Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

(ВИДЕО) СИРОТИ ВМРОВСКИ ЕКСПЕРТИ: ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ВМРО ДПМНЕ, САШО КЛЕКОВСКИ МОРАШЕ ДА ЛАЖЕ НА ТВ!

- Ако дојде на власт, ВМРО ДПМНЕ рече дека ќе го почитува договорот од ПРЕСПА како правна реалност, завршена работа. Така рекоа на минатите избори! ...

Повеќе

АКО ИМАА СЕРИОЗНА НАМЕРА ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ, ВМРО ДПМНЕ ТРЕБАШЕ ДА ГО ИЗБРКА НА КЛОЦИ АНТОЊО МИЛОШОСКИ ОД ПАРТИЈА УШТЕ ВО 2015-ТА

Што толку ја задолжи ВМРО ДПМНЕ Антоњо Милошоски за да го држат како сидро околу вратот толку долго?!?! Дури и синоќа наредија емисија на Алфа за да ...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, СПОРЕД АНТОЊО, НЕ БИЛО КРИМИНАЛ ТОА ШТО ТОЈ КАКО ПРАТЕНИК НАРАЧУВА СУДСКИ ПРЕСУДИ ЗА СВОЈОТ ТАТКО, ТУКУ ШТО НЕКОЈ МУ ЈА ОБЈАВИЛ СНИМКАТА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) И ВАСЕТО СЕ ПРЕТЕРА: ВО РУСИЈА СЕ СЛУЧИЛ ВОЕН УДАР АМА НИКОЈ НЕ ПРИМЕТИЛ, КОРОНА ВИРУСОТ БИЛ ПРОЕКТ НА ЦИА ПРОТИВ КИНА...

Повеќе

АЈДЕЕ, КАКОВ ПРЕСВРТ: АНТОНИО МИЛОШОСКИ ПРИЗНА ДЕКА ВМРО ПРИСЛУШКУВАЛО КОГА БИЛО НА ВЛАСТ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОСНОВАЧОТ НА НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА МРТОВ СЕРИОЗЕН ТВРДИ: Спасот за земјава е да најдеме нафта во Овче Поле!

Повеќе

РЕАКЦИИ ПО ОБЈАВЕНИТЕ СНИМКИ ЗА МИЛОШОСКИ - ЧИТАТЕЛ НА МАКТЕЛ: Адвокатката на татко му сее страв и трепет во Кичево, судиите и се плашат не смеат да и писнат!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛА ОД ВМРОВЦИТЕ СЕ ЗА ВО БАРДОВЦИ - КАМИЛОВСКИ НА КАНАЛ 5: ДЕНОВИВЕ ЌЕ ФОРМИРАМЕ ПАРА МИЛИЦИИ ЗА ДА ТЕПАМЕ БЕГАЛЦИ ПО УЛИЦИТЕ НА ЗЕМЈАВА ЗА ДА НЕ НИ ГИ СИЛУВААТ ЖЕНИТЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАЧЕН ПАР ОД ДЕБАР НА 60 ГОДИНИ СЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС, СЕ ВРАТИЛЕ ОД СЕВЕРНА ИТАЛИЈА НА 27-МИ МИНАТИОТ МЕСЕЦ

Повеќе

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО ЗЕМЈАВА - ВМРОВЦИТЕ ЗАТЕЧЕНИ, СОГОЛЕНИ ДО ГОЛА КОСКА: НА ИНТЕРНЕТ СЕ ПОЈАВИЈА СНИМКИ КАКО ПРАТЕНИКОТ АНТОНИО МИЛОШОСКИ НАРАЧУВА СУДСКА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО!!!

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: МВР доби донација од 20 возила од германското министерство за внатрешни

Донација од 20 возила од марката „дачија“ и „рено“ во вкупна вредност од 287.557 евра од Министерството за внатрешни р...

Повеќе

МАКЕДОНСКИОТ КРАЛ НА ГРАДЕЖНИШТВОТО СВОИТЕ МАЧНО ЗАРАБОТЕНИ ПАРИ ГИ ВЛОЖИ ВО НАШАТА НАЈУСПЕШНА БАНКА: Адора на Чифлиганец купи нови 6 илјади акции во Комерцијална банка

Адора на Ванчо Чифлиганец стекна 6.413 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, со што компанијата сега поседува вкупно 266.879 обични...

Повеќе

ПИЦА ЏАКОМО - НАЈДОБРАТА ПИЦА ВО ГРАДОТ!

Повеќе

Најдобра вредност за дадените пари: Граѓаните одговорија - BestBuy Award за ТЕЛЕКАБЕЛ две години по ред!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ДОШОЛ НАСПАН ВО ЕМИСИЈА: Чекај бе, ако сака Америка да не уништи, зошто уште постоиме?!?!

Повеќе