Одберете локација на пристап

- Гледам СДСМ оди со пропаганда демек излезете да гласате инаку Грујо ќе се врати на власт, тоа може да вроди со контра ефект, ВМРОВЦИТЕ да излезат да гласаат Грујо да се врати на власт, а неопределените да седат дома и со тоа навистина да помогнат
Еј човече, да се крстиш, неверојатни се куртоните. Глупи се, покварени се, али упорни се човече! Замислете, Куртон Влајко седнал со македонските Бивис и Батхед, куртоните од Алфа и ја убедуваат јавноста дека само анкетата на Куртон Влајко е точна
Владата на Република Северна Македонија на 75-тата седница што се одржа денеска, донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која од државјаните на Република Србија, Република Косово, Црна
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- М
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мактел дозн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до ова
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Е

Зеќири: Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме си дома, искрено посакувам ниту еден од вас да не мора да помине низ тоа што го поминав јас со моето семејство

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, преку својот Фејсбук профил се обрати до јавноста со цел да ја извести дека тој и неговото семејство се пу...

Повеќе

Заврши целодневната агонија на српските туристи на бугарско-грчката граница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

110 ЖИТЕЛИ НА РЕСЕН ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ ДИРЕКТНИ КОНТАКТИ СО 25 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ОД СЕМЕЈНА ПРОСЛАВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

НА ДЕНЕШЕН ДЕН, 16 јуни 1943 година (ПРЕД 77 ГОДИНИ), беше извршен Ваташкиот масакр, најголемиот злочин ( заедно со Дабничкото клање) во времето на Втората светска војна во Македонија. Со намера да го спречи големиот подем на НО движење во Македонија, а се во рамките на Јунската непријателска офанзива, бугарскиот фашистички окупатор во месноста “Моклиште“ стрела 12 младинци од селото Ваташа на возраст од 15 до 27 годишна возраст

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КАНДИДАТОТ ЗА ПРАТЕНИК НА ВМРО ДПМНЕ, САФЕТ БИШЕВАЦ: НЕ ГЛЕДАМ НИШТО ЛОШО ЗА ИДЕЈАТА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР, НА ПРИМЕР АБДУЛМЕНАФ БЕЏЕТИ БИ БИЛ ОДЛИЧЕН ПРЕМИЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ ВО ОЧАЈНА МИСИЈА ДА ГО ПРЕСТАВАТ ЕПИЛОГОТ ОД ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ПОБЕДА НА МИЦКОВСКИ, АМА ИМААТ ПРОБЛЕМ, НАРОДОТ ИМА МОЗОК!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО МЕРИОТ: Крвава тепачка меѓу Зоки Кичеец и обезбедувањето на Мијалков, има повредени?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗНАЕ ЛИ ОВОЈ НА ЧИЈА ЛИСТА Е КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК - ПО САВА У КОСМОСУ, СЕГА ИМАМЕ И САФЕТ ИЗГУБЕН У КОСМОСУ: Против Никола Груевски се борев, и ќе се борам, до последно!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ПРИМЕТИВТЕ ЛИ НЕШТО МНОГУ ИНТЕРЕСНО ВО ОВАА КРИЗА: ПЕНДАРОВСКИ НЕ МРДНА СО ПРСТ ДА МУ ПОМОГНЕ НА СДСМ, ДУРИ МУ ОДМАГАШЕ И ТОА Е ОДЛИЧНА ВЕСТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ СПОРЕД ВЕТУВАЊЕТО: Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе нова одлука за утврдување на постоење на вонредна состојба на територијата на целата држава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НА ИНСИСТИРАЊЕ НА САШЕ ПОЛИТИКО, ПОСЛЕ ТРИ ПАТИ ПОСТАВЕНО ИСТО ПРАШАЊЕ, МИЦКОВСКИ КОНЕЧНО СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ПРЕДЛОГОТ НА ДУИ ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАНОНАДА ОД САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: СО МЕСЕЦИ БЕГАВТЕ ОД ИЗБОРИ КАКО КУКАВИЦА, НЕЛИ СЕ ПЛАШИТЕ ДЕКА ТОА ЌЕ ВИ ДОНЕСЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ ПОРАЗ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ПОДОБРИ И ПОБЕЗБЕДНИ УСЛОВИ ВО ГРАДСКИТЕ СРЕДНИ УЧИЛИШТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОГОЕВ: На првата слика може да се види каков беше теренот, во близина на бунарите на р.Лепенец: шут, кабаст отпад и остатоци од земјотресот, а на втората слика како е денеска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЈАНКО БАЧЕВ ПОКАЖА ДОКУМЕНТ ВО ЕМИСИЈАТА НА МИЛЕНКО - НАРЕДБА СО КОЈА МИЦКОВСКИ НАРЕДИЛ НА ПАРТИСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА ДА ГО СЛЕДИ И АНАЛИЗИРА КОЛКУ ЌЕ УКРАДЕ ГЛАСОВИ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе