Одберете локација на пристап

Наместо изјави од типот абе грешевме, крадевме, народот не казни, Заев не фати живи и затоа заслужено си победи, ама сега ние ќе победиме затоа што ќе понудиме подобра програма и подобри луѓе, членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски ка
- Чиста лага е дека ако го поништиме договорот од Преспа дека ќе не исфрлат од НАТО, тоа е најголема лага што ја шири Зоран Заев овие денови. Актерот Тони Михајловски, поранешен комичар а сега трагичар т.е член на ИК на ВМРО ДПМНЕ.
“Не дај боже ова ВМРО-ДПМНЕ повторно да дојде на власт, бидејќи Македонија дури тогаш ќе заглави во некоја жива кал од која излез ќе нема. Во опозициската партија, колку и да ги тргаат сликите од нивните кабинети во партиското седиште,
“Немаат ниту програма, старите структури кои се последните 20 години им се сеуште таму, половина партија им се терети со кривични пријави, со незавршени судски спорови, сите се длабоко криминални. Ако дојдат на власт, повторно тоа ќе би
Од прес-конференција на Независната пратеничка група и коалицијата (архивска фотографија) Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски,наемисија на &
Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Владата на премиерот Педро Санчез побара од Парламентот протоколот да биде ратификуван по итна постапка имајќи
Atanas Kirovski Efektot na srekjata -noviot film na reziserot Borjan Zafirovski-producent Sasho Peshev- e neverovatno estetsko i vizuelno osvezuvanje. Sekoja chest i na DOP -Dimo Popov, koj go naslika Skopje od mojata mladost
Таман пред избори, најголемите телевизии мислат дека е време нешто да уќарат на сметка на буџетот, народните пари па фатиле да ја бојкотираат владата со цел да им даде пари?!?! КЛАСИЧЕН РЕКЕТ!!! СО НАРОДНИ ПАРИ!!! Друже Заев, те молам некој да си п
Петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат- М) здружени во ММА (Македонска Медиумска Асоцијација) втор ден денеска ги бојкотираат активностите на министрите и на владата. Вчера тие ги спуштија камерите и не ја снимаа
Утрово ја пуштивме во употреба новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија, изградена по светски стандарди, по најсовремени технолошки достигнувања. Салата ќе биде опремена со најсовремени апарати и ќе се зголеми бројот
Имаш помеѓу 16 и 30 години и живееш некаде, било каде на територија на Македонија? Поседуваш талент од областа на науката, културата, уметноста или спортот? А сакаш талентот да го претставиш на уверлив начин? Ако одговори потврдно на сите овие пра
Договорот на Град Скопје со фирмата „Воденица“ е на 20 години и истекува 2035 година, а на другите два бродови договорите се на десет години и истекуваат во 2026 и 2027.(Фото: Ѓ.Личовски) Бродови во коритото на реката Вардар во

(ВИДЕО) СКОПСКО SMOOTH: НОВА ДЕФИНИЦИЈА ПО СТАРИОТ ШАБЛОН

Нова дефиниција без стариот шаблон! СКОПСКО Smooth #ПоТвое pic.twitter.com/ZKxctj9rXF — СКОПСКО (@SKOPSKO1924) June 7, 2019

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Ако не добиеме датум, постои опасност Македонија да се распадне!

- ЕУ и НАТО проектот се лепило кое ја држи земјава залепена како целина. Ако овие процеси се компромитираат, постои опасност земјава да се распадне ...

Повеќе

Груби: Датумот ни ја отвора вратата на училницата, каде треба да учиме и да дипломираме на крај

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби упати писмо до колегите од Европската унија во кое апелира да и се д...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: ПОДОБРИ СМЕ ОД АЛБАНИЈА, СРБИЈА И ЦРНА ГОРА ВО РЕФОРМИТЕ КОН ЕУ, И ТОА ГО ЗНААТ СИТЕ, И ЗАТОА ЌЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ВО ЈУЛИ!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ НА МТВ: Со растот на БДП од 4,1% се создава трендот кој ќе го овозможи покачувањето на пензиите и по овој основ, а намалувањето на невработеноста од 22,6% на 17,8%, води кон остварување на целта, стапката на сиромаштија да биде под 16 проценти

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, со министеро...

Повеќе

СДСМ: Нема поголем срам и понижување од тоа да браниш криминал на штета на државните интереси како што тоа го прават Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Лавицата Акети од зоолошката во Берлин и ему птици од Австралија - нови жители на Скопје ЗОО

Лавицата Акетиод зоолошката во Берлин е нов жител во скопската градина.12-годишната лавица пристигна во Скопје пред шест денови и веќе се прилагодув...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО БЕ, КАЈ ГИ НАОЃААТ ВО ВМРО ДПМНЕ СИТЕ ВАКА УДРЕНИ СО МОКРА ЧОРАПА?!

Повеќе

НОВА ИЗРЕКА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА: ИЗГУБЕН СИ КАКО ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ!

Повеќе

ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ НА ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ: Достигнат раст на БДП од 4,1%, ова е веќе сериозен успех, за ова беа сите маки, сите ризици, сите херојства, само вака ќе се збогатиме како народ и држава!!!

Повеќе

СТРАШЕН ТРИУМФ - ЛЕКЦИЈА ПО ЕКОНОМИЈА ОД ЗАЕВ И АНЃУШЕВ: За две години отворени 50 000 нови работни места!!!

Денес Државниот завод за статистика соопшти дека невработеноста во првиот квартал од 2019 е 17,8%. Од почетокот на новата Влада, ова значи намалув...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА МТВ: Јавноста да не се плаши од концептот ЈАВНО-ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО, тоа ќе го користиме максимално насекаде, и во здравството и во другите сектори, на пример студентскиот дом МЕДИЦИНАР ќе го понудиме на приватниот сектор

- Концептот ПРИВАТНО - ЈАВНО ПАРТНЕРСТВО не треба да ги плаши граѓаните, ние не сме толку богата земја се да градиме со народни пари, мораме да го к...

Повеќе

ЏАБЕ ШМУКАШЕ 10 ГОДИНИ: Ако Латас биде осуден, ќе му биде одземена и викендичката од 317 квадрати во Зелениково!

Судскиот случај „Тревник“, во кој обвинет е новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, за бесправна градба на викендички, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на реновираната клиника за пластична хирургија: Обезбедуваме достоинствени услови и современи медицински услуги за нашите граѓани, заштитата на нивното здравје е наша цел

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПОЛА ВЛАДА СО СЕ ПРЕМИЕРОТ ДАВА РЕПОРТ ЗА СРАБОТЕНОТО НА МТВ!

Линк во живо овде.

Повеќе