Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ГРАД СКОПЈЕ: ПОДОБРИ И ПОБЕЗБЕДНИ УСЛОВИ ВО ГРАДСКИТЕ СРЕДНИ УЧИЛИШТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОГОЕВ: На првата слика може да се види каков беше теренот, во близина на бунарите на р.Лепенец: шут, кабаст отпад и остатоци од земјотресот, а на втората слика како е денеска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЈАНКО БАЧЕВ ПОКАЖА ДОКУМЕНТ ВО ЕМИСИЈАТА НА МИЛЕНКО - НАРЕДБА СО КОЈА МИЦКОВСКИ НАРЕДИЛ НА ПАРТИСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА ДА ГО СЛЕДИ И АНАЛИЗИРА КОЛКУ ЌЕ УКРАДЕ ГЛАСОВИ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Богдановиќ за ФАКТОР: Корона кризата не ги запре проектите, не се откажуваме и од барањето одговорност за уништувањето на Центар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОВИЕ ПАК СЕ КИТАТ СО ТУЃИ ПЕРЈА, ДА НЕ БЕА ДИПЛОМАТИТЕ НИШТО НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ: Со постигнатиот консензус се избегна нова политичка криза, сметаат во ДУИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Не сме исти. Не создаваме поделби, туку наоѓаме решенија. Тоа што тие не го направија ниту еднаш во 11 години!

Не сме исти. Не создаваме поделби, туку наоѓаме решенија. Тоа што тие не го направија ниту еднаш во 11 години. 15 јули е конечниот датум за избори...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Го поздравувам постигнатиот договор помеѓу лидерите на политичките партии, предвремените парламентарни избори да се одржат на 15 јули годинава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Богојески, Македонски концепт: Ова ни е последна шанса да изградиме нормална држава!

Македонски концепт на овие избори ќе настапи со изборниот слоган Последна Шанса. Слоганот повикува на акција бидејќи сега пред нас имаме последна ша...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА ИЛИ ДАЛЕ ПОГРЕШНИ ПОДАТОЦИ

Повеќе

(ВИДЕО) СУГАРЕВСКИ: Во моментов преку 500 станови градиме за ранливите групи....

Максимално работиме на реализација на крупните капитални проекти во државата. Посебно сме фокусирани и на решавање на статусот на социјално загрозен...

Повеќе

ФАЛИМТЕ БОЖЕ, КОНЕЧНО ПО 6 МЕСЕЦИ МОЛЕЊЕ СЕ ОХРАБРИ КУКАВИЦАТА: Мицкоски: Нашите услови се прифатени, на 15 јули одиме на избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ИЗРАЗУВАМ БЛАГОДАРНОСТ ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАТОА ШТО ГИ СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ПРАВНИТЕ СЛУЖБИ ВО СОБРАНИЕТО ДА ИЗГОТВУВААТ РЕШЕНИЈА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Средба во Владата со Државната изборна комисија: Се очекува ДИК да постапи согласно Уставот, Изборниот законик, уредбите и сопствените заклучоци и да ги активира изборните дејствија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВИСТИНСКА ДРАМА СЕ ОДВИВАЛА СИНОЌА: АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА МУ СЕ ЗАКАНИЛА НА МИЦКОВСКИ, АКО ГО ОТКАЖЕ И 15-ТИ ЈУЛИ ТОГАШ ЌЕ МУ ДОЗВОЛИ НА ЗАЕВ ДА ОДИ САМ НА ИЗБОРИ БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ЛИДЕР КОЈ СЕ ПОВЕЌЕ СТАНУВА НОВИОТ ТИТО - ПО 100 ТИ ПАТ МУ ПОПУШТИ НА МИЦКОВСКИ: АЈДЕ ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ НА 15-ТИ ЈУЛИ, МИЦКВСКИ СЕ СОГЛАСИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе