Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

ОВА ПОЧНУВА ДА ЗАЛИЧУВА НА ДОБАР ХОРОР ФИЛМ: Во случај на епидемија на Коронавирус – специјално опремен објект со капацитет од 54 кревети во шума во близина на Демир Капија

Ова е објектот во близината на Демир Капија кој надлежните го одредија како болница за лицата кои ќе бидат ставени во изолација доколку епидемијат...

Повеќе

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ: 437 деца од сите градови во земјава, од 54 клубови, во организација на Карате федерацијата на Македонија, покровител општина Гази Баба

Повеќе

БРАВО: НА МЕСТОТО НА КАНАЛОТ ВО СИНГЕЛИЌ ЌЕ НИКНЕ ПЛОШТАД

Повеќе

БЕЗ КОМЕНТАР...

Повеќе

ПРЕД АМБАСАДОРИ И БИЗНИСМЕНИ ПРЕЗЕНТИРАНИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ГАЗИ БАБА

Повеќе

ВО ГАЗИ БАБА СЕ ГРАДИ: Просторот кој се наоѓа покрај обиколницата во Стајковци од депонија прерасна во парк!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ПОЗДРАВУВАШЕ СО ЗАМИСЛЕНИ ФАНОВИ: ХРИСТИЈАНО РОНАЛДО ИМА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НА ВРВЕН НАУЧНИК НОБЕЛОВЕЦ

Поради Корона Вирус утакмиците во Италија се играат без публика и фанови. Но Кристијано Роналдо си го направи интересен денот па се поздравуваше со ...

Повеќе

(ВИДЕО) СКОПСКА ГАЗИ БАБА ПРЕРАСНУВА ВО ИНДУСТРИСКА МЕКА: Американската “Теламон” со инвестиција од 4 милиони евра и 300 вработувања

Повеќе

WORK & TRAVEL 2020 AMERICA ЛЕТО ВО АМЕРИКА РАБОТНА ПОНУДА НА НЕДЕЛАТА ЗA СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА – АТРАКТИВНО И ПРОВЕРЕНО

КАКО ГО ПОМИНАВ МОЕТО ЛЕТО 2019Сара Коцева – студент на Факултет за Информатички науки и апликант на КОУЗОН. Нејзиниот избор 3-та година по...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ ПОЖАРНИКАРИ НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ВО ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА, АМЕРИКА, ЈАПОНИЈА , КИНА, СИНГАПУР , БАХАМСКИ ОСТРОВИ KOUZON FIRE WATCHERS TEAM

ПОСВЕТЕНИ НА ПРОФЕСИОНАЛНОТО ИЗВРШУВАЊЕ НА РАБОТНИТЕ ЗАДАЧИНАШИОТ ПРЕДИЗВИК е работата, патувањата и дружењето... Македонија го има најпрофесиона...

Повеќе

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT NORWEGIAN CRUISE LINE IS URGENTLY LOOKING FOR ENTHUSIASTIC PHOTOGRAPHERS!

Norwegian Cruise Line, the company that invented the freestyle cruising is looking for energetic photographers to join their team. Working as a phot...

Повеќе

КОУЗОН ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП 2020: НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА (забава, СПОРТ, целодневни активности и спомени за цел живот)

Почитувани Родители📣НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ВО ЕВРОПА – КОУЗОН КАМП, ГО ПРОДОЛЖУВА РОКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ДЕЦА ПО ЕКСТРА ПРОМОТИВНА ЦЕН...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО КОУЗОН: Илјадници граѓани заминаа на брод преку Коузон и заработија големи пари за стан, свој бизнис...

Повеќе

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT SPRING PROGRAM – JOB OFFERS WITH SALARIES FROM 1.200 TO 4.500 USD

“Spring progress” in cruise ship employment.Easily reach the road toward world seas, oceans, and companies.KOUZON is announcing a spring...

Повеќе

ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ НА ЕМЕЛ РАМКОВСКА ЗА ЦИВИЛ МЕДИА: НЕ МИ ДАДОА ДА СИ ГИ ВИДАМ ДЕЦАТА ЦЕЛИ 28 МЕСЕЦИ!

Оваа храбра и силна жена, Емел, не дозволила да ја скрши садизмот на режимот кој ѝ пресудил уште пред да се одржи фарсата од судење. Вели дека е изл...

Повеќе