Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БРАВО СДСМ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ: Пуштен во употреба новиот Ургентен центар во Општата болница „Борка Талески“ Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Премиерот Спасовски: Оваа Влада е определена да го исполнува ветеното и да ги завршува работите што ги презема, ВМРО-ДПМНЕ непотребно ја бирократизираше и ја оддолжуваше постапката за изградба на спомен обележјето на нашиот голем уметник - Тоше Проески

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Во Поликлиниката „Железара“ се реновирани кабинети, набавена е нова опрема и зајакнат е медицинскиот кадар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА: ВМРОВЦИТЕ УШТЕ ЕДНАШ ГО ПОКАЖАА СВОЕТО СУРОВО РАСИПАНО БЕСЧУВСТВИТЕЛНО ЗЛОБНО ЛИЦЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска: Учениците од Дебреште ќе добијат нова спортска сала

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЧУЛЕВ ПАК ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: ПОЛИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ДЕЛУВА СЕКАДЕ КОГА ЌЕ ПРИМЕТИ КРИВИЧНО ДЕЛО КОЕ Е ВО ТЕК!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Најдоцна до утре ќе бидат објавени имињата на оние 450 граѓани кои не ги примаат решенијата за самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Коронавирусот брзо се шири во семејствата каде што има заболено лице

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН НЕ ЗАПИРА: Во последните 24 часа се направени 1227 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Хотелите на Ресорт Маврово се подготвени за новите гости

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЧУЛЕВ ГО ОБВИНИ КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗНУДА И БАРАЊЕ ПОТКУП, ТОЈ ДЕМАНТИРА И РЕЧЕ ДЕКА ЌЕ ГО ТУЖИ ЗА КЛЕВЕТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЈОВЕСКИ: Одбраната на Боки13 велеше нема пари во торбата, сега по објавувањето на пресудата вели друго

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СУПЕР ИДЕЈА: Македонски концепт нуди концепт за справување со отпадот во Македонија

(Скопје, 19.06.2020) - Македонски концепт нуди концепт за справување со отпадот во Македонија и решение за моменталната ситуација од кое бенефит ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ОВА Е ЈАКО: ЛИДЕРОТ НА РОДИНА ЗБОРИ ПОЛА СААТ КАЈ ЈАНКО ЗА ПРОГРАМАТА, ЈАНКО МУ ВИКА, УБАВО ЗВУЧИ, АМА АЈ ДА СЕ ВРАТИМЕ ВО РЕАЛНОСТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОРОНАТА - ДАР ОД БОГА ЗА МАФИЈАТА: АДВОКАТОТ НА ИЗБЕГАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ЧУВА ДЕЦА, ЦЕЛА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе