Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Јовановиќ: Немал за вода, струја и интернет, а од друга страна милијарди ќе ни носел, ќе течело мед и млеко

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Јоци: Мицкоски конечно призна дека е подготвен да опструира и закони, за да спречи затвор за своите компањони

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска: Се бориме со корона вирусот, но и со деструктивна опозиција

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ТВИТЕР ГО УБИ У ПОИМ МИЦЕТА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Тричковски: Која епска будала, Исцелителот не го негира разговорот со Кичеец, тој само вика дека во тој разговор не гледа ништо што е или би можело да биде проблематично

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ВО ПОСЕТА НА НЕГОТИНО, ДЕМИР КАПИЈА И ТИМЈАНИК

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Филипче: Пристигнаа тестовите за брза дијагностика на Ковид-19

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ КАЈ ТЕРААТ: ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА И ОД ВТОРИОТ СПОТ НА КОЈ МАЈКА ЧИТА НА ДЕТЕ ПРИКАЗНА ВО КОЈА ЗАЕВ И РАДА ЈАДАТ ВИРШЛИ АМА ДОШОЛ ДАСКАЛОТ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ОСТАНАА БЕЗ СВОЈОТ СВАРОВСКИ ЏЕЛАТ - ЕКСКЛУЗИВНО: И Врховниот суд го „поништи“ Владимир Панчевски!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров од Аеродром: Билбордот за кампањата на опозицијата треба да биде: „Неказнивост за сите, без исклучоци.“

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

КОЈ ИМ ДОЗВОЛИЛ РЕГИСТРАЦИЈА СО ВАКОВ СТАТУТ: ПАРТИЈА ЛИ Е, СЕКТА ЛИ Е?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Што нема да читате кај Геро во Плуснимфо, подмачкан со реклами од Орце Камчев и ВМРО-ДПМНЕ. #НеСеДесило

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МУ СЕ ЧУДАМ НА ПАМЕТОТ НА НАЌЕ ЧУЛЕВ, МИСЛЕВ ДЕКА ПОСЛЕ СЕ ОНА ШТО ГИ ЗАДЕСИ МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ И МИТКО ЧАВКОВ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ТЕШКО ЌЕ НАЈДЕ НОВА КАМИКАЗА СПРЕМНА ДА СИ ГО УНИШТИ ЖИВОТОТ ЗА ДА ИМ УГОДИ НА ЧЕЛНИЦИТЕ НА ПАРТИЈАТА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: АЈДЕ СЕГА ЧУЛЕВ ДА ГИ ПОВИКА МИЦКОВСКИ И КАМЧЕВ НА РАСПИТ, КАКО ШТО ГО ПОВИКА ДЕН ДОНЧЕВ!

Откако Министерството за внатрешни работи го повика поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев да даде изјава за снимката...

Повеќе

ДОСТА БЕШЕ: НЕ И КЛЕЧИ НА МАФИЈАТА, НЕ МУ ГО Ц...Ј НА КАМЧЕВ, ИСПРАВИ СЕ МАКЕДОНИЈО!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе