Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

КАЈ ЈА НАЈДОА ВМРОВЦИТЕ ОВАА ЗЕЛКА: Ќе ги придобиеме Албанците така што ќе ги убедиме дека не им требаат права туку леб!

- Дали на Албанците сега им е подобро во земјава со двојазичноста? Зошто тогаш се иселуваат? Ние ќе ги убедуваме дека не им требаат права туку повеќ...

Повеќе

МИЦКО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ НА ИНТЕРВЈУТО НА ТЕЛМА: Покажа дека не разбира како работат ИНТЕРНЕТ АГРЕГАТОРИТЕ НА ВЕСТИ!

- Еден агрегатор упорно како вест број еден ја пласира веста дека Груевски пиел вино на брод во Будимпешта. Тоа е паника на СДСМ кој се обидува да г...

Повеќе

(ВИДЕО) БИТКАТА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВО ИЗМИНАТИВЕ 20 ГОДИНИ

WOAH...!The MOST POPULAR social networks: 2002-2019Look out for TikTok at the end...Credit: @thenextwebpic.twitter.com/MQkdXEvKDz — Matt Nava...

Повеќе

БОМБА НА МЕРКЕЛ: Северна Македонија прави големи чекори напред

По првото, штуро и кусо, соопштение од средбата со македонскиот премиер Зоран Заев, од кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел попладн...

Повеќе

Премиерот Заев и делегацијата на Владата на РСМ: Уверени сме дека Северна Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ оваа година

Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, предводена од претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со заменик претседателот за европ...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ПЕНДАРОВСКИ: Господинот Пендаровски рече дека ќе биде неутрален претседател, но гледаме дека дејствува уиграно со владата!

Повеќе

ФРЧКО ШОУ НА БОКИ ТВ: Да го споредите криминалот на ВМРО ДПМНЕ со овој на сегашната власт е како да споредувате диносаурус со глувчиња кои се растрчале кога го нема мачорот

- СЈО мора да го доврши прогонот на криминалот на режимот на ВМРО ДПМНЕ и од тоа најголем бенефит ќе има токму ВМРО ДПМНЕ кое сега е поклопено од цр...

Повеќе

(ВИДЕО) ФРЧКО ГО МАСАКРИРА ВЛАТЧЕТА: Дај бе да не се правиме луди, оваа влада е милион пати подобра од режимот на ВМРО ДПМНЕ во секоја можна смисла!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и делегацијата на Владата на РСМ: Уверени сме дека Северна Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ оваа година

Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, предводена од претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со заменик претседателот за европ...

Повеќе

(ВИДЕО) САМО ВИКТОР КАНЗУРОВ Е ЛЕК ЗА НАШИТЕ ИСТОРИЧАРИ, НАПРАВИ ХАОС ВО КАНАЛ 5

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев пред претставниците на најголемите германски компании: Ова е вистинско време за инвестиции во Северна Македонија во предвидлива и одржлива средина за развој

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменикот претседателот во Владата на РСМ задолжен за координација со економс...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев на годинешните средби на Стопанската комора на СР Германија: Економската соработка со Германија ќе расте како резултат на политичката стабилност и економските поволности што како Влада ги овозможивме

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАВЕН НА ФОН ЌЕ БИДЕ НАЈДОБАР НА БАЛКАНОТ, ОВА ГО ТВРДИ ДЕКАНОТ ПРОФЕСОР ЉУБОМИР ФРЧКОВСКИ

Повеќе

ДИМИТРОВ, РАДМИЛА И БУЈАР НА АЛСАТ-М: Она што го имаме денес, 18 ратификации за НАТО, најпозитивен извештај на Европската Комисија за земјава, на меѓународен план до пред две години беше незамисливо!

Повеќе

ВО ВРЕМЕ ГРУЈОВО ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО - ПОМАЛИОТ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА СДСМ, НСДП СО КРИТИКИ ДО ЗАЕВ: Не ни треба ниту избори ниту оставка на премиер, ни треба работа и борба на терен!

Скопје,13јуни 2019 година СООПШТЕНИЕ Во време кога Република Северна Македонија го трча последниот круг кон целта – членството во НАТО и ЕУ...

Повеќе