Одберете локација на пристап

Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав

ГАФ ИЛИ СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: ТРИ ПАТИ ВО СЛУШАВ ДЕНЕШНИОТ ГОВОР НА МИЦКОВСКИ И ПРОСТО НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ЗБОРИ ЧОВЕКОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ: Албанец може да биде премиер на Македонија, но прво да ја добие довербата од сите граѓани и од оние во Штип и Струмица! Не може со програма само за Тетово и Гостивар, да се бара премиерски мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОДЕКА МИЦКО БЕГА ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ, МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ЈА ЗАСИЛУВА КАМПАЊАТА СО КОЈА СЕ ЗАКАНУВААТ ДА ГО ЗБРИШАТ ВМРО ОД ПОЛИТИЧКАТА МАПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Бујар Османи, вицепремиер задолжен за Москва и Будимпешта

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Искрена благодарност за грижата – градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски се огласи од Инфективна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСТОРИСКА НАСЛОВНА НА МАГАЗИНОТ ЊУЈОРКЕР СО СИТЕ УБИЕНИ ЦРНЦИ ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО МИНАТОТО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ ОФИЦИЈАЛНО ВО КОАЛИЦИЈА - Џафери: Нека постигнат консензус за датумот, па ќе потпишам ново решение за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Пендаровски ќе прогласи нова вонредна состојба ако партиите се договорат за датум

Претседателот на државата Стево Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба на територијата на цела држава, д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОМОШ НА ДУИ ПРАВАТ НОВ 27-МИ АПРИЛ - ЈА ТУРКААТ ЗЕМЈАТА ВО ТОТАЛЕН ХАОС: Деркоски не сака да свика седница без решение од Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Sinalco PES2020 НАГРАДНА ИГРА, од 1-ви Јуни до 15-ти Декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

РЕСЕН ДО ВЧЕРА НЕМАШЕ НИТУ ЕДЕН ЗАРАЗЕН, СЕГА Е НОВО ЖАРИШТЕ: Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ, МИЦКОВСКИ СПОМЕНА БОЈКОТ: МИ ВЕЛАТ МНОГУ ЛУЃЕ, ОСТАВИ ГИ САМИ ДА ОДАТ НА ИЗБОРИ, ТИ ДОГОДИНА ЌЕ ГИ ПОБЕДИШ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ГО ПРИФАТИ НОВИОТ ДАТУМ ПОНУДЕН ОД МИЦКОВСКИ, 15-ТИ ЈУЛИ: Ние не сакаме избори без опозиција, но ако Мицкоски се одлучи на тоа, ние ќе покажеме што можеме да направиме во еден мандат без саботажи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДПМНЕ И ДУИ И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗДРУЖИЈА ВО САБОТАЖА НА ИЗБОРИТЕ: ДЕРКОСКИ КОЈ Е ОД ВМРО ДПМНЕ Е НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК КОЈА Е ОД ДУИ, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ ПРАШУВА: ОД КАДЕ МУ НА ДУРЛОВСКИ ПАРИ ЗА 15 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, ТОА ЛИ СЕ ДЕЛ ОД ТИЕ 200 000 ШТО ГИ ПОДЕЛИЛЕ СО БЕТМЕН И ДАМОВСКИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе