈАДЕ СТАПОТ ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО!

Градоначалникот Петре Шилегов на денешната прес конференција ја извести јавноста дека една од трите галии во Вардар ќе биде отстранета од Вардар, ...

Повеќе

НЕШТО ДОБРО ОД КОРОНА ВИРУСОТ - ПАТОСИРА ЦЕНАТА НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Цената на бензините се намалува за два, на дизелот за 1,5 денар

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и екстра лесното за 1,5 денар, одлучи Регулаторната ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАРКО ЈОРДАНОВСКИ: Бегалските кризи и етничките конфликти се ветар во грб за десничарските партии, затоа што во тие моменти сите луѓе стануваа повеќе десничари!

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТОТ ДО УСПЕХОТ - ГОРАН ПАНДЕВ: Најтешко ми беше кога во Лацио се обидоа да ми ја уништат кариерата и ме оставија 5 месеци на клупа!

Повеќе