Одберете локација на пристап

- Јадевте мекици за петото дете на Милошоски а сега работите да го пратите вашиот колега пратеник, таткото на 5 деца во затвор?! Влатче се занесе и откри ем зошто Антоњо прави толку многу деца ем зошто ВМРО ДПМНЕ до последна капка крв се бореше пр
Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има право да изврши само 15 промени во раководните структури на МВР, и тоа само по хоризонтална линија.
Никој веќе не одговара на телефонските повици доколку сакате да закажете да извадите нов пасош. Тоа е првата мерка на МВР за справување со пасошката криза. Заклучивме (н.з. Управувачкиот комитет во МВР) да се стопира пријавувањето за вадење нови
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченоста за одбележување на 98-годишнината од работењето на Стопанската комора на Македонија.На свеченоста на која беше презентирана и студијата на
Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот: Да се воведе дополнителна заштита на храната – да не се јаде храна направена од болни животни. Да се воведе дополнителна заштита при подгот
Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска нискостеблес
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука да спроведе постапка зајавна набавкана електрична енергија со што ја исполнува обврската пропишана согласно Законот за енергетика. Снабдувачот што ќе понуди најниска цена, ќе му би
Почитувани, После многубројните лажни вести за мене и моето семејство, а кои се објавуваат секој ден од страна на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања со цел лична дискредитација на мојотбрат и нашето семејство, принуден сум да се обратам на ја
- Слушнавме во разни снимки кои се појавија на интернет како Камчев влијаел на обвинители, судии, сведоци со разни кешови, закани итн итн и тој човек уште е на слобода иако е обвинет за даночна проневера од 13 милиони евра?! Васко Ефтов во последн
„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостување на Утрински брифинг на Слободна ТВ, говореше за договорот од Преспа и гласањето на пратениците на опозицијата за протоколот за НАТО. -Сите бевме свесни дека некаков договор со Грци
Мактел дознава дека Мицковски бил очаен овој период со оглед што анкетите покажуваат стабилизирање на рејтингот на СДСМ откако издиша аферата Рекет и откако е очигледно дека земјава ќе добие старт на преговори во март. Па за да може нешто да добие
На 10-тата редовна седница Владата на Република Северна Македонија донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие причини Ѓонул Бајр

АБЕ ПИНГВИНИ БИЛЕ А НЕ ЦРНЦИ, ВМРОВЦИТЕ ЛОШО РАЗБРАЛЕ!

Повеќе

ВЕТЕРАНОТ НОВИНАР, ПОПЕ: КОЈ ЛИ ГО СОВЕТУВА МИЦКОВСКИ ДА ПРАВИ ТОЛКУ МНОГУ КАРДИНАЛНИ ГРЕШКИ?!?!

Љупчо Поповски, автор на колумната Можеби ја знаете онаа фамозна сентенца од чудесниот француски поет Шарл Бодлер: „Најдобриот трик на ѓаво...

Повеќе

Минхен - МНР Димитров: „ЕУ мора да го признае напредокот на Северна Македонија”

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамките на 56-та Минхенска безбедносна конференција, настапи на тркалезната маса „Координи...

Повеќе

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ НАДВОР ОД АЗИЈА: Кинески турист почина од корона во Париз

Кинески турист, кој од провинцијата Хубеи пристигнал во Париз, почина откако неколку дена беше во критична состојба. – Кинескиот турист прист...

Повеќе

ГЕРО БЕ, ПА ТИ ИМАШ ЛИ БЕ СРАМ ЧОВЕЧЕ, ДВЕ ГОДИНИ ПЛАЧЕШ БОМБИТЕ ДА НЕ БИЛЕ ДОКАЗИ, СЕГА СЕ БУНИШ ШТО НЕМА ДА БИДАТ ДОКАЗИ?!?!

Цели две години, Геро не убедува дека снимките не требало да бидат докази. Дури се гордееше што не ги објавувал тие снимки, тоа било прљава работа. ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД МИНХЕН, ВМРОВЦИТЕ ВО КОМА: МАКРОН ЈА КРЕВА РАМПАТА ЗА ЕУ, ВЕЛИ ДЕКА ВО МАРТ ДОБИВАМЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ!!!

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Минхен изјави дека ако резултатите од Извештајот на Европската комисија во март за Северна М...

Повеќе

ЗАПРЕПАСТУВАЧКИ Е КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ИНФАНТИЛНИ ИМБЕЦИЛИ!

Земјата се наоѓа пред портите на НАТО и ЕУ. После 30 години се најде некој со муда да го реши спорот со Грција па дури и со Бугарија. Земјата е најс...

Повеќе

ЕВЕ КОЈ Е РЕЖИСЕРОТ НА ЦЕЛАТА ОВАА СМЕШНА ТЕАТАРСКА ПРЕСТАВА - Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисиденти зашто ја сакаат Македонија!

Додека синоќа траеше собраниската расправа за разрешувањето на министерката за труд Рашела Мизрахи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави ...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ ПРАТЕНИЦИТЕ СИ ЈА ЗАРАБОТИЈА ПЛАТАТА - Продуктивна ноќ во Собранието: Разрешена Мизрахи и изгласани измените на Изборниот законик

Пратениците ноќеска ја разрешија техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. 62 пратеници гласаа за разрешување, поради пре...

Повеќе

ВМРО СЕ ПРЕДОМИСЛИ: Мизрахи ја менувате не затоа што е Еврејка туку затоа што е жена!

- Ја менувате Мизрахи затоа што е жена! Професорката Сиљановска рече дека Спасовски не е уставен судија па да кажува кој крши устав. Пратеничката Л...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ДЕВМРОИЗАЦИЈА кај Македонците е прашање на живот и смрт!

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ КАКВА РАСИПАНОСТ КАКВА ПОДЛОСТ: ЕВРЕЈКА ВМРОВКА ГИ ОБВИНУВА ПАРТИЗАНИТЕ ЗА ФАШИЗАМ - МЕ МЕНУВАТЕ ЗАТОА ШТО СУМ ЕВРЕЈКА?!?!

- Ме менувате затоа што сум горда Еврејка од Македонија! Ми правите хајка, измислувате причини за да ме смените! Мизрахи од собраниската говорница....

Повеќе

Царовска на 360 на Алсат: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите

Царовска на 360 на Алсат: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите „Во ови...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ГО ПРЕТВОРИЈА СОБРАНИЕТО ВО ДЕТСКА ГРАДИНКА: Бараат од Спасовски оставка затоа што погрешил и во говорот заборавил да употреби Северна Македонија

- Аха, Спасовски згреши не го употреби името Северна Македонија во својот говор, бараме оставка и од него како што он бара од Мизрахи! Вака излегоа...

Повеќе

СПАСОВСКИ РАСПАЛИ ОД ГОВОРНИЦА: НАМЕСТО ДА СИ ЈА БРКА СВОЈАТА РАБОТА, МИЗРАХИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СВОЈАТА ФУНКЦИЈА ЗА ДА ГИ ВЛОШИ ОДНОСИТЕ СО ГРЦИЈА, МОРАМЕ ДА ЈА СПРЕЧИМЕ ДА НАПРАВИ ПОГОЛЕМА БЕЉА!

- Наместо да помогне да се спреми државата за избори, техничката министерка Мизрахи ја злоупотреби својата функција и ги влоши односите со Грција, м...

Повеќе