Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

БОГОЈЕСКИ: Албанец може да биде премиер на Македонија, но прво да ја добие довербата од сите граѓани и од оние во Штип и Струмица! Не може со програма само за Тетово и Гостивар, да се бара премиерски мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОДЕКА МИЦКО БЕГА ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ, МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ЈА ЗАСИЛУВА КАМПАЊАТА СО КОЈА СЕ ЗАКАНУВААТ ДА ГО ЗБРИШАТ ВМРО ОД ПОЛИТИЧКАТА МАПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Бујар Османи, вицепремиер задолжен за Москва и Будимпешта

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Искрена благодарност за грижата – градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски се огласи од Инфективна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСТОРИСКА НАСЛОВНА НА МАГАЗИНОТ ЊУЈОРКЕР СО СИТЕ УБИЕНИ ЦРНЦИ ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО МИНАТОТО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ ОФИЦИЈАЛНО ВО КОАЛИЦИЈА - Џафери: Нека постигнат консензус за датумот, па ќе потпишам ново решение за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Пендаровски ќе прогласи нова вонредна состојба ако партиите се договорат за датум

Претседателот на државата Стево Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба на територијата на цела држава, д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОМОШ НА ДУИ ПРАВАТ НОВ 27-МИ АПРИЛ - ЈА ТУРКААТ ЗЕМЈАТА ВО ТОТАЛЕН ХАОС: Деркоски не сака да свика седница без решение од Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Sinalco PES2020 НАГРАДНА ИГРА, од 1-ви Јуни до 15-ти Декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

РЕСЕН ДО ВЧЕРА НЕМАШЕ НИТУ ЕДЕН ЗАРАЗЕН, СЕГА Е НОВО ЖАРИШТЕ: Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ, МИЦКОВСКИ СПОМЕНА БОЈКОТ: МИ ВЕЛАТ МНОГУ ЛУЃЕ, ОСТАВИ ГИ САМИ ДА ОДАТ НА ИЗБОРИ, ТИ ДОГОДИНА ЌЕ ГИ ПОБЕДИШ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ГО ПРИФАТИ НОВИОТ ДАТУМ ПОНУДЕН ОД МИЦКОВСКИ, 15-ТИ ЈУЛИ: Ние не сакаме избори без опозиција, но ако Мицкоски се одлучи на тоа, ние ќе покажеме што можеме да направиме во еден мандат без саботажи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДПМНЕ И ДУИ И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗДРУЖИЈА ВО САБОТАЖА НА ИЗБОРИТЕ: ДЕРКОСКИ КОЈ Е ОД ВМРО ДПМНЕ Е НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК КОЈА Е ОД ДУИ, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ ПРАШУВА: ОД КАДЕ МУ НА ДУРЛОВСКИ ПАРИ ЗА 15 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, ТОА ЛИ СЕ ДЕЛ ОД ТИЕ 200 000 ШТО ГИ ПОДЕЛИЛЕ СО БЕТМЕН И ДАМОВСКИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Го зголемивме буџетот за крводарителство со цел за негово унапредување. Оваа година, буџетот изнесува 40 милиони денари, што е за 15 милиони денари повеќе во однос на претходната година

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе