Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

(ВИДЕО) СРБИТЕ СЕ СТВАРНО НЕБЕСКИ НАРОД!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: АНТОНИО МИЛОШОСКИ НЕ Е ТЕРЕТ ОКОЛУ ВРАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

Запрашан за тоа дали пратеникот Милошоски е терет околу вратот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски изјави негативно: - Терет околу вратот на земјава е Зоран З...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: САШЕ ПОЛИТИКО ГО НАТЕРА МИЦКОВСКИ ДА ГО ОСУДИ МИЛОШОСКИ - НЕДОЗВОЛИВО Е ПОЛИТИЧАР ДА СЕ ЈАВУВА НА СУДИИ И ДА УРГИРА!!!

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Родовата еднаквост е важна заложба во мојот мандат, со што сакам да дадам придонес за унапредување на родовата еднаквост и родовите политики во земјата

Обраќање на претседателот Пендаровски на настанот „Вечери на женски права“ Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаров...

Повеќе

Тачи одлучи самостојно да оди на избори, Ахмети ги скрои пратеничките листи

ДПА самостојно ќе настапи на претстојните предвремени парламнетарни избори, одлучи партиското Централно претседателство на денешната седница што се ...

Повеќе

БОМБА ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА: Парите кои влегле во ТВ Алфа се со неутврдено потекло

Сомнежите се дека нелегалните пари се обезбедуваат преку кривичното дело „перење пари”, односно преку реклами за производ кој кај нас не...

Повеќе

ЗАЕВ И РАДМИЛА НАЈАВИЈА НОВИНА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА: ПО ДВАЈЦА НОСИТЕЛИ НА ЛИСТИ, МАЖ И ЖЕНА КОИ ЌЕ АГИТИРААТ ПО ПОЛОВИНА ОД ЕДИНИЦИТЕ КОИ ЌЕ ГИ ВОДАТ!

- За прв пат воведуваме двајца носители на листи, маж и жена кои ќе ја поделат единицата на пола и ќе агитираат секој во својот дел, сакаме да дадем...

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Заев го водеше орото - свадба правеше генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски и неговата сопруга Андријана Јакимовска, заедно со роднините и пр...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БИХАЧКА НА ДЕНОТ НА ЖЕНАТА: ЖЕНИТЕ ГО ИМААТ СДСМ НА СВОЈА СТРАНА, НИЕ СМЕ ПРВА ПАРТИЈА КОЈА ИМА ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР, И ПРВИ СМЕ КОИ ЌЕ ИМАМЕ 50-50 НА ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ПОДЕЛИ 200 НОВИ ЧЛЕНСКИ КНИШКИ НА СДСМ ВО КАПИШТЕЦ, БАСТИОНОТ НА СДСМ!!!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА - ОБЈАВЕНИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИ НА КОАЛИЦИЈАТА СДСМ И БЕСА!!!

Оваа листа сепак ќе претрпи мали измени, се очекува Радмила Шекеринска да биде носител на листа и тоа денеска го потврдија и Заев и Радмила. Ќе ви...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ЕУФОРИЈА ВЛАДЕЕ НА ТЕРЕН КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВАТ ПРВЕНЦИТЕ НА СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ВРЕМЕ Е ДУИ ДА ОСЕТИ КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА!

Повеќе

БРАВО ЗЛАТКО МАРИН: НОВ ПАРК ЌЕ НИКНЕ ВО МИЧУРИН, АЕРОДРОМ

Повеќе

(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНЦИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА ГОЛЕМА ВРАТА: НОВАТА АЛФА РОМЕО ЏУЛИЈА ГТА Е ПОРНО НА ТРКАЛА

Повеќе