Одберете локација на пристап

✅Целосно реновирано педијатриското одделение;✅Зголемен број на лекари специјалисти;✅Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;✅Најсовремена медицинска опрема;✅Спремно одделение доколку е потре
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката

ФАШИЗАМ ВО БИТОЛА: За неполни 24 часа од промоцијата на муралот кој пренесува порака за солидарност и заедништво, истиот е уништен со пораки на говор на омраза

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Димитров: Владата предводена од СДСМ го отвори европскиот пат, опозицијата претставува барикада на тој пат

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Димитров: Врвна амбиција на ВМРО-ДПМНЕ е да избегне правда низ административните и судски лавиринти

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Царовска во Драмски: Инвестираме во културните објекти и културните работници

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Филипче: Воведовме 7 нови лекови за лицата со ретки болести, и во услови на ковид-19 оваа група на пациенти се обезбедени со потребните лекови

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Правилата мора да се почитуваат, општина Охрид има силни аргументи против дивоградбата во Лагадин

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев од Кочани: Донесовме храбри одлуки и отворивме перспективи за идните генерации

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Виз Ер: Обновени рутите од и до Северна Македонија, достапни 34 дестинации

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

НОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА КОЈА БЕШЕ МИНИСТЕРКА ВО ВЛАДАТА НА БРАНКО ВО 1994-ТА: НА НАРОДОТ МУ Е ЗГАДЕНО ОД ВЕЧНИ ПОЛИТИЧАРИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ЌЕ ЦРКНАТ ОД МАКА, ИМ ПРОПАДНА СЦЕНАРИОТО ЗА ЗАЕВ ПРЕДАВНИКОТ: Објавен документот со кој македонскиот се промовира во иден официјален јазик на ЕУ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев на средба со граѓани: Рудник во Иловица нема и нема да има, на ВМРО-ДПМНЕ профитот му е поважен од граѓаните

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Антимакедонски шалабајзери! Зошто ѝ е на опозицијата толку криво што Европската Унија (а и НАТО) ни ги признава македонскиот јазик и нација?

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ОВАА ПРУГА Е ПРОКОЛНАТА ИЗГЛЕДА: ВЛАДАТА ЌЕ ЈА ТУЖИ ГЕРМАНСКАТА ФИРМА ШТО ЈА ПРЕКИНА ИЗГРАДБАТА НА ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ПОДГОТВЕНИ СМЕ ВО НАЈКУС РОК ДА ГИ ЗАВРШИМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖАА СПАСОВСКИ И ДИМИТРОВ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Проблемот со Охрид стана видлив, кога ДПМНЕ го донесе Субрата да го прави Лас Вегас

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе