Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

Шилегов после невремето: „Скопје 2014“ мора да се реши, почнуваме после избори

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „...

Повеќе

БОЧВАРСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ГРАДИ ШТИП, ШТИПЈАНИ НЕ ВИДЕЛЕ ПОДОБАР ГРАДОНАЧАЛНИК ДО СЕГА!

Повеќе

МОН со препораки до образовните институции за корона вирусот

До училиштата, универзитетите, јавните научни и образовни институции доставени се детални насоки како да постапуваат со цел да се заштитат учениците...

Повеќе

НАУМОВСКИ: Не сопираме со темпото на поставување и реконструкција на детски катчиња

Повеќе

ДЕНОТ КОГА ОВОЈ МРСНИК ЌЕ ГО ПРАТИМЕ ВО ЗАТВОР ЌЕ СЕ ВИКА ПРАВДОДЕН: Обвинителството отворило предмет за случаите што Јово Вангеловски ги криел во фиока

По насоки на надлежниот јавен обвинител, започнати се проверки во Врховниот суд во насока на утврдување на фактите, велат од јавното обвинителство з...

Повеќе

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА КАНАЛ 5: ВОДИТЕЛКАТА ПРЕКИНА ЕМИСИЈА НА СРЕД ДЕБАТА - ИЗВИНЕТЕ ГАЗДАТА СЕ ЈАВИ РЕЧЕ ДА ГАСАМ СВЕТЛА!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СЕ УТЕПА ОД БРАНЕЊЕ НА РЕЖИМОТ И МАФИЈАТА: ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ОМРСИЛ СОТИР КОСТОВ ОД БУЏЕТОТ И НАРОДНИТЕ ПАРИ!

Благодарност до ТВ 24 за интересната дебата на вечерашната 24 Анализа. Во текот на разговорот со Сотир Костов, се обврзав да ги објавам јавните по...

Повеќе

ДЕЛ ОД ФАСАДАТА НА МЕПСО ВРЕДНА 10 МИЛИОНА ЕВРА СИНОЌА СЕ ОДЛЕПИ И ПАДНА ПРИ ШТО УНИШТИ СЛУЖБЕНИ ВОЗИЛА НА КОМПАНИЈАТА

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ И БОГОЕВ НА ТЕРЕН: ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ ЗАТВОРЕНА ОД КРОВОВИ НА ЗГРАДИ КОИ ГИ ИСКОРНА СИЛНИОТ ВЕТАР

Петре Шилегов 48 mins· Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и у...

Повеќе

СУЕТАТА И ГНЕВОТ ГО ОСТАРЕА ГЕРО, ПРЕКУ НОЌ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ИСУШЕНО СТАРЧЕ ИЗЛАПЕНО

За само две три години Геро ни изгледа остарено исушено изгубено, стресот, суетата и гневот го уништи човекот, делувс излапено...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ОД ШАРЕНА ГО МАСАКРИРАШЕ КУРТОНОТ СОТИР КОСТОВ, МУ НАРЕДИ КОЛКУ СЕ ПАРИ ЗЕЛ ОД БУЏЕТОТ, МИЛИОНИ ДЕНАРИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛОТ НА CARWOW: ПЕЖО 208, НАЈДОБРАТА КОЛА ЗА НАЈМАЛКУ ПАРИ НА ПАЗАРОТ!

Повеќе

ТЕРОРИСТИ ЛИ СЕ, МАНЕКЕНИ ЛИ СЕ: ДОЈДЕ ЖИВОТ И ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ, НАМЕСТО ВО ШУТКА, ТИЕ СЕ БРАНАТ ОД СЛОБОДА КАКО ГОСПОДА!

Се гледа дека биле 12 години на власт, по скапата облека со која се шетаат во судница. ТЕРОРИСТИ ЛИ СЕ, МАНЕКЕНИ ЛИ СЕ ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА Н...

Повеќе

Анкета на КЛИП МЕДИЈА и СТРАТУМ: Зоран Заев ќе биде премиер на Македонија по 12-ти април!

Граѓаните сметаат дека Зоран Заев ќе биде премиер по изборите на 12 април, покажува анкетата на Stratum R&D и Клип медија груп. Ставовите кон л...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: Очигледно е дека ќе има голема победничка коалиција

Техничкиот премиер и еден од потпретседателите на СДСМ, Оливер Спасовски денеска изјави дека интезивното договарање за предизборна коалиција о...

Повеќе