Одберете локација на пристап

Кога ќе го прашате Мицковски дали ќе се дистанцира и огради од Груевски, тој вели дека ова е ново ВМРО ДПМНЕ кое нема ништо со тие што изгубиле власт пред 3 години. Но Мицковски беше генерален секретар на тоа ВМРО ДПМНЕ и речиси 99% од сегашното
Мицковски повика на пресметка со политичарите од транзицијата, а токму такви му се коалициските партнери Ѕинго и Стевчо Муња кои дрмаа во 90-тите и беа министри, но најинтересно е што најблиската негова соработничка, Гордана Сиљановска беше министе
Во моментов, се работи на санација на патот во должина од 660 метри, а со оваа реконструкција на два краци кои водат до куќите на жителите кои живеат во овој дел од населбата поставени се павер елементи во должина од 220 метри. На патот ќе се поста
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, се сретна со градоначалникот на Пустец, Република Албанија, Јани Колевски и со претставници на Македонската алијанса за европски интеграции, партијата на Македонците во А
Писателот Венко Андоновски се прости од своите фанови во Нова Македонија, но во последната колумна во весникот, тој ги нарече сите оние кои бојкотираа на референдумот за името, СМАЧКАНО ПЛЕМЕ за кое пишувал Блаже Конески. Линк до колумната во Нова
Договор за изградба на првите два километра од автопатската делница Скопје – Блаце денеска во Владата потпишаа директорот на ЈП за државни патишта (ЈПДП) Зоран Китанов и генералниот директор на изведувачот на работите А.Д. „Гранит
За да биде појасно. 2015-та и 2016-та се годините кога најмасовно се увезувал опасен отпад.Јасно се гледа кој не труел, а истите тие денешни гласноговорници и “загрижени аларматори” молчеле кога се случувал геноцид.Колку гнасно,
Од 2012 до 2014 година во земјава биле увезени над 8 милиони и 200 илјади тони отпад, од кои 7 милиони и 400 илјади тони од Бугарија.Да прашам: Во чии раце беше централната власт во тоа време? А локалната? А претседателот на државата?Знам дек
Наместо изјави од типот абе грешевме, крадевме, народот не казни, Заев не фати живи и затоа заслужено си победи, ама сега ние ќе победиме затоа што ќе понудиме подобра програма и подобри луѓе, членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски ка
- Чиста лага е дека ако го поништиме договорот од Преспа дека ќе не исфрлат од НАТО, тоа е најголема лага што ја шири Зоран Заев овие денови. Актерот Тони Михајловски, поранешен комичар а сега трагичар т.е член на ИК на ВМРО ДПМНЕ.
“Не дај боже ова ВМРО-ДПМНЕ повторно да дојде на власт, бидејќи Македонија дури тогаш ќе заглави во некоја жива кал од која излез ќе нема. Во опозициската партија, колку и да ги тргаат сликите од нивните кабинети во партиското седиште,
“Немаат ниту програма, старите структури кои се последните 20 години им се сеуште таму, половина партија им се терети со кривични пријави, со незавршени судски спорови, сите се длабоко криминални. Ако дојдат на власт, повторно тоа ќе би
Од прес-конференција на Независната пратеничка група и коалицијата (архивска фотографија) Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски,наемисија на &
Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Владата на премиерот Педро Санчез побара од Парламентот протоколот да биде ратификуван по итна постапка имајќи

Го слушав вчера Александар Николовски на Алсат М во емисијата 360 степени. Човече кое лудило, ова ВМРОВЦИТЕ се од друга планета!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ТОА ПРАВИ: Во Италија уапсени 334 политичари, судии, обвинители, адвокати, нотари, сметководители и држави службеници поврзани со мафијата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

СЕПАК НЕ СЕ РАБОТИ ЗА НЕДОРAЗБИРАЊЕ: Партнерот на Стојановска со богато криминално досие

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Макрадули: Зазеленувањето е дел од имплементацијата на Планот за воздух и дава резултати

Повеќе

(ВИДЕО) Заев, Царовска и Филипче на средба со пензионерите: Пензиите растат, ќе продолжи зголемувањето и следната година, преземените реформи даваат резултати и економски ефекти за сите граѓани

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Три милиони денари главна награда на „Мој ДДВ“

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Обезбедени пари за реконструкција на 7 студентски домови и изградба на систем за наводнување

Со кредит во висина од 100 милиони евра и грант во износ од 7,5 милиони евра обезбедени преку германската КФВ банка во наредниот период ќе се реализ...

Повеќе

(ФОТО) Грандиозен концерт на Танец: Публиката воодушевена

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВОГОДИШНА ЕЛКА ОД ЛУЃЕ ЗА ГИНИСОВ РЕКОРД

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: МИЦКОВСКИ ИМАЛ НАМЕРА ДА ГО СТАВИ АНТОЊО МИЛОШОСКИ ЗА НОСИТЕЛ НА ПРАТЕНИЧКА ЛИСТА?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРЕ БРЕ, ВМРОВЦИТЕ РЕШИЛЕ ДА ГИ МЕНУВААТ И ЗАЕВ И БОЈКО ВО ПАКЕТ: Николовски на тв ги повика Бугарите да гласаат против Бојко Борисов затоа што го снимал Мицковски со телефон?!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН КИКС НА НОВИНАРОТ ВАСКО ПОПЕТРЕСКИ: Му дозволи на Александар Николовски да раскажува приказни за мали деца за РЕКЕТ, не го праша ништо за снимките на Орце Камчев со кои целата теза на Николовски паѓа во вода!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Не се исти по начинот на владеење СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, да бидеме реални!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ЗНМ ги осуди навредите на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ кон новинарот Фуркан Салиу

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИ УЧЕТЕ БЕ КАКО СЕ САКА ТАТКОВИНАТА НА ДЕЛО: Заев на увид во отпочнувањето на санацијата на колекторскиот систем за Охридското езеро

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе