Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

ВТОРИОТ БРАН НЕМА АБЕР ДА ПРЕСТАНЕ: Денеска се потврдени 118 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 5311, оздравени се 74 пациенти – починати се 4 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ...

Повеќе

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за 3 летни сцени во паркот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Министерот Поповски: Со алатката за Фискална транспарентност пред јавноста ги отвораме сите донации наменети за КОВИД-19, градиме отворени и транспарентни институции и ставаме крај на лажните вести

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче потврди дека има препорака за отворање на аеродромите и границите

Комисијата за заразни болести предлага да се отворат границите без ограничувања, но и да се отворат аеродромите, потврдува и министерот Венко Фили...

Повеќе

(ВИДЕО) Жестока дебата на Кирилица на тема зошто Србија го изгуби Косово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Новак и Јелена Џоковиќ позитивни на Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ГРАЃАНИНОТ ПРОТИВ МАФИЈАТА: ГДУ ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА СО СИМБОЛИЧНО ПУКАЊЕ БАЛОНИ СО ЛОГОТО НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВ: Пријателе од ВМРО ДПМНЕ, да ти кажам неколку болни факти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЗО: Тврдењето дека Македонија има најголема смртност во регионот како последица на КОВИД 19 не е точнo

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: На детска клиника комплетно се реновирани амбулантскиот дел, Ургентниот центар и чекалната

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ГО СЛУШНА АПЕЛОТ НА GULF OIL ЗА ИЗЕДНАЧУВАЊЕ НА АКЦИЗАТА НА ЕКСТРАЛЕСНОТО МАСЛО СО ДИЗЕЛ ГОРИВОТО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОПОВСКИ: МИНИСТРИТЕ НА ДУИ СЕ НАЈСЛАБА КАРИКА ВО ВЛАДАТА, РЕЧИСИ СИТЕ ЗАБЕЛЕШКИ СЕ ЗА НИВНИТЕ РЕСОРИ, ПО ИЗБОРИТЕ ТИЕ ПРОБЛЕМИ ЌЕ СЕ РЕШАТ ВО ЦЕЛОСТ!

- Сите забелешки за транспарентност и останати забелешки се за министри на ДУИ, по изборите тие проблеми ќе се решат во целост, јавноста жестоко ќе ...

Повеќе

Ако Груевци мразат некого повеќе од Заев, тоа е Ден Дончев, еве зошто!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДЕН ДОНЧЕВ: Одлучно и во целост го демантирам контекстот на објавените аудио и видео снимки со мене. Ги отфрлам сите инсинуации и манипулации кои се со цел да бидам политички деградиран

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

,,Макпетрол" АД ја поздравува Одлуката на Владата за изедначување на акцизата на екстра лесното гориво со акцизата на дизел горивото

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе