Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ДОШОЛ НАСПАН ВО ЕМИСИЈА: Чекај бе, ако сака Америка да не уништи, зошто уште постоиме?!?!

Повеќе

ГДУ: ВАЛКАНАТА КАМПАЊА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ПОКАЖУВА ДЕКА Е ВРЕМЕ И ДВЕТЕ ПАРТИИ ДА ДОБИЈАТ ЦРВЕН КАРТОН ОД НАРОДОТ!

Почитувани, Видовме билборди кои беа запалени. Видовме и расфрлани флаери по влезовите на зградите. И во едниот и во другиот случај, заеднички...

Повеќе

Од 14-тата седница на Владата: Продолжува препораката за неодржување на поголеми јавни собири и за спортски натпревари без публика до 13 март

Владата на Република Северна Македонија го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство да се продолжи препорак...

Повеќе

И АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО БОРБАТА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА КУРТОН МЕДИУМИТЕ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на дебата: „Штетното влијание на дезинформациите“, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА СО ПЕТРЕ ДА ИГРААТ ДРН ДУПКА - Шилегов: Јас шајки не ковам. Јас правам улици, мостови, паркови …

Денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска и на тој начин одговорајки на обвин...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: МЕНЕ НЕ МИ Е ЈАСНО НА КОГО СЕ ОБРАЌА МИЦКОВСКИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАМЕСТО НА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ОН ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ОБРАЌА НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО КАКО УШТЕ ДА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА ВО ВМРО ДПМНЕ НАМЕСТО ДА СЕ ОБИДЕ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР?!

- Добро вие можете ли да исчитате на кого се обраќа Мицковски на овие избори?! Наместо на неопределените он како да се обраќа на своето членство со ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бучковски: Ние правиме чуда! Мини-извештајот на ЕК за нашата земја е феноменален!

“Овој мини-извештајот, во право е премиерот Спасовски, е феноменален.” Вака проф. Владо Бучковски во вечерашнава дебатна емисија &ldquo...

Повеќе

Отворен повик за иновативни идеи за справување со климатските промени

Микро, мали и средни компании и сите млади кои се заинтересирани со своите иновативни идеи да придонесат во намалување на стакленичките гасови...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХИ ЈАДЕ ЖИВИ ВМРОВЦИ НА ТВ ДЕБАТИ: ВЛАТЧЕ БЕ, НЕ СИ ВАЉДА И ТИ КРИМИНАЛЕЦ?!

Зекири до Ѓорчев: Да беше судството под контрола на Зоран Заев голем дел од твоите колеги ќе завршеа во затвор. Па и вие сте се сликале со Груев...

Повеќе

ОВИЕ ДВАЈЦА ДЕЛУВААТ КАКО ЦЕЛ ЖИВОТ ДА СЕ ПОЗНАВААТ: ОДЛИЧЕН ПРВ ПРЕС НА СДСМ И БЕСА, НИКОЛОВСКИ МАЛКУ КРУТ, ХОЏА ПОКАЖА ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ ИМА СИЛНА КОНКУРЕНЦИЈА!

Николовски беше малку крут кон новинарите, ама дознавме дека утре се жени па разбираме зошто е нервозен човекот, простено му е. Хоџа покажа дека Бу...

Повеќе

КОЈ СИ КУПИЛ АКЦИИ СЕГА ЌЕ СИ ТРИЕ РАЦЕ: Алкалоид ќе исплати дивиденда од 324 денари по акција

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ ќе исплати дивиденда во висина од 324 денари нето, односно 360 денари бруто, за една акција. Како ш...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕДНИЧКА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЕКРЕТАРИТЕ НА СДСМ И БЕСА: Со секоја наша средба коалицијата СДСМ - БЕСА станува посилна!

Повеќе

БОМБА НА ЗЕЌИРИ: Името на Зоран Заев со златни букви ќе биде испишано во историјата

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, во вечерашната дебата во „Клик Плус“ наТВ 21истакна дека не е исклучена коалиција со...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нема нови заболени со КОРОНА, наскоро ќе ја пуштиме дома единствената заболена која оздраве, сите меѓународни настани треба да се откажат или одвиваат без публика до 13-ти март, за потоа ќе видиме!

Во изминатото дено-ноќие нема нови тестирани лица за корона вирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Стабилна е состојбата н...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНОТ БОБАН НОНКОВИЌ: СО ПОМОШ НА ЗАПАДОТ, СДСМ ПАК ЌЕ ГО ПОВТОРИ УСПЕХОТ ОД 2016-ТА И ЌЕ НАПРАВИ ВЛАДА!

Во колумна на Дудинка.орг, куртонот Нонковиќ прогнозира дека СДСМ пак ќе прави влада: СДС ОБЕЗБЕДУВА МЕЃУНАРОДНА ПОДДРШКА ЗА НОВА ИЗБОРНА КЛАНИЦА ...

Повеќе