Одберете локација на пристап

Студентите кои имаат потреба да ги посетат студентските домови за да подигнат оставени лични работи ќе може да го направат тоа во следните четири дена почнувајќи од денеска, во одредени периоди од деновите согласно со вонредниот полициски час
НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со Ковид-19 и тие што можат да овозможат помош, преку мехнизмот овозможуваат, порача шефот на дипломат
Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претставува 28 отсто од неговото цело богатство, а тој се уште не кажа како парите ќе бидат распределени.
Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи дека ова не е време за уцени. „Владата имаше целосно разбирање за туризмот, транспортот. Све
Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во неговото онлајн-гостување во утринскате емисија „Ја
Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните инсти
Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство. Тоа значи дека бројката на заразени во оваа општина е 49, од нив двајца, кои беа и првозаразени, се од соседната општина Цен
Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска со гужвите пред институцијата, таа појасни нема драстични промени во пријавите и одјавите што ги пр
Владата денеска ја започна серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, на која министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за информатичко општество и јавна администрација, Дамјан Манчевски и дополнителната заменичка-министе
Христијан Мицкоски очаен за внимание денеска уште еднаш покажа дека не разбира економија и финансии, или пак свесно манипулира со бројките што е далеку поопасно. Последните податоци за реализација на буџетот упатуваат на реално планирање на пр
Четиримесечно бебе од Кочани е најмладиот пациент со коронавирус , кажа министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција во Владата. Бебето со мајката се позитивни на КОВИД-19 и се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопј
Се известуваат граѓаните на Прилеп,дека денеска после започнувањето на полицискиот час, ќе се врши темелна дезинфекција на сите главни и споредни улици во градот. Од тие причини, граѓаните треба да ги отстранат своите возила од јавните површини
Поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) Сулејман Реџепи во телевизиски настап го предупреди вицепремиерот Бујар Османи и Владата дека ако ИВЗ не добие помош од државата, тие ќе го повлечат повикот за заштита од пандемијата на коронавирус.

Затоа што јавното здравје е заедничка одговорност, Diners Club ве советува во врска со Корона Вирусот

Во согласност со препораките на Министерство за здравство и Владата на Република Северна Македонија, Diners Club се приклучи со дополнителни препора...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА УВЕРУВА: ГРАЃАНИТЕ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ, НАШИТЕ БАНКИ СЕ СИЛНИ И ЌЕ УСПЕАТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ШОКОВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови Билансите на банкарскиот систем упатуваат на здрави фундаменти. Во 2008 г...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Се спремаме за црно сценарио, набавуваме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона!

- Владата наложи да набавиме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона, според тоа се спремаме и за најцрното сценарио ако до тоа дојде. ...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ако продолжат граѓаните да ги полнат кафичите и кафаните ќе воведеме полициски час и никој нема да смее да излезе од дома без оправдание!

- Во Италија де факто има полициски час и таму во тие региони каде ја има таа мерка ширењето на вирусот е сопрено, па така и ние ќе ја следиме ситуа...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПРЕДЛАГА ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ ЗА БОРБА СО КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ НАРОДОТ СО ПОФАЛБИ ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Браво за Венко Филипче. Професионалец на ниво!

Поцков Венко Филипче е најспособниот министер за здравство до сега. Во вакви критични ситуации се гледа способноста...

Повеќе

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА: КАЈ ТРОЈЦА ОД 9-ТЕ ЗАБОЛЕНИ СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА ОТЕЖНАТО ДИШАТ, СИТЕ ТРОЈЦА СЕ ПОСТАРИ ОД 65 ГОДИНИ!

Повеќе

ОХРИЃАНЕЦОТ ЈА ПРЕТЕРА СО АРОГАНЦИЈАТА: Николовски во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче кое нема излезено од Муртино а себе си се престави како човек кој безмалку раководел со ЕУ!

Која невидена ароганција на Александар Николовски. Во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче од Муртино кое нема излезено од сел...

Повеќе

И ГРАД СКОПЈЕ СЕ БОРИ СО КОРОНА ВИРУСОТ: ДЕЗИНФЕКЦИJА НА ТАКСИ ВОЗИЛАТА И JАВНИОТ ПРЕВОЗ И РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Град Скопје испрати препорака до сите такси превозници на подрачјето на градот Скопје да ги дезинфицираат такси возилата на дневна основа пред да се...

Повеќе

ИАКО Е ИКОНА НА ВМРО И НЕМА НИТУ ДАМКА ВО СВОЈАТА КАРИЕРА, ВМРОВЦИТЕ НЕ МУ ПРОСТИЈА ШТО ГО СПАСИ ЗАЕВ ОД УБИСТВО: КРИМОСОТ АНТОЊО НА ЛИСТА, СКРОМНИОТ И ЧИСТ ВЛАТЧЕ ВО АУТ!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ги објави целосните листи со кои ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на престојните избори. Јавноста ведна...

Повеќе

Партиските лидери на лидерска средба во 13 часот кај Спасовски за корона вирусот

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата, ќе имаат...

Повеќе

АНТИ НАТО СИЛИТЕ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО КОАЛИЦИЈА КОЈА ЌЕ СЕ ВИКА НИКОГАШ СЕВЕРНА - Eдинствена Македонија, ФРОДЕМ и Тврдокорните во коалиција за „лавовска борба за Македонија“

„Ова го правиме поради манипулативното и нечесно владеење на политичката гарнитура на власт, п...

Повеќе

ВЕНКО Е РОДЕН ЗА ВАКВИ КРИЗИ: ВО ЦЕЛАВА ЗБРКА УСПЕА ДА НАПРАВИ И МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА САШО ПЕШЕВ ОД ЊУ МОМЕНТ: Изборите мора да се одложат затоа што народот нема да излезе од дома да гласа, на сите им е поважен животот од тоа кој ќе биде на власт!

Повеќе

СО ФАКТИ, МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО: ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ УБЕДЛИВО!

Овој Заев кого го „оцрнувате" ја покачи минималната плата за 5.500 денари на 300.000 работници, ја покачи пензијата на 324.000 пензионери, ја ...

Повеќе