Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

РИЗАОВ: Заев остави посилен впечаток во дуелот

Конечно по долги години видовме предизборно јавно соочување на двајца лидери на политичките партии од кој еден ќе биде премиер и ќе ја предводи влад...

Повеќе

ДЕМАНТ НА СТАРА ЛАГА НА ВМРОВЦИТЕ: Заев како премиер користеше друг Мерцедес, се разликуваа по бандажите, кој сака да гледа и има очи!

Повеќе

ПЕТРИТ САРАЧИНИ: Мицковски, зошто ти сметаат прашањата за Груевски?!

Повеќе

Празно лујвутинче зашто петте милијарди евра украдени пари од граѓаните, во големи лујвутони, завршија во Будимпешта

Мало лујвутонче за Прочка. Скотот си рекол: ќе го уништам Зокита на крајот!Обаче, што? Беше тоа убава демонстрација на тоа како функционира голема...

Повеќе

СКАНДАЛОЗЕН КРАЈ НА ДУЕЛОТ НА ЛИДЕРИТЕ, МИЦКОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ИНФАНТИЛЕН ДЕГЕН: Заев му подари на Мицковски знаме на НАТО, а Мицковски на Заев му подари ЛУЈ ВИТОН НОВЧАНИК!

Во знакот на ПРОЧКА, Заев побара прочка од народот за грешките и му прости на Мицковски за нападите и му подари знаме на НАТО. Овој пак како што го...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: Вечерта на 12-ти април откако ќе победиме ќе ги поканам сите партии да влезат во влада?!?!

- Откако ќе победиме сакам да ги поканам сите партии да влезат во влада и заедно да ги исполниме поглавајата на ЕУ за да влеземе во ЕУ во рекорден з...

Повеќе

ЗАЕВ: ОВА ТРЕБА ДА Е ПОСЛЕДНА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, СЕ ПОКАЖА ДЕКА НОСИ ПОВЕЌЕ ШТЕТА ОД КОРИСТ

- Сега е време да кажам дека ова е најверојатно последната техничка влада, се покажа дека носи повеќе штета отколку корист. Лидерот на СДСМ, Заев н...

Повеќе

Заев: Ние вложуваме во народот, а не во споменици

Од -1,8 денес имаме раст од 3,6 отсто раст на економијата, покажавме дека имало пари за се во државата, докажавме дека со рационално работење може д...

Повеќе

Заев: Ние ја внесовме земјата во НАТО, а Мицкоски не смогна сила ни да ракоплеска на исполнувањето на стратешкиот интерес

Имам разбирање за голото политиканство и дека целите на Мицкоски не се интерес на државата и на сите граѓани и затоа цело време блокир...

Повеќе

МИЦКО: ЈАС ИМАМ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ АЛБАНЦИ! ЗАЕВ - ИМАШ КОМПИР!

Мицковски се пофали дека имал многу пријатели Албанци. - Имаш компир! Да имаше некој ќе гласаше за тебе! Заев му врати како од пушка! Мицето почна...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЕВЕ ДОКУМЕНТИ МИЦКОВСКИ, СИ КРАДЕЛ ПАРИ ОД ЕЛЕМ КОГА СИ БИЛ ДИРЕКТОР!!!

„Вие, Мицкоски крадете пари како директор на ЕЛЕМ. Потпишувате договор за една иста работа. Ист договор еднаш е 1,6 милиони, другпат го по...

Повеќе

Заев тврди дека Камчев ја финансира ВМРО ДПМНЕ, Мицковски негира

Зоран Заев тврди дека бизнисменот Орце Камчев дал 400 илјади евра за претседателските избори и дека сметката е затворена, а долгот Камчев им го прос...

Повеќе

ВЕЧНИ ПЛАЧИ***КИ: Мицковски го искара водителот, но тајмингот покажа дека тој зборувал 4 минути повеќе од Заев

Во текот на првиот дел од дуелот Мицковски го искара водителот Гоце Михајловски дека повеке му дава збор на Заев со зборовите „Гоце што си се ...

Повеќе

ХАХАХА ЗАЕВ ГО УТЕПА МИЦЕТА: АЈ ЗЕМИ ТЕЛЕФОН ЈАВИ МУ СЕ НА ГРУЈО ДА ТИ КАЖЕ КАКОВ СТАВ ДА ИМАШ НА ТЕМАТА, ЌЕ ТЕ ПОЧЕКАМ!

- Ај земи телефонот и јави му се на Груевски во УНгарија прашај го за став на темата, ќе те почекам. Заев со мајагери го утепа Мицета, сирот не зна...

Повеќе

Мицкоски не сака да зборува за владеењето на ВМРО-ДПМНЕ: Повикајте го Груевски, тој нека ви каже

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел со Зоран Заев одби да го коментира владеењето на претходна власт на ВМРО-ДПМНЕ и...

Повеќе