Одберете локација на пристап

Денеска заедно со техничкиот премиер Оливер Спасовски и заменик министерот за образование Елизабета Наумовска, го посетивме ОСТУ “Наце Буѓони”- Куманово, каде е завршена изградбата на надворешниот објект на спортската сала и се работи
Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска појасни дека неговата вчерашна изјава за војна доколку нема албански партнер во новата власт е ставена во лош контекст, истакнувајќи дека зборува
Директорот на српската полиција Владимир Ребиќ истакн дека во синоќешните нереди повредени се 43 полицајци, а уапсени се 23 лица. Запалени се пет полициски возила, а повредени се три коњи на полицијата. -Имавме 43 п
Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната културно-сценска манифестација „Галичка свадба“, што традиционално се одржува кон средината на јули, за
Со личен пример, повторно, сакаме да потсетиме дека Македонија може да ги врати младите дома, иако сметаме дека вистинскиот предизвик е потоа да ги задржиме тука, вели претседателот на Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) Петар Колев, кој и самиот е
- Ако сакав да влезам во парламент по секоја цена ќе си останев во ВМРО ДПМНЕ, таму не ми бегаше добитна позиција на листите, ама ќе требаше да клатам глава и да седам мирно додека партијата тера без компас. Затоа не направивме коалиција со Солза,
ЦИВИЛја поведе иницијативата„Гласај / Voto“на социјалните мрежи, за да им даде поттик на граѓанките и граѓаните да го искористат своето право на глас и да излезат на гласање на 15 јули. Изборите нѐ затекнаа во време на пандемија кога за
Министерството за здравство информира дека неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати, а зголемување на бројот на оздравени лица
- Во 2001-ва, Љубчо и Трајковски во еден момент решија воено да се решава конфликтот, американецот Џемс Пердју почна да им се заканува, јас им реков дека се ненормални и двајцата, и да не беше Бранко Црвенковски во тој момент, со својата трезвеност
- Не се заканував со војна, тие работи се завршени со влезот на земјава во НАТО, туку му праќав порака на Ахмети дека игра многу очајна и опасна игра со тие уцени кои ги прави затоа што конечно оди во пензија и не може да се соочи со тоа! Мендух Т
- Во шеската ќе победи СДСМ и БЕСА, ние со ДУИ и со Алијанса се тепаме за второ место. Мендух Тачи во Утрински Брифинг на Слободна ТВ.
- Очекував многу пострашни бомби за Заев а ич не очекував бомби за Мицковски. Многу сум разочаран со каков пробисвет седат на маса нашите политички лидери! Геро плаче на Алфа, очекувал Заев да погине а Мицко да се спаси, ама излезе обратно!

(ВИДЕО) БОМБА НА БУЧКОВСКИ: МИЦКОВСКИ ПРОМАШИ ПЕНАЛ, ОТКАЖУВАЊЕТО ОД БРЗИ ИЗБОРИ ЗА НЕГО ЌЕ ЗНАЧИ ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО, СДСМ СЕГА ЌЕ ИСТУРИ МИЛИЈАРДА ЕВРА КАЈ НАРОДОТ ЗА ОВИЕ СЛЕДНИ 6 МЕСЕЦИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски предлагаат за 500 денари пониска просечна пензија за 2020 година!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

РУСКОВСКА БЕСНА: Со вакви судии нема ЕУ, ќе отворам финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: БИТОЛА НАВРНАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Во пресрет на новогодишните празници, вработените и членовите на менаџерскиот тим на Пивара Скопје го посетија СОС Детско село каде се дружеа со децата и заедно изработуваа новогодишни украси и честитки

Започнува празничната магија во СОС Детско село Предновогодишно дружење на вработените од Пивара Скопје со децата во СОС Детско Село Во пресрет на...

Повеќе

ЗНМ: Остра осуда за навредите на Панчевски кон новинарите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Со 70 милиони евра ќе се обновуваат 450 километри локалните патишта во 80 општини

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ПРЕД ДОМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Со комбе беше донесена од Шутка, таа си го маскираше лицето со капата од голема широка јакна!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Од 166-тата седница на Владата: Се иницира нов закон за решавање на правниот статус на дивоградбите; Се предлага зголемување на прагот за задолжителна регистрација за ДДВ на 2.000.000 денари; Се укинува сметко-потврдата како задолжителен документ придружен со фискална сметка; Усвоена е Стратегијата за транспарентност до 2021 година

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Е ОВА НИ ФАЛЕШЕ ОДАМНА, ОВА ЌЕ БИДЕ ФЕСТИВАЛ НА ГОДИНАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Царовска: Го решаваме долгогодишниот проблем на лицата без документи, ќе може да ги остваруваат своите основни права Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска имаше воведно обраќање на Националната конференција „Проценка на напред

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска имаше воведно обраќање на Националната конференција „Проценка на напредокот н...

Повеќе

ВО ПРАВО Е ЧОВЕКОТ - Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Потпретседателот и пратеник на СДСМ во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува ...

Повеќе

ОВИЕ ТРОЈЦА ТРЕБА ДА СЕ ОБЕСАТ: Едвај го ослободивме Кратово од Ѕинго за овие да го крадат?!?!

Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против 3 лица за злоупотреба на службена положба и овластувања и за фалсификување на исп...

Повеќе

БОМБА НА ШИЛЕГОВ: Кога ќе се заплени и продаде имотот на ВМРО ДПМНЕ, со тие пари ќе ги отстраниме бродовите од Вардар

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ НЕ НИ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ОВА СЕ СЛУЧУВА А НЕ Е НЕКОЈ ВМРОВСКИ РЕЖИРАН КОШМАР - Скопска апелација одлучи: Катица Jанева оди во куќен притвор

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе