Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

СПАСОВСКИ: Ги покачивме пензиите најмногу во последните 12 години, следува нова повисока минимална пензија, можеме и повеќе и подобро

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСПЕРОТ НА СЗО КОЈ Е ВО ПОСЕТА НА ЗЕМЈАВА НА ПОКАНА НА ФИЛИПЧЕ, НАПРАВИ ШОУ ПРЕД НОВИНАРИТЕ: ПРЕСТАНЕТЕ ДА БРОИТЕ МРТВИ И ДА ЈА ОБВИНУВАТЕ ВЛАДАТА, ТУКУ КАКО ДА СЕ НАТЕРА НАРОДОТ ДА ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ, МНОГУ СУМ ЗАГРИЖЕН!

„Она што го гледаме сега во Македонија е загрижувачко. Поуката која треба да ја извлечеме е дека се додека не се пронајде вакцина за Ковид-19 ...

Повеќе

ОВА Е БАСТИОНОТ НА ВМРО ДПМНЕ: СЕ ТЕПАЛЕ СО ДРВЕНИ СТАПОВИ СРЕДЕ УЛИЦА ПОРАДИ ПАРКИНГ ВО ОБЛЕШЕВО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СО ФИЛИПЧЕ НЕМА ИГРАЧКА: ЌЕ ГО РАЗРЕШАМ ЗИБЕРИ УШТЕ ДЕНЕСКА, НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ОТВАРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е НЕДОЛИЧНА ЗА ДОКТОР И ЗА ДИРЕКТОР, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

РАДА ВО СТРУГА ПРЕЧЕКАНА КАКО ЈОВАНКА БРОЗ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КАКО БЕШЕ ПРЕЧЕКАН ВО ВЕВЧАНИ ЛАЖНИОТ ПАТРИОТ ДУРЛОВСКИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: За три години државата ја исправивме на нозе. Меѓу назад кон слепата улица и напред кон европска демократија... мислам дека изборот на граѓаните не е тежок. Од состојба на страв од власта, сега власта го слуша гласот на народот. #Можеме! Уште повеќе, уште подобро

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Разговаравме со музичарите и уметниците за овозможувањето на музички и културни настани

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Димитров за Фокус: Само коалицијата „Можеме“ нуди надеж, поразот на опозицијата ќе биде добар и за нив

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ И СУГАРЕВСКИ: ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА Е НАЈСИЛНА ВО АРАЧИНОВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНООГО Е КУМЕ: НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА ВЕТУВА БРЗ ВОЗ ЗА 9 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Добивме АВИГАН за 100 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ЌЕ ТРЕБА ДА СИ СЕ ПОМИРИМЕ СО БРОЈКА ОД НАД 100 ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗМИСЛИ ВАКЦИНА: Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-66, Куманово-13, Штип-13, Прилеп-2, Тетово-20, Струга-7, Битола-1, Охрид-7, Крива Паланка-1, Кочани-1, Пробиштип-1, Свети Николе-3, Кичево-6, Ресен-12

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Лукаревска на Отворено 24: Приоритет за СДСМ е здравјето на граѓаните, нашата понуда за просперитет и иднина и сигурноста дека изборите ќе бидат безбедни се причина граѓаните да излезат да гласаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЗАПОЧНА СО ИЗДАВАЊЕ ДОМАШНА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА

Комерцијална банка од денес започна со издавање на картичките „Купувам домашно“. Банката со СМС порака ќе ги извести корисниците за кои ...

Повеќе