Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ изнесе лаги и невистини, најсмешно е што сопругата на Филипче не се вика Маја

На денешната прес-конференција Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ изнесе низа лаги, клевети и неточни информации за министерот за здравство Венко Филипч...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ПРОБЛЕМИТЕ НА МИЦКОВСКИ: СДСМ ќе ги предаде во ОЈО документите за случајот со Мицкоски и парите од ЕЛЕМ!

СДСМ денеска повторно го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да одговори за како што го нарекуваат од владејачката партија, скандналот со испумпување пари ...

Повеќе

Герила: Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција пред палатата на правдата во Скопје

Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција осамна пред палатата на правдата денеска во Скопје. На истото место беше споменик на озлогласени...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: ВМРОВЦИ, ЏАБЕ ПРОЧКА АКО НЕ СЕ ПОКАЕТЕ ЗА ГРЕВОВИТЕ, ЈАС ВИ ПРОСТУВАМ, НО ТОА НЕМА ДА ВЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАЦКО ИМА ДОСТОЈНА ЗАМЕНА, МОЖЕ МИРНО ДА СРКА ЧОРБА ВО ВЛАДА!

Повеќе

Најголемиот проблем на Мицковски е што е далеку од она што беa Љубчо 1998-ма и Груевски 2006-та - лидери кои ветуваа и опиваа маси народ, првиот со харизма на Исус, вториот со политичка амбициозна ѕвезда во успон која делуваше уверливо надежно способно и вредно!

Љубчо и Грујо беа сосема различни политички лидери, но и двајцата имаа свои адути во ракавот. Љубчо со харизма на ИСУС, со ораторски квалитети, со хра...

Повеќе

ШАРАПОВА ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈА: НИКОЈ НЕ ТАГУВА ПО НАЈБОГАТАТА ТЕНИСЕРКА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ, ТАА НЕМАШЕ ПРИЈАТЕЛИ ТЕНИСЕРИ

Најбогатата тенисерка во историјата на спортот замина во пензија и никој не тагува по неа затоа што таа немаше пријатели меѓу тенисерите. Скандалот ...

Повеќе

Еј луѓе, 400 милиони евра од буџетот сме дале субвенции на земјоделците, па имаме ли ние памет кај тераме, наместо они нас да не хранат, ние нив ги храниме?!?!

Речиси пола милијарда евра од буџетот заминале во џебовите на земјоделците за само 3 години?!?! Чекајте бе луѓе, па кај тераме ние, дали имаме памет ...

Повеќе

ОВА ЛУДИЛО МОРА ДА ПРЕСТАНЕ: СДСМ исплати 381,6 милиони евра за земјоделците, прв пат субвенции и за малите земјоделски стопанства

Почитувани! Земјоделството и руралниот развој се приоритети за СДСМ. Од почетокот на мандатот досега за агросекторот исплативме финансиска поддршк...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ - Џип се обидел да избегне Југо, при што две девојчиња покосени на автобуска во Ѓорче Петров, со тешки повреди пренесени на клинички центар Мајка Тереза

Две девојчиња со тешки повpeди со возило на брза помош беа префлени во бoлница откако џип yдpи во нив доде...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

Повеќе

НОВ ЗЕЛЕН И СПОРТСКО - РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР ВО КАРПОШ 3

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ПЕХ ЗА МИЦКОВСКИ: Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ одат на избори - Нема да прифатиме да бидеме трета опција

Граѓанската платформа Македонски концепт најави подготвеност за учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април годинава. На гра...

Повеќе

Општина Ѓорче Петров наплати 380.000 евра отштета од „Трансмет“ за доцнење на изградбата на општинската зграда

Од сметката на компанијата „Трансмет“ во стечај на Сеат Кочан, Општина Ѓорче Петров успеала да наплати 380.000 евра, односно по 4.000 ев...

Повеќе

Јовановиќ: Мицкоски е неталентаран политичар без став за најважните прашања во земјава

Мицкоски е хохштаплер, го спушта нивото на дебата, аргументите за правдата во земјата не му се јасни, не знае дека моќта е поделена на судска,...

Повеќе